Jak kwestie bhp wpisują się w obszar ESG?

Współczesne przedsiębiorstwa muszą funkcjonować w dynamicznie zmieniającym się środowisku, gdzie zrównoważony rozwój jest nie tylko koniecznością, lecz również kluczowym elementem strategii świadomej organizacji. Głównym filarem odpowiedzialnego biznesu jest koncepcja ESG (ang. Environmental, Social, Governance), która obejmuje kwestie środowiskowe, społeczne i zarządcze. W ramach wdrażania strategii ESG obserwuje się, że kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy zyskują na znaczeniu, będąc kluczowym elementem komponentu społecznego.

Projekt: wysokość wsparcia dla rolnika ma zależeć od przestrzegania prawa pracy i zasad BHP

Wysokość wsparcia dla rolnika ma być uzależniona od przestrzegania przez niego prawa pracy i zasad BHP - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 oraz niektórych innych ustaw.

Czy wiesz wszystko o segregacji odpadów?

Prawidłowa segregacja odpadów to dziś konieczność. Czy jesteś pewien do jakich pojemników powinny trafiać poszczególne odpady?

Weszła w życie nowela tzw. ustawy śmieciowej

Weszła w życie tzw. ustawa śmieciowa, która wprowadza zróżnicowanie stawek opłat za odpady posegregowane i niesegregowane.

Rząd zajmie się powołaniem nowej instytucji – DOŚ

Zastąpienie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska, Dyrekcją Ochrony Środowiska wraz z jej oddziałami regionalnymi - przewiduje projekt ustawy, którym jutro zajmie się rząd.

Nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę Prawa ochrony środowiska - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta. Nowe przepisy mają przyczynić się do ograniczania emisji niektórych zanieczyszczeń do atmosfery.

Zielone sektory

Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników w zielonych miejscach pracy

Nowa forma wsparcia dla sektora energetycznego

Pomoc zwrotna będąca formą wsparcia inwestycji finansowanych w ramach funduszy europejskich – to nowe rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy w Polsce przez NFOŚiGW wspólnie z Ministerstwem Energii.

Zakład o zwiększonym ryzyku lub o dużym ryzyku

Zakłady ze względu na stosowaną ilość substancji niebezpiecznych są zakwalifikowane do zakładów o zwiększonym ryzyku (ZZR) lub o dużym ryzyku (ZDR).

Dwie nowe normy

Zarządzanie środowiskiem, umiejscowienie technicznych środków ochronnych w maszynach – dwie nowe normy.