Szef PSP: firma Rosenbauer odwołała spotkanie ws. badania przyczyn złamania drabiny w Inowrocławiu

Firma Rosenbauer odwołała w ostatniej chwili zaplanowane na środę spotkanie ws. ustalenia kolejnych kroków odnośnie badania przyczyn złamania się w styczniu 40-metrowej drabiny w Inowrocławiu - poinformował szef PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Rzecznik PSP: pomimo ocieplenia, czad i pożary nadal stwarzają zagrożenie

Tylko w tym roku powstało aż 9 288 pożarów domów i mieszkań, w których 117 osób straciło życie, a 513 odniosło obrażenia - powiedział PAP rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski. Dodał, że mimo prognozowanego ocieplenia czad i pożary nadal stwarzają zagrożenie.

PSP: ponad 1,3 mln złotych strat w pożarach traw i ofiara śmiertelna

Od początku roku doszło do prawie 1,6 tys. pożarów traw; w jednym z takich pożarów zginął mężczyzna - poinformował PAP rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski. Według szacunków PSP straty w wyniku pożarów traw przekroczyły już ponad 1,3 mln zł.

Szef MSWiA: mobilne laboratoria PSP będą służyć bezpieczeństwu w Polsce i w regionie

Do Państwowej Straży Pożarnej trafiają dwa supernowoczesne mobilne laboratoria do wykrywania zagrożeń chemicznych, biologicznych i radiologicznych. Będą służyć bezpieczeństwu w Polsce, ale także w regionie - podkreślił minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

PSP: w środę prawie 300 pożarów; zginęły dwie osoby, a 12 zostało rannych

Ostatniej doby doszło do prawie 300 pożarów, w których zginęły dwie osoby, a 12 zostało rannych - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski. Kolejne ofiary śmiertelne pożarów zanotowano w czwartek rano.

MSWiA i KG PSP opublikowały listę jednostek OSP, do których trafią nowe wozy strażackie

MSWiA i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej opublikowały w czwartek listę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają 675 nowych pojazdów strażackich.

MKiŚ: OSP mogą starać się o pieniądze na sprzęt. Trwa nabór do programów finansowania służb ratowniczych 

MKiŚ informuje: "Druhowie i druhny Ochotniczych Straży Pożarnych stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Zapobiegają i likwidują skutki katastrof naturalnych, chronią lasy i łąki oraz dobytek mieszkańców wsi i małych miast. Dlatego polski rząd konsekwentnie wspiera strażaków OSP i wyposaża ich jednostki w niezbędny sprzęt

Szkoła Główna Służby Pożarniczej otworzy studia na kierunku ratownictwo medyczne

Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie otworzy studia na kierunku ratownictwo medyczne. Zajęcia będą prowadzone we współpracy z Państwowym Instytutem Medycznym MSWiA. Kierunek ma ruszyć od nowego roku akademickiego.

Będą nowe przepisy dotyczące badania trzeźwości strażaków

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Ministerstwem Zdrowia opracowało projekt rozporządzenia w sprawie badań strażaków na zawartość w organizmie alkoholu lub obecność środka działającego podobnie do alkoholu, który wprowadza rozwiązania, które umożliwiają wykonanie badań funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej na zawartość w organizmie alkoholu lub obecność podobnie działającego środka.

Inowrocław/ Podczas testów złamała się 40-metrowa drabina; strażakom nic się nie stało

Podczas testów na placu inowrocławskiej Straży Pożarnej złamała się 40-metrowa drabina. Nikomu nic się nie stało, gdyż strażacy w momencie zdarzenia nie znajdowali się w koszu. Komendant główny PSP polecił natychmiastowe wycofanie z użytkowania wszystkich pojazdów z tym sprzętem.