Program do obsługi BHP w firmie

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnienia swoim pracownikom odpowiednich warunków pracy. Muszą one być przede wszystkim bezpieczne, ale również prawidłowo doświetlone czy ergonomiczne. W zależności od zakresu obowiązków konieczne są również odpowiednie badania, jak i zapewnienie sprzętu BHP.

Koordynacja działań BHP w firmie

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z dedykowanego oprogramowania do prowadzenia działań w zakresie BHP w firmie. Arkusze kalkulacyjne wymagają ciągłej kontroli i nie wspomagają osób zarządzających w wystarczający sposób. Program do obsługi BHP VITS dzięki swojej skalowalności pozwala prowadzenie działań związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy zarówno dla kilku jak i dla setek pracowników.

Zalety oprogramowania VITS

System do zarządzania działaniami w zakresie BHP znacząco ułatwia pracę w stosunku do arkuszy kalkulacyjnych. Specjalnie przygotowane moduły w znaczący sposób podwyższają efektywność pracy. Dodatkowo, tego typu budowa pozwala na dopasowanie produktu do własnego przedsiębiorstwa. Oprogramowanie VITS działa w modelu płatności miesięcznej (cennik), dzięki czemu zapewnione jest pełne wsparcie techniczne w zakresie obsługi programu i aktualizacje. Program pozwala również na wprowadzenie procesów zgodnych z procedurami firmowymi, jak i rozbudowany system powiadomień. Kolejną zaletą jest możliwość analizy kondycji firmy w zakresie działań związanych z BHP. Oprogramowanie jest w pełni zgodne z Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy ISO 45001.

Rejestr zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych

Najprostszym sposobem na uniknięcie wypadków w pracy jest sporządzanie rejestru zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych. Dzięki temu można niwelować ryzyko urazów pracowników. System VITS pozwala na zarządzanie wypadkami jak i potencjalnymi zagrożeniami w prosty sposób. Koordynator BHP może dzięki temu analizować i archiwizować wszystkie tego typu zdarzenia w jednym miejscu. Dodatkowo można wskazać działania zapobiegawcze dla zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych jak i osoby odpowiedzialne za rozwiązanie problemów.

Baza środków ochrony osobistej

W większości przypadków, pracodawca musi dostarczyć swoim pracownikom odpowiednie środki ochrony osobistej. Dzięki oprogramowaniu VITS całą bazę można koordynować z jednego miejsca. Środki ochronne mogą być również przypisane do każdego z pracowników z osobna łącznie z instrukcjami użytkowania. Możliwe jest również potwierdzanie odbioru sprzętu. Przydatną funkcją jest również monitorowanie dat ważności sprzętu. Dzięki temu można oszacować przyszłe koszty związane z BHP jak i zapewnić odpowiednio wcześniej wymagany sprzęt.

Zarządzanie dokumentami w firmie

Dzięki programowi VITS wszystkie dokumenty związane ze obsługą BHP mogą być przechowywane w jednym bezpiecznym miejscu online. Powiązanie bazy ze skrzynką pocztową pozwala w prosty sposób na wysyłanie ich mailem i przekazywanie pracownikom. Powiadomienia o zbliżającym się terminie uprawnień czy badań lekarskich pozwolą na przeprowadzenie wymaganych działań z odpowiednim wyprzedzeniem co pozwoli zwiększyć efektywność działania przedsiębiorstwa.

Skomentuj