Czynniki zagrożenia Pierwsza pomoc Poprawa warunków pracy Środki ochrony Środki ochrony indywidualnej 

Pracownik wykonujący swoje obowiązki zimą na zewnątrz w niskiej temperaturze narażony jest na wychłodzenie organizmu oraz niebezpieczne odmrożenia.
Praca latem jest szczególnie wymagająca, ponieważ jej uciążliwość rośnie wraz ze wzrostem temperatur. Warto jednak pamiętać, że mimo upałów najważniejsze powinno być zapewnienie bezpieczeństwa wykonywanych obowiązków, a co za tym idzie dobranie odpowiedniej odzieży ochronnej. Jakie ubranie BHP wybrać na ciepłe dni? Czym kierować się przy doborze akcesoriów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Czas pracy Czynniki zagrożenia Kodeks pracy Młodociani Pomieszczenia pracy Poprawa warunków pracy Pracodawca Pracownik Prawo pracy Środki ochrony Stanowiska pracy 

Sierpniowy okres wakacyjny przynosi ze sobą wyjątkowe upalne dni. Skok temperatury może sprawić, że wydajność w pracy może zmaleć. Co zrobić, aby temu zapobiec? Jakie w związku z tym dodatkowe obowiązki spoczywają na pracodawcach? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w przepisach prawa pracy.
Czy pracodawca ma prawo pomniejszyć wysokość należnego za miesiąc ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej proporcjonalnie do liczby dni usprawiedliwionej nieobecności?
Szeroko pojęta odzież ochronna BHP jest niezbędna przy wykonywaniu wielu prac w branży budowlanej, instalatorskiej, czy w wielu zawodach związanych z przemysłem. Listę miejsc, w których znajduje ona zastosowanie, jest długa, a konieczność spełniania określonych wymogów sprawia, że należy wybierać dobrze. Z drugiej strony choć niezbędne jest zachowanie norm jakościowych, należy liczyć się z ceną produktu. Czy da się pogodzić jedno z drugim? Okazuje się, ze tak, a rozwiązaniem jest oferta marki PROFUS.
Co roku w okresie noworocznym mają miejsce wypadki podczas odpalania fajerwerków. Ich najczęstszą przyczyną jest nieprzestrzeganie instrukcji obsługi i zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o zasadach bezpieczeństwa w związku z trwającą w dalszym ciągu epidemią COVID-19.
Cyberbezpieczne działanie w świecie cyfrowym to klucz do sukcesu każdego MŚP. Sprawdźcie, jak skutecznie dbać o bezpieczeństwo firmy w sieci.
BHP Środki ochrony Transport i magazynowanie Wymagania BHP Zagrożenie wybuchem Zapobieganie pożarom Zmiana prawa - ochrona środowiska 

Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie obiektów i pomieszczeń magazynowych do przechowywania materiałów wybuchowych, broni, amunicji oraz wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym
Według rozporządzenia w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy pracą na wysokości jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1,0 m nad poziomem podłogi lub ziemi.
Działania organizacyjno-techniczne Koronawirus Środki ochrony Środki ochrony indywidualnej Środki przeciwdziałania 

Konfrontując się z nową normalnością musimy liczyć się z tym, że pracownicy muszą nauczyć się nowych, często nieintuicyjnych zachowań. Utrzymanie fizycznej odległości jest stosunkowo łatwe, gdy praca odbywa się na dużym obszarze. Istnieje jednak wiele stanowisk pracy, szczególnie w przypadku miejsc hałaśliwych i wymagających stałej komunikacji, gdzie wprowadzenie dystansowania społecznego jest niezwykle trudne. Przykładem niebezpiecznych zachowań może być skracanie dystansu społecznego, często połączone ze zdejmowaniem ochronników słuchu, w przypadkach niedosłyszenia komunikatu od kolegi czy przełożonego.