Ergonomia pracy zdalnej

W obecnym czasie coraz więcej firm, ograniczając ryzyko zarażenia się pracowników koronawirusem, decyduje się na pracę zdalną. Taki system pracy jest dużym udogodnieniem, jednak w domu, nie zawsze pracownik może zorganizować sobie ergonomiczne warunki pracy. W poniższym tekście postaramy się przedstawić jak dostosować swoje „domowe biuro” do warunków jak najbardziej ergonomicznych i komfortowych.

Praca z komputerem przenośnym

Najważniejsze przy pracy z laptopem jest to aby zachować taką pozycję ciała, jaką zajmujemy podczas pracy z komputerem stacjonarnym. W przypadku zachowania ergonomicznej – prawidłowej pozycji ciała,  odczucie zmęczenia, które w przyszłości może skutkować powstaniem dolegliwości mięśniowo-szkieletowych, jest mniejsze.

Chcąc przygotować idealne stanowisko do pracy z laptopem powinniśmy potraktować laptop jako jednostkę centralną komputera. Dodatkowo podczas stałej pracy dobrze jest  korzystać z dodatkowego monitora, klawiatury i myszki. Prostszym i tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dedykowanych do pracy z laptopem podstawek, które pozwalają na korzystanie z monitora laptopa. Często taka podstawka wyposażona jest w klawiaturę. Kolejną z zalet takiego rozwiązania jest to, że podczas podłączania laptopa często wystarczy podłączyć zasilanie i jedną wtyczkę USB aby wszystkie urządzenia peryferyjne współpracowały z komputerem.

Aby zobaczyć cały artykuł, wykup abonament oraz zaloguj się.

Mam już konto - zaloguj się

Nie jesteś jeszcze Użytkownikiem Portalu Asystent BHP?

Już teraz poznaj Asystent BHP Portal i zacznij SLOW WORK – pracę we właściwym tempie

    • bez pośpiechu,
    • bez ciągłego błądzenia w gąszczu regulacji prawnych,
    • bez błędów w interpretacji przepisów,
    • bez obawy o aktualizację dokumentów i przekazywanych treści,

a zyskasz CZAS dla siebie i dla Tych, na których Ci zależy!

Nasze ceny

WYBIERZ NAJLEPSZĄ OPCJĘ

lll

MIESIĄC

75 ZŁ

mmm

KWARTAŁ

190 ZŁ

Bestseller

ROK

665 ZŁ

CO ZAWIERA PORTAL

Przydatne narzędzia

blank

Zawsze aktualne

blank

Baza wiedzySkomentuj