Thumb

Eksperci: handel, budownictwo i przemysł przejęły pracowników, którzy stracili pracę w pandemii

W branżach najmocniej dotkniętych restrykcjami pandemicznymi prawie co dziesiąta osoba straciła pracę; bezrobotni przebranżowili się do pracy w handlu, budownictwie lub przemyśle - przekazał w czwartek Polski Instytut Ekonomiczny.
Thumb

Niedzielski: doprecyzowujemy projekt w sprawie weryfikacji zaszczepienia pracowników

Doprecyzowujemy przepisy w sprawie weryfikowania przez pracodawców, czy pracownik jest zaszczepiony – powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że pojawiły się nowe postulaty, m.in. z uczelni, które chcą sprawdzać, czy studenci są zaszczepieni.
Thumb

Badanie: praca zdalna bardziej stresująca niż sądzono

Stres mocniej dotknął podwładnych niż przełożonych, odczuły go też bardziej kobiety niż mężczyźni. Ponad połowa ankietowanych miała poczucie, że pracuje więcej niż przed pandemią – wynika z badania Akademii Leona Koźmińskiego i Uniwersytetu SWPS.
Thumb

Badanie: pokolenie 1984-94 za pracą całkowicie zdalną

Najchętniej z domu pracowaliby millenialsi - osoby urodzone w latach 1984-1994, z których niemal 39 proc. jest gotowych całkowicie zrezygnować z biura - wynika z badania Antal i Cushman & Wakefield. Przejście na całkowitą pracę zdalną najmniej zainteresuje pracowników z roczników do 1984 r.
Thumb

Badanie: ubyło firm MŚP skarżących się na niższe obroty niż przed pandemią

Ubyło małych i średnich przedsiębiorstw skarżących się na niższe obroty niż przed pandemią; największą zmianę na lepsze odnotowały firmy usługowe i handlowe - wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.
Thumb

Dworczyk: trwa dyskusja nt. obowiązku szczepienia dla grup zawodowych; są wątpliwości

Trwa dyskusja na temat możliwości wprowadzenia obowiązkowego szczepienia przeciw COVID-19 dla wybranych grup zawodowych; są wątpliwości; żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły - podkreślił w środę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
Thumb

Minister zdrowia: pracodawca musi mieć wiedzę, by podejmować racjonalne decyzje 

Finalizowane są prace nad projektem, który daje pracodawcom możliwość sprawdzenia, czy ich pracownicy są zaszczepieni
Thumb

Prezydent podpisał nowelę umożliwiającą wydłużenie kadencji organów statutowych związków zawodowych

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację tzw. ustawy antycovidowej, która przewiduje, że kadencje organów statutowych związków zawodowych, organizacji przedsiębiorców i społecznych inspektorów pracy będą mogły być przedłużone w związku z epidemią COVID-19.
Thumb

Konfederacja Lewiatan: 80 proc. pracodawców chce wiedzieć, kto w firmie jest zaszczepiony przeciw Covid-19

80 proc. przedsiębiorców uważa, że pracodawca powinien mieć dostęp do informacji ilu pracowników jego firmy, a także kto konkretnie, jest zaczepiony przeciw Covid-19 – wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator
Thumb

Badanie: liczba ofert pracy w Internecie jest większa niż przed epidemią

Liczba ukazujących się w Internecie ofert pracy jest obecnie większa niż przed epidemią - wynika z Barometru Ofert Pracy przygotowanego przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.