Praca na mrozie

Pracownik wykonujący swoje obowiązki zimą na zewnątrz w niskiej temperaturze narażony jest na wychłodzenie organizmu oraz niebezpieczne odmrożenia.

Kask ochronny: jak wybrać taki, który zapewni pracownikom odpowiedni poziom bezpieczeństwa? Przydatne wskazówki!

Odpowiedni kask bhp to niezwykle istotny element ubioru w wielu zawodach fizycznych. To on zabezpiecza głowę pracownika przed spadającymi przedmiotami czy uderzeniem o wystające elementy. Chroni go więc przed uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet utratą życia. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasku, by dobrze spełniał swoje funkcje? Czy dobra ochrona głowy musi być droga? W poniższym artykule odpowiadamy na te i inne ważne pytania. Sprawdź!

Podstawy BHP, czyli odpowiedni ubiór: jak wybrać spodnie i kurtki robocze do trudnych warunków pracy?

Pracować powinniśmy nie tylko solidnie i wydajnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy zależy nie tylko od panujących tam warunków, lecz także od naszego zachowania, czyli przestrzegania norm i procedur BHP. Zalicza się do nich korzystanie z odpowiedniej odzieży roboczej.

Zasady BHP na stanowisku spawacza – o czym trzeba pamiętać?

Praca spawacza jest bardzo wymagająca, a także niebezpieczna zarówno dla samego operatora urządzeń, jak i osób postronnych. Podczas łączenia materiałów pracownicy są szczególnie narażeni na kurz, pył, opiłki metali, a także wysoką temperaturę oraz szkodliwe promieniowanie. Niezbędna jest więc odpowiednia organizacja stanowiska pracy, a także przestrzeganie podstawowych zasad BHP. Na jakie zagrożenia narażony jest spawacz?

Ubrania na budowę – obowiązkowe elementy stroju roboczego

Praca na budowie jest nieźle płatna, ale należy do najbardziej niebezpiecznych. By poprawić bezpieczeństwo budowlańców, pracodawcy mają obowiązek wyposażyć ich w odzież roboczą lub ochronną dopasowaną do stanowiska pracy. Przy kompletowaniu stroju roboczego nie można zapomnieć o kilku obowiązkowych elementach. Sprawdź, które części garderoby roboczej są na budowie niezbędne.

Praca latem – jakie ubranie BHP wybrać na ciepłe dni?

Praca latem jest szczególnie wymagająca, ponieważ jej uciążliwość rośnie wraz ze wzrostem temperatur. Warto jednak pamiętać, że mimo upałów najważniejsze powinno być zapewnienie bezpieczeństwa wykonywanych obowiązków, a co za tym idzie dobranie odpowiedniej odzieży ochronnej. Jakie ubranie BHP wybrać na ciepłe dni? Czym kierować się przy doborze akcesoriów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Upał w pracy? Sprawdź co powinien zrobić twój pracodawca

Sierpniowy okres wakacyjny przynosi ze sobą wyjątkowe upalne dni. Skok temperatury może sprawić, że wydajność w pracy może zmaleć. Co zrobić, aby temu zapobiec? Jakie w związku z tym dodatkowe obowiązki spoczywają na pracodawcach? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w przepisach prawa pracy.

Ekwiwalent za używanie własnej odzieży roboczej w okresie nieobecności w pracy

Czy pracodawca ma prawo pomniejszyć wysokość należnego za miesiąc ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej proporcjonalnie do liczby dni usprawiedliwionej nieobecności?

Marka PROFUS czarnym koniem wśród polskich producentów odzieży roboczej i ochronnej

Szeroko pojęta odzież ochronna BHP jest niezbędna przy wykonywaniu wielu prac w branży budowlanej, instalatorskiej, czy w wielu zawodach związanych z przemysłem. Listę miejsc, w których znajduje ona zastosowanie, jest długa, a konieczność spełniania określonych wymogów sprawia, że należy wybierać dobrze. Z drugiej strony choć niezbędne jest zachowanie norm jakościowych, należy liczyć się z ceną produktu. Czy da się pogodzić jedno z drugim? Okazuje się, ze tak, a rozwiązaniem jest oferta marki PROFUS.

Zadbajmy o bezpieczeństwo w noc sylwestrową

Co roku w okresie noworocznym mają miejsce wypadki podczas odpalania fajerwerków. Ich najczęstszą przyczyną jest nieprzestrzeganie instrukcji obsługi i zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o zasadach bezpieczeństwa w związku z trwającą w dalszym ciągu epidemią COVID-19.