Czynniki zagrożenia Pierwsza pomoc Poprawa warunków pracy Środki ochrony Środki ochrony indywidualnej 

Pracownik wykonujący swoje obowiązki zimą na zewnątrz w niskiej temperaturze narażony jest na wychłodzenie organizmu oraz niebezpieczne odmrożenia.
Praca latem jest szczególnie wymagająca, ponieważ jej uciążliwość rośnie wraz ze wzrostem temperatur. Warto jednak pamiętać, że mimo upałów najważniejsze powinno być zapewnienie bezpieczeństwa wykonywanych obowiązków, a co za tym idzie dobranie odpowiedniej odzieży ochronnej. Jakie ubranie BHP wybrać na ciepłe dni? Czym kierować się przy doborze akcesoriów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Szeroko pojęta odzież ochronna BHP jest niezbędna przy wykonywaniu wielu prac w branży budowlanej, instalatorskiej, czy w wielu zawodach związanych z przemysłem. Listę miejsc, w których znajduje ona zastosowanie, jest długa, a konieczność spełniania określonych wymogów sprawia, że należy wybierać dobrze. Z drugiej strony choć niezbędne jest zachowanie norm jakościowych, należy liczyć się z ceną produktu. Czy da się pogodzić jedno z drugim? Okazuje się, ze tak, a rozwiązaniem jest oferta marki PROFUS.
20 listopada br. w związku z koniecznością wdrożenia do prawa krajowego przepisów zawartych w dyrektywie Komisji (UE) 2019/1832 z dnia 24 października 2019 r. weszło w życie rozporządzenie zmieniające rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.
W związku z koniecznością wdrożenia do prawa krajowego przepisów zawartych w dyrektywie Komisji (UE) 2019/1832 z dnia 24 października 2019 r. opracowano projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.
Działania organizacyjno-techniczne Koronawirus Środki ochrony Środki ochrony indywidualnej Środki przeciwdziałania 

Konfrontując się z nową normalnością musimy liczyć się z tym, że pracownicy muszą nauczyć się nowych, często nieintuicyjnych zachowań. Utrzymanie fizycznej odległości jest stosunkowo łatwe, gdy praca odbywa się na dużym obszarze. Istnieje jednak wiele stanowisk pracy, szczególnie w przypadku miejsc hałaśliwych i wymagających stałej komunikacji, gdzie wprowadzenie dystansowania społecznego jest niezwykle trudne. Przykładem niebezpiecznych zachowań może być skracanie dystansu społecznego, często połączone ze zdejmowaniem ochronników słuchu, w przypadkach niedosłyszenia komunikatu od kolegi czy przełożonego.
BHP Koronawirus Pracodawca Pracownik Środki ochrony Środki ochrony indywidualnej Środki ochrony zbiorowej 

Koronawirus w krótkim czasie o 180 stopni zmienił rzeczywistość, w której żyjemy. Zmieniły się zasady utrzymywania relacji społecznych, zmieniła się sytuacja gospodarcza i dla wielu ludzi zmienił się również sposób, w jaki pracują. Wiele firm rozpoczęło pracę zdalną, jednak pracownicy niektórych z nich w dalszym ciągu pracują stacjonarnie przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa.
BHP Koronawirus Poprawa warunków pracy Pracownik Środki ochrony Środki ochrony indywidualnej Środki ochrony zbiorowej Środki przeciwdziałania Stanowiska pracy 

Wdrożenie bezpiecznych praktyk pracy w celu minimalizacji narażenia na COVID-19 w miejscu pracy wymaga najpierw oceny ryzyka, a następnie zastosowania hierarchizowanych środków kontroli.
Charakterystyka czynników Czynniki zagrożenia Koronawirus Pracodawca Pracownik Środki ochrony Środki ochrony indywidualnej Środki przeciwdziałania Stanowiska pracy 

Epidemia koronawirusa nadal trwa, jednak zakłady pracy pomału starają się wracać do normalności. Aby jednak pracować bezpiecznie, należy przestrzegać podstawowych zasad.
Koronawirus Państwowa Inspekcja Pracy Pracodawca Pracownik Środki ochrony Środki ochrony indywidualnej Środki przeciwdziałania Stanowiska pracy Wymagania BHP 

Państwowa Inspekcja Pracy przygotowała zalecenia w sprawie bezpiecznego powrotu do pracy. Przypomina m.in. o konieczności podjęcia środków bezpieczeństwa w zakładach pracy w związku z zagrożeniem koronawirusem.