Thumb

CBOS: W maju zmniejszyły się obawy o utratę pracy

W stosunku do kwietnia zmniejszyła się liczba osób pracujących, które biorą pod uwagę możliwość utraty obecnej pracy. Obawy pracowników przed utratą pracy są obecnie najmniejsze w całym okresie pandemii – poinformował w środę CBOS.
Thumb

Badanie: 8 mln Polaków pracowało zdalnie w czasie pandemii

Blisko 8 mln Polaków pracowało zdalnie w czasie pandemii – poinformował w środę ING Bank Śląski, przedstawiając wyniki międzynarodowego badania "Finansowy Barometr ING".
Thumb

Prawo.pl: niezaszczepieni tracą pracę

Pierwsze osoby straciły już pracę, bo nie chciały się zaszczepić przeciwko COVID-19 - podaje Prawo.pl. W opinii ekspertów, cytowanych przez portal, determinacja pracodawców, aby wrócić do normalności jest na tyle duża, że gotowi są wziąć na siebie nawet ryzyko przegranej sprawy przed sądem pracy.
Thumb

„Rz”: Pracujący rodzic ma teraz trudniej

Łączenie obowiązków zawodowych i rodzinnych stało się większym wyzwaniem w czasie pandemii, chociaż praca z domu pozwala oszczędzić czas na dojazdach - pisze w poniedziałek "Rzeczpospolita".
Thumb

Projekt dot. pracy zdalnej skierowany do konsultacji międzyresortowych i kolejnych etapów

Całkowite lub hybrydowe wykonywanie pracy zdalnej, zasady jej wykonywania oraz nowość jaką jest okazjonalna praca zdalna - to jedne z głównych założeń projektu dotyczącego pracy zdalnej, przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, który został dzisiaj skierowany do konsultacji społecznych i międzyresortowych. Przepisy zaprojektowane przez resort MRPiT są jednym z elementów Polskiego Ładu.
Thumb

„DGP”: Ryzykowne bonusy za zaszczepienie się

Firmy oferują zatrudnionym np. dzień wolny lub dodatek pieniężny za zaszczepienie się. Tym samym narażają się na ryzyko wypłaty odszkodowań z tytułu nierównego traktowania - pisze "Dziennik Gazeta Prawna" w poniedziałek.
Thumb

Czy pracodawca ma obowiązek dać wolne pracownikowi na szczepienie przeciw COVID-19? Które szczepienia są obowiązkowe?

10 maja ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla wszystkich chętnych powyżej 18 roku życia. Szczepienia mają charakter dobrowolny, czego skutkiem jest brak obowiązku udzielenia dnia wolnego od pracy dla chcących się zaszczepić.
Thumb

Badanie: niemal połowa pracowników w pandemii odczuwa większy stres

Większy niż przed pandemią stres odczuwa już 46 proc. pracowników, głównie kobiety; najpoważniejszym źródłem stresu dla pracowników jest utrzymująca się niepewność gospodarcza - wynika z „Barometru Polskiego Rynku Pracy”.
Thumb

MRPiT proponuje zmiany dotyczące pracy zdalnej

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii proponuje zmiany w Kodeksie pracy w zakresie pracy zdalnej, która upowszechniła się w związku z epidemią - wynika z projektu opublikowanego w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
Thumb

Medyk może stracić pracę za odradzanie szczepień

Fizjoterapeuta, lekarz czy pielęgniarka, którzy odradzają pacjentom szczepienie się przeciwko koronawirusowi, mogą nie tylko zostać ukarani przez pracodawcę, ale odpowiadać dyscyplinarnie przed swoim samorządem zawodowym - przypomina serwis Prawo.pl.