Kolumbia/ 11 górników zginęło w wybuchu w kopalni węgla kamiennego

Co najmniej 11 górników zginęło w rezultacie wybuchu gazu w kopalni węgla kamiennego w departamencie Cundinamarca w środkowej Kolumbii - poinformował w środę gubernator tego regionu Nicolas Garcia. Dodał, że dotychczas udało się uratować dziewięć osób.

Białystok/ Uchylony wyrok ws. śmiertelnego wypadku w wykopie, sprawa wraca do pierwszej instancji

Sąd rejonowy musi jeszcze raz zająć się sprawą dwóch zasypanych w wykopie robotników i śmiercią jednego z nich- zdecydował w poniedziałek miejscowy sąd okręgowy. Uchylił uniewinnienie i warunkowe umorzenie postępowania.

Wielkopolskie/ Mężczyzna spadł z wysokości na budowie, trafił do szpitala

Do szpitala trafił mężczyzna, który w trakcie prac na dachu budowanego budynku spadł z wysokości. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek we wsi Bródki w powiecie nowotomyskim (Wielkopolskie).

Białystok/ Proces ws. śmiertelnego wypadku w wysokim silosie z otrębami

Biegłego z zakresu bhp przesłuchał w środę białostocki sąd w procesie dotyczącym śmiertelnego wypadku, do którego doszło 2,5 roku temu w wysokim silosie w jednej z miejscowych firm. Sąd zdecydował, że potrzebuje jeszcze opinii psychiatrycznej dotyczącej oskarżonego.

Warszawa/ Pracownik sortowni wpadł do maszyny rozdrabniającej odpady

W sortowni śmieci przy ul. Zarzecze na Żeraniu doszło do tragicznego wypadku. 25-letni pracownik został wciągnięty przez maszynę do rozdrabniania odpadów. Zginął na miejscu.

Białystok/ Koniec procesu ws. tragicznego wypadku przy pracy przy wycinaniu gałęzi

Kary roku więzienia w zawieszeniu chce białostocka prokuratura dla mężczyzny oskarżonego w związku z wypadkiem przy pracy na wysokości, w którym zginął jego kolega, a on sam doznał ciężkich obrażeń skutkujących inwalidztwem.

Kraków/ Mężczyźni przysypani ziemią w trakcie robót ziemnych

Dwóch mężczyzn przysypała w wykopie ziemia podczas prac w rejonie ulicy Ciepłowniczej w Krakowie. Jeden z robotników wydostał się o własnych siłach, drugiego, który utknął w ziemi do połowy pasa, musieli wyciągnąć strażacy. Po reanimacji trafił do szpitala.

Łódzkie/ Śmiertelny wypadek w Elektrowni Bełchatów; 32-latek zginął po upadku z dużej wysokości

32-letni pracownik firmy zewnętrznej zginął w wypadku, do którego doszło we wtorek w Elektrowni Bełchatów (Łódzkie). Mężczyzna nie przeżył upadku z dużej wysokości.

Gdynia/ Wypadek w Stoczni Nauta; nie żyje 53-letni mężczyzna

W gdyńskiej Stoczni Nauta doszło do wypadku w którym zginął 53-letni mężczyzna. Na miejscu jest prokurator, policjanci, a także inspektor Państwowej Inspekcji Pracy – przekazała we wtorek oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni podkom. Jolanta Grunert.

Skarżysko-Kamienna/ Do prokuratury trafiła opinia biegłych po śmiertelnym wypadku w Mesko

Do Prokuratury Rejonowej w Skarżysku-Kamiennej wpłynęła opinia biegłych po śmiertelnym wypadku w zakładzie zbrojeniowym Mesko, do którego doszło we wrześniu ubiegłego roku – poinformował w piątek PAP szef skarżyskiej prokuratury Tomasz Rurarz.