Co roku w okresie noworocznym mają miejsce wypadki podczas odpalania fajerwerków. Ich najczęstszą przyczyną jest nieprzestrzeganie instrukcji obsługi i zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o zasadach bezpieczeństwa w związku z trwającą w dalszym ciągu epidemią COVID-19.
Czynniki zagrożenia Pierwsza pomoc Poprawa warunków pracy Środki ochrony Środki ochrony indywidualnej 

Pracownik wykonujący swoje obowiązki zimą na zewnątrz w niskiej temperaturze narażony jest na wychłodzenie organizmu oraz niebezpieczne odmrożenia.
Cyberbezpieczne działanie w świecie cyfrowym to klucz do sukcesu każdego MŚP. Sprawdźcie, jak skutecznie dbać o bezpieczeństwo firmy w sieci.
BHP Środki ochrony Transport i magazynowanie Wymagania BHP Zagrożenie wybuchem Zapobieganie pożarom Zmiana prawa - ochrona środowiska 

Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie obiektów i pomieszczeń magazynowych do przechowywania materiałów wybuchowych, broni, amunicji oraz wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym
Według rozporządzenia w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy pracą na wysokości jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1,0 m nad poziomem podłogi lub ziemi.
Działania organizacyjno-techniczne Koronawirus Środki ochrony Środki ochrony indywidualnej Środki przeciwdziałania 

Konfrontując się z nową normalnością musimy liczyć się z tym, że pracownicy muszą nauczyć się nowych, często nieintuicyjnych zachowań. Utrzymanie fizycznej odległości jest stosunkowo łatwe, gdy praca odbywa się na dużym obszarze. Istnieje jednak wiele stanowisk pracy, szczególnie w przypadku miejsc hałaśliwych i wymagających stałej komunikacji, gdzie wprowadzenie dystansowania społecznego jest niezwykle trudne. Przykładem niebezpiecznych zachowań może być skracanie dystansu społecznego, często połączone ze zdejmowaniem ochronników słuchu, w przypadkach niedosłyszenia komunikatu od kolegi czy przełożonego.
Od środy to pracodawca decyduje o zakrywaniu ust i nosa przez pracowników, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba - zakłada rozporządzenie, które w trybie obiegowym przyjęła Rada Ministrów, a opublikowano we wtorek w Dzienniku Ustaw. Podczas posiłków w pracy, nie obowiązują maseczki.
Do 27 grudnia br. obowiązuje zakrywanie ust i nosa w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba − wynika z obowiązującego od soboty (tj. 28.11.2020 r.) rozporządzenia Rady Ministrów.
BHP Koronawirus Pracodawca Pracownik Środki ochrony Środki ochrony indywidualnej Środki ochrony zbiorowej 

Koronawirus w krótkim czasie o 180 stopni zmienił rzeczywistość, w której żyjemy. Zmieniły się zasady utrzymywania relacji społecznych, zmieniła się sytuacja gospodarcza i dla wielu ludzi zmienił się również sposób, w jaki pracują. Wiele firm rozpoczęło pracę zdalną, jednak pracownicy niektórych z nich w dalszym ciągu pracują stacjonarnie przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa.
Czynniki zagrożenia Działania organizacyjno-techniczne Prace niebezpieczne Środki ochrony Środki przeciwdziałania 

Zabezpieczenie prac na wysokości to temat wciąż aktualny, nie do końca uregulowany w przepisach, prowokujący dyskusje i niejednokrotnie rozbieżne interpretacje. Poniżej artykuł przedstawiciela firmy Wertykal, który stawia ważne pytania i prowokuje do dyskusji.