Bez skazania w procesie związanym ze śmiertelnym wypadkiem przy przebudowie ulicy

Uniewinnienie i warunkowe umorzenie postępowania karnego - taki wyrok zapadł w czwartek w procesie dwóch osób oskarżonych o niedopełnienie obowiązków związanych z zabezpieczeniem miejsca przebudowy ulicy Klepackiej w Białymstoku. W wykopie zasypanych zostało dwóch robotników; jeden z nich zmarł.

GUS: 68 777 osób zostało poszkodowanych w wypadkach przy pracy w 2021 roku

W 2021 r. zgłoszono 68 777 osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy, o 9,6 proc. więcej niż w 2020 r. Zwiększył się również wskaźnik wypadkowości z 4,62 do 5,10 – poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny.

Proces ws. śmierci dwóch strażaków w akcji – sąd przesłuchał ekspertów komendy głównej PSP

Białostocki sąd przesłuchał we wtorek ekspertów, którzy brali udział w wewnętrznym postępowaniu Komendy Głównej PSP i analizie działań ratowniczo-gaśniczych, przy gaszeniu prawie 5 lat temu pożaru hali magazynowej w mieście. W akcji zginęło wówczas dwóch strażaków. Przed sądem odpowiada jej dowódca.

Warszawa/Pracownik poszkodowany w wypadku na budowie metra przebywa w szpitalu

Pracownik poszkodowany w wypadku, do którego doszło w poniedziałek na budowie metra wciąż przebywa w szpitalu. Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja powołana przez wykonawcę – poinformował PAP rzecznik prasowy firmy Gulermak Bartosz Sawicki.

Zadbajmy o bezpieczeństwo w noc sylwestrową

Co roku w okresie noworocznym mają miejsce wypadki podczas odpalania fajerwerków. Ich najczęstszą przyczyną jest nieprzestrzeganie instrukcji obsługi i zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o zasadach bezpieczeństwa w związku z trwającą w dalszym ciągu epidemią COVID-19.

Ostrów Wlkp./ Wyroki za wypadek na budowie, w wyniku którego sparaliżowany został pracownik

Wyroki za wypadek na budowie, w wyniku którego sparaliżowany został pracownik. Pokrzywdzony jest sparaliżowany od pasa w dół – powiedziała w środę sędzia Beata Kośmieja podczas uzasadnienia wyroku ws. właścicieli firmy remontowej i kierownika budowy. Zdaniem sądu oskarżeni nie zadbali o bezpieczeństwo pracy 28-letniego Gruzina.

Sprawą tragicznego wypadku w zakładzie pracy w gminie Świętajno zajmie się ponownie sąd

Sąd Okręgowy w Olsztynie uchylił wyrok sądu pierwszej instancji warunkowo umarzający postępowanie karne wobec trzech mężczyzn oskarżonych w sprawie wypadku w jednym z zakładów pracy na terenie gminy Świętajno, w którym zginęły trzy osoby. Sprawą ponownie zajmie się sąd rejonowy w Szczytnie.

Zespół powypadkowy

Jakie są zadania zespołu powypadkowego? Kto wchodzi w jego skład? Kto i w jakim celu go powołuje?

Badanie: „Wypadki przy pracy i problemy zdrowotne związane z pracą”

Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki badania „Wypadki przy pracy i problemy zdrowotne związane z pracą”, przeprowadzonego w 2020 r. w krajach EU. W Polsce respondenci odpowiadali na pytania w II kwartale 2020 r. Badanie przeprowadzono wyłącznie na osobach w wieku 15 lat i więcej, które w momencie badania uznano za pracujące lub osoby, które pracowały kiedykolwiek.

Bezpieczniejsza praca w dobie pandemii? Mniej poszkodowanych w wypadkach przy pracy

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane wstępne o liczbie poszkodowanych w wypadkach przy pracy w 2020 r. Liczba osób poszkodowanych oraz wskaźnik wypadkowości zmniejszył się w stosunku do 2019 r.