Thumb

Akcja szczepień w firmach ruszy od połowy maja

Akcja szczepień w firmach ruszy od połowy maja - zapowiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej ws. szczepień w zakładach pracy wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Zastrzegł, że wszystko zależy od rzetelności i słowności koncernów produkujących szczepionki.
Thumb

Kontrola „covidowa” w zakładach pracy

Jak ustalił serwis Prawo.pl, w fabrykach pojawiła się od niedawna dodatkowa służba BHP, której zadaniem jest sprawdzanie, czy pracownicy przestrzegają obostrzeń wprowadzonych przez pracodawcę w związku z pandemią. Opornym grożą sankcje w postaci mandatu, nagany, a nawet zwolnienia z pracy.
Thumb

Badanie: co piąta średnia firma deklaruje chęć utworzenia punktu szczepień

Co piąta firma średniej wielkości deklaruje chęć utworzenia punktu szczepień na terenie swojego zakładu. W dużych przedsiębiorstwach taki plan zgłasza 16 proc. respondentów, a w małych 13 proc. - wynika z zaprezentowanego w środę “Barometru Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service.
Thumb

Lewiatan: firmy czekają na szczegóły dot. szczepień w zakładach pracy

Firmy czekają na wymogi, które będą musiały spełnić, aby wziąć udział w programie szczepień, np. wzory wniosków, zasady bezpieczeństwa - podkreśliła we wtorek Konfederacja Lewiatan. W jej ocenie, udział pracodawców w programie szczepień wpłynie na jego przyspieszenie.
Thumb

Bezpieczeństwo danych osobowych w czasach pracy zdalnej

W ciągu ostatniego roku wiele firm wprowadziło zmiany w zakresie organizacji sposobu świadczenia pracy przez pracowników kierując ich do pracy zdalnej. Warto zwrócić uwagę na to, że takie działania mogą się wiązać ze zmianą sposobów przetwarzania danych osobowych, co przekłada się na poziom bezpieczeństwa tych danych.
Thumb

Eksperci: podczas pracy zdalnej u wielu osób nasiliły się bóle pleców

Praca zdalna i niewłaściwe stanowisko przy komputerze oraz ograniczenie aktywności fizycznej sprawiły, że w czasie pandemii u wielu osób nasiliły się bóle pleców - alarmują eksperci. Z danych ZUS wynika, że w 2020 r. było więcej zwolnień lekarskich z tego powodu niż rok wcześniej.
Thumb

Pracodawcy chętnie zaszczepią pracowników, gdy przepisy na to pozwolą

Rząd zapewnia przyspieszenie szczepień przeciwko COVID-19 i chce, aby zwiększyć liczbę miejsc, w których będzie podawana szczepionka, o zakłady pracy – informuje portal Prawo.pl. W tym celu pracodawcy muszą mieć możliwość stworzenia punktów szczepień na terenie firmy.
Thumb

Odpowiedzialność za organizację szczepień w zakładach pracy będzie spoczywała na pracodawcy

Całość odpowiedzialności za organizację szczepień w zakładach pracy będzie spoczywała na pracodawcy - poinformował we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
Thumb

Szczepienia w miejscach pracy? Jeden z bardzo poważnie rozważanych pomysłów

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk pytany we wtorek o szczepienia w miejscach pracy przyznał, że to jeden z bardzo poważnie rozważanych pomysłów. "Chcemy, żeby te szczepienia mogły się odbywać wszędzie, gdzie tylko jest to bezpieczne z punktu widzenia pacjenta" - dodał.
Thumb

„DGP”: Szczepionkę poda też pracodawca

Kolejny pomysł rządu zakłada, że zastrzyk dostaniemy nie tylko w aptece, lecz także w miejscu zatrudnienia - informuje w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna". Zmiany, o których dowiedział się "DGP", mogą trafić do Sejmu już w tym tygodniu.