Targi Energetyczne ENERGETICS 2017

W tym tygodniu odbywa się dziesiąta jubileuszowa edycja Lubelskich Targów Energetycznych, czyli jednego z najważniejszych wydarzeń energetycznych w Polsce.

W dniach 14-16 listopada Lublin stał się stolicą polskiej energetyki, gdyż to właśnie w tym mieście swoje ekspozycje targowe prezentuje przeszło 150 wystawców. Przedstawiają oni szereg rozwiązań, produktów, usług oraz ofert m.in.: systemy zarządzania infrastrukturą sieci elektromagnetycznych, automatykę przemysłową, stacje transformatorowe, rozdzielnice, systemy odgromowe, łączniki napowietrzne i słupowe, systemy sterowania i nadzoru, styczniki, przekaźniki, materiały dydaktyczne i wiele innych.

Lubelskie Targi Energetyczne to wydarzenie, które łączy ze sobą także inne przedsięwzięcia. W tym samym czasie odbywa się 2 edycja Targów Wschodnie Dni Kooperacji.

Wschodnie dni Kooperacji to przede wszystkim prezentacja oferty podwykonawców, producentów reprezentujących przemysł metalowy, specjalizujących się w obróbce metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych, produkcji metalowych wyrobów gotowych oraz usług na zlecenie zakładów produkcyjnych.

Po raz pierwszy podczas Targów zostało przygotowane Polsko-Białoruskie Forum Gospodarcze „Dobrosąsiedztwo – 2017”. W ramach tego wydarzenia polscy i białoruscy przedstawiciele z sektorów budownictwa, transportu oraz logistyki debatowali o współpracy i perspektywie rozwoju dla wyznaczonych obszarów.

We wtorek 14 listopada odbyło się uroczyste otwarcie X edycji Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS oraz XXI edycja Polsko-Białoruskiego Forum Gospodarczego „Dobrosąsiedztwo 2017”. W tym wydarzeniu wzięli udział m.in.:

  • Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk,
  • Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski,
  • Prezes Targów Robert Głowacki,
  • Prezes Polsko-Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej,
  • Prezes Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej.

W tym samym czasie w innej sali konferencyjnej odbyła się III edycja Forum Dystrybutorów Energii, na którym głównym poruszanym tematem była niezawodność dostaw energii elektrycznej w Polsce. Program forum objął takie zagadnienia tematyczne jak: taryfa jakościowa – doświadczenia i kierunki na kolejny okres taryfowy oraz wyzwania wobec Operatorów Systemów Dystrybucyjnych w świetle najnowszych uregulowań prawnych.

Środa w dalszym ciągu obfitowała w konferencje oraz seminaria szkoleniowe. Podczas konferencji „Niezależność energetyczna na poziomie lokalnym” wykładowcy poruszali zagadnienia związane z klastrami energii, rolą odnawialnych źródeł energii w niezależności energetycznej na poziomie lokalnym oraz praktykach stosowanych w krajach europejskich.

Seminaria szkoleniowe pt. „Opieka metrologiczna gwarancją jakości produktu” oraz „Pomiar-analiza-oszczędność” dedykowane były głównie elektrykom, energetykom oraz służbom technicznym w przedsiębiorstwie.

Czwartek to ostatni dzień Lubelskich Targów. Swoją prezentacje przedstawi ELMAX Oświetlenie i Elektrotechnika.

Ważną częścią tegorocznych targów energetycznych jest elektromobilność. Wspólny projekt na ten temat „stacji ładowania samochodów elektrycznych” przygotowała PGE Dystrybucja wraz z Politechniką Lubelską.

Lubelskie Targi Energetyczne to jedno z najważniejszych spotkań w Polsce przedstawicieli sektora energetycznego. To świetne miejsce nie tylko do zaprezentowania przez wystawców swoich usług oraz produktów, ale także do nabycia, utrzymania współpracy oraz kontaktów z partnerami branżowymi.

Wszystkim zwiedzającym dziękujemy za odwiedzenia naszego stoiska i zapoznanie się z naszymi produktami oraz ofertą.

Skomentuj