Chińszczyzna w magazynie? Tak, ale tylko na obiad!

Magazyny, warsztaty, szpitale, hotele, centra handlowe, kina – słupki odgradzające wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie kontrolowanie tłumu czy dostępu do wyznaczonych miejsc jest kwestią priorytetową.

A gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo ludzi oraz zabezpieczenie mienia, naprawdę nie warto oszczędzać – przekonuje Marcin Hankiewicz, ekspert w dziedzinie zarządzania przestrzenią magazynową.

Ofertę „chińskich”, tanich artykułów możemy znaleźć praktycznie w każdej kategorii produktowej. Ich wspólnym mianownikiem jest zazwyczaj nie tylko atrakcyjnie niska cena, ale także – słaba wytrzymałość i kiepska jakość, które nierzadko mogą powodować większe straty niż uzyskane w czasie zakupu oszczędności. Gdy wartości użytkowe, profesjonalizm oraz bezpieczeństwo stosowanych rozwiązań są stawiane na pierwszym miejscu, oferta tanich podróbek nie powinna być w centrum zainteresowania klienta.

Czego nie mają „chińskie” słupki?

Pomiędzy oryginalnymi, a niskonakładowymi, „chińskimi” produktami widać zasadnicze różnice.  – Markowe słupki służące do wygradzania stref wyposażane są w mocne sprężyny zapewniające stałe napięcie. Dzięki temu wyciąganie taśmy jest proste, a zarazem bezpieczne. W „chińskich” podróbkach tego typu mechanizmów nie stosuje się, bo są zbyt drogie. Tymczasem brak systemu hamowania to spore zagrożenie w czasie użytkowania słupka, ponieważ przypadkowe zwolnienie taśmy może wygenerować szarpnięcie z siłą wystarczającą do zranienia – tłumaczy Marcin Hankiewicz ze sklepu Magazynuj.pl.

Zatem brak systemu spowalniającego zwijanie taśmy i zabezpieczającego przed niepowołanym odpięciem to pierwszy wyznacznik taniego produktu. Co jeszcze? „Chińskie” słupki ogradzające zwykle ważą mniej, przez co mogą być niestabilne zarówno w czasie, jak i po wyciągnięciu taśmy. Ich podstawa nie jest odporna na korozję, żeliwna czy napełniana wodą lub piaskiem, ale betonowa, co dodatkowo powoduje kruszenie się i niszczenie tego elementu. Większość „chińskich” słupków odgradzających łączy jeszcze jeden problem – złe wykonanie łączenia z podstawą. Efekt? Niekontrolowane przechylanie i chwianie się słupka na boki wraz z ryzykiem przewrócenia. – Oczywiście są klienci zarówno na tanie zamienniki, jak i droższe, oryginalne produkty. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że nie są to te same grupy przedsiębiorców – dodaje Marcin Hankiewicz.

Oryginał tylko ze stali

Czym zatem wyróżnia się słupek odgrodzeniowy, który zasłuży na miano oryginalnego? To przede wszystkim solidne wykonanie z grubej stali, a nie podatnego na wgniecenia i zarysowania aluminium. To także wbudowany, skuteczny system hamowania zapewniający bezpieczne wyciąganie pasów oraz blokada zapobiegająca przypadkowym zwolnieniom taśmy. Dzięki temu korzystanie z produktu jest bezpieczne zarówno dla użytkownika, jak i osób stojących obok.

Kolejna kwestia to wypełniona, ciężka podstawa dla zapewnienia stabilności oraz gumowa obudowa chroniąca podłogę przed zarysowaniami. Warto wspomnieć także o wspawanej w rurę tulei z gwintem, dzięki której słupek jest stabilny i nie będzie ruszał się przy podstawie nawet przy długiej eksploatacji.

Jak tłumaczą eksperci z Magazynuj.pl, takie słupki bez problemu dobierze się do pomieszczeń, w których mają znaleźć swoje zastosowanie. Zazwyczaj wybierać można pośród modeli o podstawie żółtej lub czerwonej. Same taśmy także dostępne są w wielu kolorach (czarne, niebieskie, czerwone, granatowe, białe), co przydaje się w zależności od tego, gdzie zostanie umieszczony taki system i jaką rolę miałby spełniać – kontroli tłumu czy odgradzania określonych stref.

Słupki ogradzające swoje zastosowanie znajdują w wielu przedsiębiorstwach i miejscach użyteczności publicznej. Z jednej strony pozwalają tworzyć dyskretne i bezpieczne ścieżki komunikacyjne, np. dla pracowników czy klientów, z drugiej – umożliwiają organizację optymalnych układów kolejkowych dostosowanych do przestrzeni. Zastosowanie słupków jest szerokie, natomiast to jak długo produkt będzie służył i czy spełni wymagania techniczne oraz bezpieczeństwa zależy już od konkretnej decyzji zakupowej.

Źródło: www.magazynuj.pl

Skomentuj