PSP: dwóch mężczyzn zmarło w wyniku zatrucia czadem; od początku października zginęło 23 osoby

Ostatniej doby w wyniku zatrucia tlenkiem węgla (czadem) zmarło dwóch mieszkańców Lublina - poinformował w piątek rano rzecznik KG PSP bryg. Karol Kierzkowski. Od początku sezonu grzewczego zanotowano już 23 ofiary śmiertelne zatrucia czadem.

PSP: w długi weekend doszło do ponad 600 pożarów; zginęły cztery osoby

W długi weekend doszło do 625 pożarów, w których zginęły cztery osoby, a 17 zostało rannych - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

PSP: Od 1 października w wyniku pożarów i zatruć czadem życie straciło 48 osób

Od 1 października powstało 3141 pożarów w mieszkalniach, było 247 interwencji w związku z emisją tlenku węgla oraz 631 pożarów sadzy w kominach. Niestety w wyniku pożarów i zatruć czadem życie straciło aż 48 osób a 241 odniosło obrażenia - poinformowała w niedzielę Państwowa Straż Pożarna.

Ratownicy medyczni z PSP przez tydzień uczyli się od kolegów po fachu w Chicago

Ratownicy medyczni z Państwowej Straży Pożarnej i Wojskowego Instytutu Medycznego przez tydzień obserwowali pracę kolegów po fachu z Chicago Fire Department, brali też udział w ich codziennej służbie. W niedzielę mają wrócić do kraju.

PSP: od piątku trwa czarna seria zatruć tlenkiem węgla; w niedzielę zginęły kolejne dwie osoby

Nie żyją kolejne dwie osoby, które w niedzielę zatruły się tlenkiem węgla (czadem) - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski. Dodał, że czarna seria zatruć czadem trwa od piątku. Od tamtej pory zginęły cztery osoby.

Uwaga na tlenek węgla. Ruszyła akcja „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa!”

Czad, jak potocznie nazywany jest tlenek węgla to silnie toksyczny, bezwonny i bezbarwny gaz. Wraz z rozpoczęciem się okresu grzewczego wzrasta zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla. Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla ginie kilkadziesiąt osób. Często jest to następstwem niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych.

PSP: prawie 2,2 tys. pożarów upraw rolnych, z czego ponad połowa w lipcu

Od początku roku powstało aż 2 199 pożarów upraw rolnych, z czego ponad połowa w lipcu - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski. Dodał, że w tych pożarach w 2022 roku zginęła jedna osoba, a 26 zostało rannych.

PSP: podczas weekendu strażacy interweniowali ponad 4,8 tys. razy

Podczas weekendu strażacy interweniowali ponad 4,8 tys. razy, w tym przy 780 pożarach, 3694 miejscowych zagrożeniach oraz 376 fałszywych alarmach - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Środki finansowe dla zakładowych straży pożarnych

Dziś (23 lipca) wchodzi w życie rozporządzenie przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie wysokości środków finansowych w 2022 r. i ich podziału między jednostki ochrony przeciwpożarowej działające w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, według którego środki finansowe w 2022 r. zostaną przeznaczone dla zakładowych straży pożarnych.

Szef PSP: ten rok jest dla nas bardzo trudny i wyjątkowy

Ten rok jest dla nas bardzo trudny i wyjątkowy. Już ponad 110 tysięcy razy wyjeżdżaliśmy do zdarzeń związanych z burzami, a w całym zeszłym roku takich wyjazdów mieliśmy 102 tysiące - poinformował komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.