Thumb

PSP: 29 ofiar czadu od początku sezonu grzewczego

29 osób poniosło śmierć w wyniku zatrucia czadem od początku sezonu grzewczego – poinformowała we wtorek Państwowa Straż Pożarna.
Thumb

PSP: od października wskutek zatrucia czadem zmarło 26 osób

Dwie kolejne osoby zmarły wskutek zatrucia tlenkiem węgla, od początku sezonu grzewczego zmarło 26 osób - poinformował w czwartek PAP bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
Thumb

PSP: w 2021 r. strażacy gasili ponad 106 tys. pożarów

W 2021 r. strażacy wyjeżdżali do 106 446 pożarów, które pochłonęły 515 ofiar – wynika z przesłanych w sobotę PAP danych Państwowej Straży Pożarnej.
Thumb

MSWiA planuje zmiany w rozporządzeniu w sprawie wymagań kwalifikacyjnych oraz szkoleń dla strażaków JOP

Planowane zmiany w rozporządzeniu w sprawie wymagań kwalifikacyjnych oraz szkoleń dla strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej mają zoptymalizować struktury zatrudnienia w jednostkach ochrony przeciwpożarowej (dalej JOP). Planowane jest poszerzenie gamy stanowisk, które mogą zajmować pracownicy JOP o określonym stażu pracy i wymaganych kwalifikacjach. Projekt będzie oddziaływał na pracowników JOP poprzez rozszerzenie możliwości zajmowania przez tych pracowników odpowiednich stanowisk pracy.
Thumb

Prezydent podpisał ustawę o ochotniczych strażach pożarnych

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ochotniczych strażach pożarnych, która wprowadza m.in. świadczenie ratownicze dla strażaków ratowników OSP, którzy przez co najmniej 25 lat (mężczyźni) i 20 lat (kobiety) brali czynny udział w akcjach ratowniczych.
Thumb

Senat/ Ustawa wprowadzająca m.in. świadczenie ratownicze dla strażaków ratowników OSP wróci do komisji

Ustawa wprowadzająca m.in. świadczenie ratownicze dla strażaków ratowników OSP, którzy przez co najmniej 25 lat (mężczyźni) i 20 lat (kobiety) brali czynny udział w akcjach ratowniczych w związku ze zgłoszeniem poprawek ponownie trafi pod obrady senackiej komisji.
Thumb

Strażacy: czujki dymu i czadu idealnym prezentem mikołajkowym

Czujki dymu i czadu to idealny prezent mikołajkowy – przekonują wielkopolscy strażacy. Rzecznik wielkopolskiej PSP bryg. Sławomir Brandt podkreślił, że to znakomity wyraz naszej troski o bliskich.
Thumb

PSP: W tym sezonie grzewczym już 5 osób śmiertelnie zatruło się czadem

Od początku tego roku strażacy wyjeżdżali do 97 189 pożarów, w których zginęło 438 osób, a 2137 odniosło obrażenia - poinformował PAP rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Krzysztof Batorski. Ponad 400 razy strażacy interweniowali natomiast w związku z tlenkiem węgla. Pięć zatrutych osób zmarło.
Thumb

MSWiA pracuje nad zmianami w rozporządzeniu w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. Czego dotyczy i do czego wprowadzenie projektowanych zmian ma przyczynić?
Thumb

PSP: od 1 października 189 interwencji w związku z emisją tlenku węgla; zmarły dwie osoby

Od 1 października strażacy interweniowali 189 razy w związku z emisją tlenku węgla; wskutek zatrucia czadem zmarły dwie osoby, a 51 wymagało hospitalizacji - poinformował PAP bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.