Wypadek przy pracy w tartaku; drewniana listwa poważnie zraniła młodą kobietę

Do niebezpiecznego wypadku przy pracy doszło w środę w tartaku w Słońsku (Lubuskie). Drewniana listwa wyrzucona z jednego z urządzeń poważnie zraniła 21-letnią kobietę. Została ona przetransportowana śmigłowcem do gorzowskiego szpitala.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Wiśniewska, stan zdrowia rannej kobiety lekarze oceniają obecnie jako dobry, jeszcze dzisiaj ma przejść operację.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Sulęcinie Krzysztof Konopko przekazał, że zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb w środę przed godz. 12. Na miejsce udali się strażacy, wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

„Okazało się, że w ciało 21-latki wbiła się listwa, która została wyrzucona z dużą prędkością z wielopiły służącej do cięcia drewna na mniejsze elementy. Listwa przebiła ciało kobiety i w nim utkwiła. Poszkodowana była przytomna” – powiedział Konopko.

Ratownicy medyczni opatrzyli ranę, a strażacy wraz z lekarzem obcięli listwę z obu stron ciała rannej kobiety, tak by można było ją przetransportować śmigłowcem do szpitala.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja i Państwowa Inspekcja Pracy.

Skomentuj