
Ergonomia pracy zdalnej
W obecnym czasie coraz więcej firm, ograniczając ryzyko zarażenia się pracowników koronawirusem, decyduje się na pracę zdalną. Taki system pracy jest dużym udogodnieniem, jednak w domu, nie zawsze pracownik może zorganizować sobie ergonomiczne warunki pracy. W poniższym tekście postaramy się przedstawić jak dostosować swoje „domowe biuro” do warunków jak najbardziej ergonomicznych i komfortowych.
Praca z komputerem przenośnym
Najważniejsze przy pracy z laptopem jest to aby zachować taką pozycję ciała, jaką zajmujemy podczas pracy z komputerem stacjonarnym. W przypadku zachowania ergonomicznej – prawidłowej pozycji ciała, odczucie zmęczenia, które w przyszłości może skutkować powstaniem dolegliwości mięśniowo-szkieletowych, jest mniejsze.
Chcąc przygotować idealne stanowisko do pracy z laptopem powinniśmy potraktować laptop jako jednostkę centralną komputera. Dodatkowo podczas stałej pracy dobrze jest korzystać z dodatkowego monitora, klawiatury i myszki. Prostszym i tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dedykowanych do pracy z laptopem podstawek, które pozwalają na korzystanie z monitora laptopa. Często taka podstawka wyposażona jest w klawiaturę. Kolejną z zalet takiego rozwiązania jest to, że podczas podłączania laptopa często wystarczy podłączyć zasilanie i jedną wtyczkę USB aby wszystkie urządzenia peryferyjne współpracowały z komputerem.
Skomentuj