Thumb

Raport: szanse emerytów na rynku pracy będą rosły

Szanse emerytów na rynku pracy będą rosły, istotne są jednak zachęty dla osób powyżej 50 roku życia do aktywności zawodowej - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Personnel Service. Na największe zarobki może liczyć "złota rączka" - zauważono.
Thumb

Zapowiedź projektu rozporządzenia w sprawie pracy zdalnej

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów opublikowano streszczenie projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zakłada on m.in. wykonywanie pracy zdalnej w urzędach administracji publicznej.
Thumb

KGP: pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych

Rozpoczęły się ferie zimowe. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Jednak ten czas niesie ze sobą wiele zagrożeń, o których trzeba pamiętać i ich unikać, aby spędzić bezpiecznie wolny, zimowy czas - powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.
Thumb

Badanie: coraz mniej kobiet w biznesie

Mężczyźni zajmują 80 proc. stanowisk prezesów i 75 proc. stanowisk członków zarządu w polskich firmach, a liczba kobiet na tych stanowiskach spada - wynika z opublikowanego badania za 2021 r. Ruszyła druga odsłona kampanii Wiedza Nie Ma Płci - dodano.
Thumb

Mazowieckie/ Wypadek w składzie złomu w Mławie – pracownik wszedł na prasę zgniatającą, doznał obrażeń nóg

W Mławie, w jednej z firm, gdzie składowany jest złom, 47-letni pracownik doznał poważnych obrażeń nóg, gdy wszedł na platformę prasy zgniatającej. Obsługujący ją 51-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez policję, która wyjaśnia okoliczności wypadku.
Thumb

Warszawa/Pracownik poszkodowany w wypadku na budowie metra przebywa w szpitalu

Pracownik poszkodowany w wypadku, do którego doszło w poniedziałek na budowie metra wciąż przebywa w szpitalu. Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja powołana przez wykonawcę – poinformował PAP rzecznik prasowy firmy Gulermak Bartosz Sawicki.
Thumb

PIE: zwiększanie marży jednym głównych działań firm planowanych w 2022 r.

W 2022 r. firmy chcą przede wszystkim zacieśniać relacje z klientami i zwiększać marże - wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Na dalszych miejscach wymieniono m.in. inwestycje w rozpoznawalność marki czy wydatki na marketing.
Thumb

Badanie: 34 proc. firm chce zatrudniać kobiety na stanowiska inżynierskie i naukowo-techniczne

Zawody techniczne wciąż są zdominowane przez mężczyzn; 34 proc. firm deklaruje wzrost zatrudnienia kobiet na stanowiska specjalistyczne, inżynierskie i naukowo-techniczne - poinformowała firma HRK E&M w swoim raporcie.
Thumb

PSP: od października wskutek zatrucia czadem zmarło 26 osób

Dwie kolejne osoby zmarły wskutek zatrucia tlenkiem węgla, od początku sezonu grzewczego zmarło 26 osób - poinformował w czwartek PAP bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
Thumb

Badanie: największą barierą w rozwoju MŚP jest opóźnianie płatności przez kontrahentów

Największą przeszkodą finansową w rozwoju przedsiębiorstw są faktury płacone po terminie przez kontrahentów; wskazuje na to 56,3 proc. właścicieli firm z sektora MŚP - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej i NFG.