Thumb

Badanie: 38 proc. pracowników fizycznych aktywnie szuka pracy

85 proc. pracowników fizycznych jest skłonnych przyjąć nową ofertę zatrudnienia, jeśli pojawiłaby się w najbliższym czasie; 38 proc. aktywnie szuka pracy - wynika z badania Pracuj.pl. Główną motywacją do zmiany byłoby wyższe wynagrodzenie.
Thumb

Automatyzacja to zagrożenie, ale i szansa dla rynku pracy 

Elastyczność, umiejętność ciągłego podnoszenia kwalifikacji i myślenie analityczne pozwolą zachować pracę w dobie automatyzacji. Kształcenie zawodowe musi brać pod uwagę nie tylko obecne zapotrzebowanie, ale i wybiegać w przyszłość – to wnioski z debaty „Zawody i kompetencje przyszłości – impuls rozwojowy dla polskiej gospodarki” zorganizowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
Thumb

PSP: ruszył sezon grzewczy; strażak pomoże zamontować czujkę tlenku węgla

Poleciłem, aby każdy strażak jeśli będzie taka potrzeba udzielał pomocy przy zamontowaniu czujki tlenku węgla - powiedział komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak podczas inauguracji kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa" w związku z rozpoczętym sezonem grzewczym.
Thumb

Sprawą tragicznego wypadku w zakładzie pracy w gminie Świętajno zajmie się ponownie sąd

Sąd Okręgowy w Olsztynie uchylił wyrok sądu pierwszej instancji warunkowo umarzający postępowanie karne wobec trzech mężczyzn oskarżonych w sprawie wypadku w jednym z zakładów pracy na terenie gminy Świętajno, w którym zginęły trzy osoby. Sprawą ponownie zajmie się sąd rejonowy w Szczytnie.
Thumb

Maląg: prace nad wpisaniem pracy zdalnej do Kodeksu Pracy są zaawansowane

Proces prac nad wpisaniem pracy zdalnej do Kodeksu Pracy jest zaawansowany - poinformowała minister rodziny i pracy Marlena Maląg. Wskazała, że już dziś praca zdalna jest możliwa na mocy przepisów ustaw covidowych.
Thumb

Naukowcy: egzoszkielety to przyszłość pracy fizycznej

Szwedzki zespół naukowców proponuje, by zmniejszyć obciążenie pracowników fizycznych nawet o 60 proc., wykorzystując prosty egzoszkielet. W ten sposób można zredukować zmęczenie pracowników, a także liczbę urazów i dni na zwolnieniu.
Thumb

Niedzielski: ustawa pozwalająca pracodawcy sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony, czeka na cięższe czasy

MZ przygotowało projekt ustawy pozwalającej pracodawcy na sprawdzenie, czy jego pracownik jest zaszczepiony. Jest w nim zapis mówiący o obowiązkowych szczepieniach medyków. Będziemy ten projekt trzymali na cięższe czasy – powiedział w środę w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski.
Thumb

Główny Inspektor Pracy: praca zdalna spowodowała zmniejszenie liczby wypadków zgłoszonych do PIP

Praca zdalna przyniosła zmniejszenie ogólnej liczby wypadków przy pracy zgłoszonych do PIP. Od marca 2020 do końca czerwca br. zgłoszono 15 wypadków podczas wykonywania pracy zdalnej. 11 poszkodowanych w nich osób zmarło - poinformował w Sejmie Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko
Thumb

Wdówik: pracujemy nad narodowym programem zatrudnienia osób niepełnosprawnych 

Mamy bardzo niski wskaźnik osób niepełnosprawnych zainteresowanych aktywnością zawodową. Pracujemy nad narodowym programem zatrudnienia tej grupy osób – poinformował w środę w Lublinie wiceminister rodziny i polityki społecznej Paweł Wdówik.
Thumb

Prezes ZUS: rośnie liczba osób pracujących

We wrześniu w Polsce było o 55 tys. więcej zatrudnionych, niż miesiąc wcześniej. Składki do ZUS płaci obecnie prawie 15,7 mln osób – poinformowała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.