Praca latem – jakie ubranie BHP wybrać na ciepłe dni?

Praca latem jest szczególnie wymagająca, ponieważ jej uciążliwość rośnie wraz ze wzrostem temperatur. Warto jednak pamiętać, że mimo upałów najważniejsze powinno być zapewnienie bezpieczeństwa wykonywanych obowiązków, a co za tym idzie dobranie odpowiedniej odzieży ochronnej. Jakie ubranie BHP wybrać na ciepłe dni? Czym kierować się przy doborze akcesoriów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jakie ubranie BHP wybrać na ciepłe dni?

Wysokie temperatury z pewnością nie sprzyjają komfortowej pracy, a wykonywanie codziennych obowiązków staje się znacznie bardziej uciążliwe. W efekcie bardzo często zapominamy o BHP, czego przykładem jest niewłaściwy dobór odzieży roboczej. Należy bowiem mieć świadomość, że powinna ona być dopasowana do zakresu obowiązków na danym stanowisku oraz specyfiki wykonywanej pracy. W związku z tym jeżeli wymaga ona np. noszenia długich spodni, czy koszul z długim rękawem to bezwzględnie należy się do tego stosować. Oczywiście w wersji letniej warto zadbać o to, by były to ubrania robocze wykonane z oddychających materiałów, co zagwarantuje odpowiedni komfort termiczny. Odzież robocza tego typu jest dostępna pod linkiem: https://pol-paw.pl/odziez-robocza-c-1050.html. Bardzo istotnym elementem letniej odzieży roboczej jest również odpowiednie obuwie, które można znaleźć na https://pol-paw.pl/obuwie-i-ochrona-nog-c-23.html. Ono także powinno być dopasowane do specyfiki danej pracy oraz zagrożeń z nią związanych. W efekcie podstawą są zakryte buty, które w wielu przypadkach posiadają wzmocnione noski, czy grubszą podeszwę.

Praca latem – akcesoria BHP

Warto pamiętać, że praca latem wymaga nie tylko stosowania odpowiedniej odzieży roboczej, ale również dodatkowych akcesoriów ochronnych, czego przykładem mogą być chociażby rękawice robocze. Szeroka gama tego typu rozwiązań jest dostępna pod linkiem: https://pol-paw.pl/rekawice-i-ochrona-rak-c-2.html. Przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale przede wszystkim trwałość oraz umożliwienie wykonywania konkretnych prac. Warto bowiem pamiętać, że wśród rękawic roboczych znajdują się zarówno modele dedykowane do prac precyzyjnych, jak i te, które są znacznie sztywniejsze, co przekłada się na większą trwałość. Inne akcesoria, o których nie można zapominać latem to m.in. słuchawki, czy stopery do uszu, które są dostępne pod linkiem: https://pol-paw.pl/ochrona-sluchu-c-37.html, a także okulary i maski ochronne, które można kupić na https://pol-paw.pl/okulary-i-ochrona-twarzy-c-45.html.

Czym kierować się przy doborze odzieży BHP na lato?

Wybierając odzież BHP na lato należy kierować się dwoma aspektami, a mianowicie doborem odzieży ochronnej do rodzaju wykonywanych prac oraz jej jakością. Pierwsza kwestia determinuje bezpieczeństwo wykonywanych prac, czyli to do czego stworzona została odzież robocza. W przypadku jakości odzieży BHP ważna jest nie tylko jej trwałość, ale również komfort użytkowania. Warto bowiem mieć świadomość, że praca latem bardzo często wiąże się z koniecznością wykonywania obowiązków zawodowych na otwartym słońcu, czy w temperaturach przekraczających 30º Celsjusza. Łatwo się więc domyślić, że nie jest to zbyt przyjemne, a dodatkową uciążliwość z pewnością stanowiłoby ubranie odzieży wykonanej ze sztucznych, nieoddychających materiałów. Zdecydowanie większy komfort oraz termoregulację zapewnia odzież wykonana z naturalnych materiałów, która pozwala skórze oddychać. Jest to ważne nie tylko ze względu na komfort pracy, jak i bezpieczeństwo jej wykonywania, ponieważ minimalizuje ryzyko przegrzania organizmu. Czym jeszcze kierować się przy doborze odzieży BHP na lato? Przede wszystkim jakością gwarantowaną przez producenta, który powinien posiadać odpowiednie doświadczenie w projektowaniu odzieży ochronnej. Przykładem może być hurtownia Pol-Paw, która współpracuje jedynie z najwyższej jakości producentami odzieży roboczej, dzięki czemu jest w stanie przedstawić naprawdę szeroką ofertę w tym zakresie.

Podsumowując należy stwierdzić, że właściwy dobór odzieży BHP na lato jest bardzo ważny, ponieważ odpowiada ona nie tylko za ochronę pracowników, ale również zapewnia im odpowiedni komfort. Latem jest on szczególnie ważny, ponieważ praca w wysokich temperaturach nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych.

Skomentuj