Za nami kolejna edycja Targów SAWO

Za nami kolejna edycja Targów SAWO

W dnia 24-26 kwietnia w Poznaniu odbyły się największe w Polsce targi bezpieczeństwa i higieny pracy - SAWO 2018.

Największe Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa już za nami. Jak w każdej edycji wydarzenie to przyciągnęło wielu zwiedzających. Poza ekspozycją 260 wystawców z branży BHP, odwiedzający mogli liczyć na wiele atrakcji, w tym zawody Hydroball, ćwiczenia w symulatorze pożarów wewnętrznych oraz pokazy sprzętu Państwowej Straży Pożarnej.

Nie zabrakło także dużej dawki wiedzy. Tragi SAWO 2018 obfitowały w różne tematycznie konferencje oraz szkolenia, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Konferencje poświęcone były szerokiemu spectrum ochrony pracy.

Pierwszego dnia targów miała miejsce „III Konferencja panelowa Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Zagrożeń Zawodowych 2013-2020. Ograniczenie zagrożeń zawodowych w przemyśle spożywczym. Przetwórstwo owoców, warzyw i mięsa”. Organizatorami były: Państwowa Inspekcja Pracy, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Urząd Dozoru Technicznego. Tego dnia na MTP można było zaznajomić się również z tematyką „Przyszłość dla przyszłości – integracja wiedzy o wydarzeniach wypadkowych i oceny ryzyka na rzecz skutecznej prewencji wypadkowej przy obsłudze maszyn (i nie tylko). Konferencje wspólne organizowali miesięcznik ATEST – Ochrona Pracy, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP oraz firma ELOKON Polska.

W drugim dniu Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018 Centralny Instytut Pracy – Państwowy Instytut Badawczy przygotował konferencję na temat bezpieczeństwa na wysokości.

Skomentuj