Prezentacje do szkoleń BHP

Prezentacje do szkoleń BHP

Pen Asystent Szkolenia to najnowsze dziecko z rodziny PEN-Asystentów firmy Tarbonus i jednocześnie najbardziej zaawansowany produkt multimedialny do szkoleń bhp dostępnych obecnie na rynku.

Dla początkujących szkoleniowców ważna będzie informacja, że program zawiera gotowe prezentacje szkoleniowe, a zaawansowani wykładowcy powinni być raczej zainteresowani możliwością szybkiego tworzenia własnych szkoleń na bazie setek slajdów dostępnych w programie. 

Interfejs programu PEN‑Asystent Szkolenia jest dobrze zaprojektowany i ergonomiczny. Ruch w programie jest tak zorganizowany, że nawiązuje do "internetowych" przyzwyczajeń użytkowników, ale niektóre przejścia czy funkcje trzeba sobie „przeklikać” i się do nich przyzwyczaić. Słówko komentarza do strony wejściowej programu. Wyświetlają się na niej PEN‑y Tarbonusa w pięciu kolorach.

Aktywne są dwa, które otrzymuje nabywca programu PEN‑Asystent Szkolenia, czyli samo narzędzie szkoleniowe oraz żółty PEN, czyli znany produkt Tarbonusa, zawierający aktualizowany na bieżąco serwis prawny z zakresu prawa pracy i bhp.

Pozostałe PEN‑y to produkty branżowe (czerwony – zawierający przepisy i kompendium wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ochrony środowiska i budownictwa; niebieski – dla energetyków) oraz PEN złoty, łączący treści żółtego i czerwonego. Aby wejść do właściwego programu szkoleniowego, należy kliknąć w ikonkę zielonego PEN‑a.

Szkolenia w kieszeni

Cała baza wiedzy szkoleniowej (cztery rozbudowane szkolenia przygotowane na podstawie programów ramowych – o czym poniżej), program do tworzenia własnych szkoleń oraz baza aktów prawnych mieszczą się na jednym urządzeniu pamięci USB (na pendrivie). Żeby więc przygotować i przeprowadzić szkolenie, nie trzeba mieć ze sobą swojego komputera – wystarczy sala z dowolnym komputerem i monitorem (szkolenie dla niewielkich grup lub nawet jednego pracownika) bądź projektorem (standardowe szkolenia dla większej liczby osób). Program pracuje w trybie offline, choć w celu dokonania aktualizacji potrzebne jest połączenie z Internetem.

Aktualizowana jest zarówno baza slajdów, jak i baza aktów prawnych, więc aktualizacja może zająć trochę czasu, dlatego warto zrobić ją przed przygotowywaniem się do szkolenia, żeby pracować na aktualnych wersjach. (Uwaga: żeby zaktualizować część prawną, trzeba otworzyć żółty PEN).

Zielony kolor dobrze koresponduje z tematyką programu PEN‑Asystent Szkolenia. Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że zielony to szkolny kolor, bo może symbolizować „zielonych” kursantów, uczestników szkoleń. Zieleń jest konsekwentnie stosowana w całym programie: zarówno w stronach przeglądowych samego programu, jak i w prezentacjach wykorzystujących nowoczesny projekt slajdu.

Skomentuj