Kolumbia/ 11 górników zginęło w wybuchu w kopalni węgla kamiennego

Co najmniej 11 górników zginęło w rezultacie wybuchu gazu w kopalni węgla kamiennego w departamencie Cundinamarca w środkowej Kolumbii - poinformował w środę gubernator tego regionu Nicolas Garcia. Dodał, że dotychczas udało się uratować dziewięć osób.

Strażak: siła wybuchu była tak duża, że pracownik został wyrzucony z podziemnego zbiornika na dach budynku

Podczas prac remontowych na stacji paliw przy ul. Daszyńskiego doszło do wybuchu. Zginął pracownik wykonujący te prace, druga osoba została ranna. Na miejscu wypadku pracuje policja i prokurator.

Koksownia Przyjaźń odtworzyła infrastrukturę po tragicznym wypadku

Ok. 3,5 miesiąca po wypadku w przemiałowni węgla, w wyniku którego jeden pracownik zmarł, a czterech trafiło do szpitali, Koksownia Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej odtworzyła zniszczoną wówczas infrastrukturę, uruchamiając nowe taśmociągi - wynika z informacji spółki JSW Koks, do której należy zakład.

PIP: problemy z wdrożeniem przepisów związanych z bezpieczeństwem przeciwwybuchowym

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy wskazuje, że w dużej części skontrolowanych podmiotów nadal występują problemy z wdrożeniem przepisów związanych z bezpieczeństwem przeciwwybuchowym - poinformował Główny Inspektorat Pracy.

Kielce/ PIP zakończyła postępowanie po śmiertelnym wypadku w zakładach Mesko

Państwowa Inspekcja Pracy zakończyła postępowanie wyjaśniające w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło we wrześniu w skarżyskich zakładach zbrojeniowym Mesko S.A. Śledztwo w sprawie nadal prowadzi prokuratura.

Projekt rozporządzenia w sprawie pomieszczeń do przechowywania materiałów wybuchowych

Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie obiektów i pomieszczeń magazynowych do przechowywania materiałów wybuchowych, broni, amunicji oraz wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym

Ochrona przeciwpożarowa w gospodarce odpadami

Systematycznie wzrastająca liczba pożarów na składowiskach odpadów wymogła na krajowych ustawodawcach zdefiniowanie pojęć, klasyfikację oraz zwiększenie środków z zakresu ochrony ppoż. dla systemu gospodarowania odpadami

Detekcja gazów w ładowalniach akumulatorów

Ładowalnie akumulatorów to obiekty często spotykane w dużych zakładach. Ich budowa powinna być dobrze znana, szczególnie w zakresie zabezpieczeń. Niestety rzeczywistość często bywa odmienna.

Bezpieczna praca w restauracjach

Jakie są najważniejsze przepisy BHP w gastronomii? Jakie wymogi musi spełniać restauracja pod względem bezpieczeństwa i higieny pracy?

Konieczność zmiany przepisów gospodarowania odpadami

Przepisy regulujące gospodarowanie odpadami powinny być pilnie znowelizowane - powiedział we wtorek PAP prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Recyklingu Jerzy Ziaja.