Pierwsza pomoc w przypadku tonącego

Najczęstszą przyczyną wypadków, a w skrajnych sytuacjach śmierci, okresu letniego są utonięcia. Częstym powodem tych zdarzeń jest brawura, brak wyobraźni, alkohol oraz podejmowanie ryzyka w czasie kąpieli.

Pracownicy wyznaczeni do udzielania pierwszej pomocy, gaszenia pożarów i ewakuacji załogi

Na każdym pracodawcy spoczywa obowiązek wyznaczenia pracowników, do których zadań należało będzie udzielanie pierwszej pomocy oraz wykonywanie działań w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników.

Ochrona przeciwpożarowa w gospodarce odpadami

Systematycznie wzrastająca liczba pożarów na składowiskach odpadów wymogła na krajowych ustawodawcach zdefiniowanie pojęć, klasyfikację oraz zwiększenie środków z zakresu ochrony ppoż. dla systemu gospodarowania odpadami

Bezpieczeństwo podczas Wszystkich Świętych

Akcja „Znicz” rozpocznie się 31 października i potrwa do 3 listopada.

Bhp i zarządzanie kryzysowe

Potencjalne sytuacje kryzysowe to dla firm straty zarówno finansowe, jak i wizerunkowe. Aby temu zapobiegać firmy powinny posiadać dobrze działające struktury, wyszkolonych ludzi oraz sprzęt i nowoczesne technologie.

Burza, porażenie piorunem – zasady bezpieczeństwa

Lato to w Polsce niewątpliwie najbardziej burzowy okres. Choć powoli zbliża się on ku końcowi, nadal burze mogą stwarzać ogromne, śmiertelne niebezpieczeństwo, o czym mogliśmy się przekonać w ostatniej czasie.

Bezpieczeństwo przy odpalaniu fajerwerków

Zachowajmy rozsądek przy odpalaniu fajerwerków w Sylwestra - apelują służby. Jak podkreślają, nieumiejętne korzystanie z materiałów pirotechnicznych może doprowadzić do pożarów, poparzeń, a nawet śmierci.

Bezpieczne grzybobranie (zasady, pierwsza pomoc)

Sezon na grzybobranie w pełni. Sposób spędzania w taki sposób wolnego czasu jest w Polsce bardzo popularny. Jednak podczas zbiorów należy zachować ostrożność i nie narażać się na niepotrzebne niebezpieczeństwo.

Pierwsza pomoc – pogryzienia, ukąszenia i użądlenia

Żadnego ukąszenia czy użądlenia nie można lekceważyć. Zwykle powodować mogą one zaczerwienienie, ból lub pieczenie, ale w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego.

Bądź rozważny zimą

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz służby apelują o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu urządzeń grzewczych i gazowych.