Bezpieczna praca młodzieży na wakacjach

Długo oczekiwany czas wakacji jest coraz bliżej. Chcąc wykorzystać go w pełni dobrze i zgodnie ze swoimi oczekiwaniami warto wcześniej sprecyzować swoje cele na ten okres.  W czasie wakacji wielu uczniów i studentów oprócz wypoczynku postanawia podjąć pracę zarobkową. Gdzie bezpiecznie szukać ofert pracy? Jakie warunki należy spełnić, aby zatrudnić młodocianego? Co powinna zawierać umowa o pomocy przy zbiorach? 

Zarabiaj za granicą!

Prawie każdemu uczniowi lub studentowi na pewno przydadzą się pieniądze na realizowanie własnych potrzeb. W Internecie wiele agencji pracy rekrutuje na dziesiątki stanowisk.  Zanim zdecydujemy się na konkretną agencję pracy zapoznajmy się z jej profilem, spróbujmy znaleźć opinie na jej temat od osób, które już dla tej agencji pracują. Znajdźmy pracę, której sprostamy.

Znamy swój organizm i preferencje. Nie jedźmy do pracy, w której będziemy się tylko złościć ze względu na jej charakter. Zwróćmy uwagę na godziny pracy i jej rodzaj. Bez problemu, w kilkanaście minut możemy znaleźć pracę przy pielęgnacji roślin, przy zbiorach, sprzątaniu, na linii produkcyjnej, czy w sklepie.

Określ miejsce wyjazdu – przecież to wakacje!

Dobrze jest wybrać miejsce, które chcemy zobaczyć. Popularnymi kierunkami pracy wakacyjnej są m.in. Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, Włochy, Anglia. Dalsze kierunki, np. Stany Zjednoczone również są dla nas otwarte. Podczas planowania warto zapoznać się z regionem, w którym będziemy pracować, aby móc zaplanować formę spędzania czasu wolnego – na pewno w okolicy znajdują się miejsca, w których będzie można wypocząć.

Osoby, które zdecydują się na pracę w Polsce również mogą skorzystać z ofert agencji pracy lub samemu spróbować sobie coś zorganizować.

Umowa o pomocy przy zbiorach

W sezonie letnim wielu rolników potrzebuje większego wsparcia personalnego w pracy przy zbiorach. Rolnik powinien zawrzeć umowę z osobą, która będzie mu pomagała. Pomoc przy zbiorach nie stanowi zatrudnienia w rozumieniu kodeksu pracy.

Pomocnikiem rolnika może zostać osoba pełnoletnia posiadająca obywatelstwo polskie lub uprawniona do wykonywania pracy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub zwolniona na podstawie przepisów szczególnych z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę. Więc ten temat będzie bardziej interesował studentów lub uczniów mających powyżej 18 lat.

Aby zobaczyć cały artykuł, wykup abonament oraz zaloguj się.

Mam już konto - zaloguj się

Nie jesteś jeszcze Użytkownikiem Portalu Asystent BHP?

Już teraz poznaj Asystent BHP Portal i zacznij SLOW WORK – pracę we właściwym tempie

    • bez pośpiechu,
    • bez ciągłego błądzenia w gąszczu regulacji prawnych,
    • bez błędów w interpretacji przepisów,
    • bez obawy o aktualizację dokumentów i przekazywanych treści,

a zyskasz CZAS dla siebie i dla Tych, na których Ci zależy!

Nasze ceny

WYBIERZ NAJLEPSZĄ OPCJĘ

lll

MIESIĄC

75 ZŁ

mmm

KWARTAŁ

190 ZŁ

Bestseller

ROK

665 ZŁ

CO ZAWIERA PORTAL

Przydatne narzędzia

blank

Zawsze aktualne

blank

Baza wiedzy

Skomentuj