Rzetelna wiedza – Dobra praktyka – Bezpieczna praca

3 czerwca 2017 r. odbyło się sympozjum zatytułowane Rzetelna wiedza, Dobra Praktyka, Bezpieczna praca w Tarnowie Podgórnym.

Organizatorem wydarzenia była Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Wydarzenie to odbywa się corocznie i jest związane ze zjazdem absolwentów studiów podyplomowych Menadżer Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. W tym roku odbyło się ono w szczególnej jubileuszowej oprawie – 50 edycja studiów podyplomowych. Oprócz udziału w merytorycznych zajęciach, jest to świetna okazją do wymiany doświadczeń z ludźmi z branży, odświeżenia kontaktów oraz spotkania z wykładowcami.                                                                           

Celem sympozjum było propagowanie bezpieczeństwa oraz promowanie dobrych praktyk w BHP. Podjęte zagadnienia miały za zadanie przybliżyć metody, dzięki którym można skutecznie wpływać na jakość bezpieczeństwa w pracy.

Program sympozjum obejmował:

  • Audiencję firmy Balma – producenta mebli biurowych z 38 letnim doświadczeniem. Prezentujących najwyższy poziom desingu z osiągnięciami współczesnej nauki, oferując kompleksowe rozwiązania dla biur i mieszkań;
  • Wystąpienia:

– prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski dr.h.c.,

– prof. dr inż. Bogusław Śliwczyński,

– prof. zw. dr hab. inż. Edwin Tytyk ,

  • Warsztaty:

– „Podziel się bezpieczeństwem – promuj dobre praktyki” CIOP – Agnieszka Szczygielska;

– „Dobre praktyki BHP w wybranych zakładach pracy” na przykładzie marek: PHILIPS, SKANSKA, RABEN, HILDING ANDERS

Wydarzenie to obfitowało także w liczne atrakcje, takie jak:

  • Ergometr – pojedynek z Anetą Konieczną – legendarną polską kajakarką, trzykrotną medalistką olimpijską ( srebro i dwa medale brązowe w konkurencjo K-2 500 m);
  • Okulary po pijanemu – prowadzący Piotr Monkiewicz – Automobilklub Wielkopolski;
  • Wystawa fotografii komórkowej – Michał Koralewski – laureat wielu nagród w tej dziedzinie;

Na sympozjum nasza firma Tarbonus Sp. z.o.o przedstawiła propozycje wydawnicze, które można było zakupić po atrakcyjnych cenach.

Patronatami przedsięwzięcia była Państwowa Inspekcja Pracy oraz Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy.

 

 

Skomentuj