Analitycy: w mniejszych firmach praca zdalna bardziej popularna niż w największych

W mniejszych firmach praca zdalna w pełnym wymiarze jest popularniejsza niż w największych - wskazali analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. dodali, że np. w USA w przedsiębiorstwach zatrudniających mniej niż 500 osób pracujący zdalnie to 76 proc. załogi, a w największych - 16 proc.

Eksperci: Pracownicy chcą mieć możliwość pracy zdalnej

70 proc. kandydatów poszukuje pracy zdalnej, a praca hybrydowa może być złotym konsensusem - przekazał Executive Director, kierujący warszawskim biurem PageGroup Paweł Wierzbicki, Prezes ZPP Cezary Kaźmierczak zaznaczył zaś, że będzie ona dostępna dla nielicznych.

Badanie: 48 proc. Polaków za hybrydowym modelem pracy

Co trzeci Polak wykonujący pracę biurową jest zwolennikiem pracy wyłącznie w siedzibie firmy. 48 proc. badanych jako optymalny wskazuje model hybrydowy, a 17 proc. chce pracować tylko zdalnie - wynika z badania firmy Skanska i Business Link.

Badania Skanska: ponad 50 proc. polskich pracowników biurowych z dużych miast pracuje w modelu hybrydowym

Ponad 50 proc. polskich pracowników biurowych z dużych miast pracuje w modelu hybrydowym – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie spółki biurowej Skanska. To o 20 punktów procentowych więcej, niż w maju ubiegłego roku, kiedy 32 proc. respondentów pracowało w takim modelu.

Wyzwania BHP przy zatrudnieniu przez aplikacje

Niedawno poruszaliśmy temat konieczności wprowadzenia regulacji prawnych dotyczących zatrudnienia przez aplikacje (m.in. przewóz osób, dostawa jedzenia). Dziś prezentujemy tekst dotyczący wyzwań dla bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu tego typu prac.

MRiT: ponad dwukrotny wzrost działalności nierejestrowej w ostatnich dwóch latach

W ostatnich dwóch latach ponad dwukrotnie wzrosła liczba osób, które prowadzą nierejestrową działalność zarobkową, czyli taką, która nie wymaga oficjalnego zakładania firmy - poinformowało we wtorek Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Umowa b2b – co to takiego?

Coraz częściej przeglądając oferty pracy natrafić możemy na propozycję umowy b2b. Co to takiego? Jakie warunki należy spełnić, aby móc zawrzeć taką umowę? Jakie są pozytywne i negatywne aspekty jej zawarcia?

Umowa o pomocy przy zbiorach

W sezonie letnim wielu rolników potrzebuje większego wsparcia personalnego w pracy przy zbiorach. Rolnik powinien zawrzeć umowę z osobą, która będzie mu pomagała. Pomoc przy zbiorach nie stanowi zatrudnienia w rozumieniu kodeksu pracy.

Badania: Handel, przemysł i mikrofirmy najmniej zadowolone z pracy zdalnej

Przedsiębiorcy częściej niż pracownicy źle oceniają jakość pracy zdalnej – wynika z badań dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Zdaniem co trzeciego pracodawcy i co piątego pracownika przynosi ona gorsze efekty. Najmniej zadowoleni z home office są handel, przemysł i mikrofirmy.

Hybrydowy model pracy idealny dla 77 proc. aktywnych zawodowo Polaków

57 proc. aktywnych zawodowo Polaków uważa, że technologie stwarzają pracownikom więcej możliwości niż zagrożeń - wynika z badania firmy doradczej PwC. Dodano, że dla 77 proc. badanych idealny model pracy to hybrydowy.