„Puls Biznesu”: Czy nagradzać pracowników za szczepienia?

Pracodawca może promować zachowania prozdrowotne, ale nie wolno mu dyskryminować za nieprzyjęcie szczepionki – wskazuje w poniedziałkowym wydaniu „Puls Biznesu”.

Jak pisze gazeta, Kajetan Bartosiak, radca prawny z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj, nie widzi niczego złego w promowaniu czy nagradzaniu osób, które dobrowolnie i z własnej inicjatywy podzielą się z pracodawcą informacją o zaszczepieniu przeciwko COVID-19.

„W tym celu można wprowadzić politykę poszczepienną, przewidującą dodatkowe benefity” – mówi, cytowany przez gazetę, radca BKG. Jak dodaje, może to być możliwość powrotu do pracy stacjonarnej, uchylenie obowiązku noszenia maseczek czy nawet prawo do dodatkowych dni urlopu. „Na przykład zwolnienie z wykonywania pracy w dniach szczepień z zachowaniem prawa do wynagrodzenia” – wyjaśnia dziennikowi.

Za nieuprawnione praktyki należałoby uznać, jak wskazuje cytowany przez „PB” Bartosiak, „odbieranie pracownikom niezaszczepionym przysługujących im dotychczas uprawnień i świadczeń”.

blank

Skomentuj