
Schorzenia o charakterze naczyniowo-sercowym nie mogły stanowić przyczyny zewnętrznej wypadku, ponieważ tkwiły w samym organizmie pracownika. Nie można również zarzucić oczywistej wadliwości orzeczenia lekarskiego dopuszczającego go do pracy, dostrzegalnej łatwo dla pracodawcy, skoro nic nie wskazywało na to, że pracownik cierpi na schorzenia, których nie zgłaszał, zaś w dokumentacji medycznej oraz badaniach okresowych nie zostały ujawnione jakiekolwiek problemy i schorzenia o podłożu kardiologicznym (Wyrok Sądu Najwyższego z 16 stycznia 2019 r., I PK 215/17).

Post by: Malwina Wójcikowska in Rodzice i opiekunowie Służba BHP Wymagania BHP Wypadki i zdarzenia Wypadki inne
Wypadki uczniów w szkole zdarzają się niestety dość często, dlatego należy wiedzieć jakie działania należy podjąć, gdy dojdzie do takiego zdarzenia.

Post by: Malwina Wójcikowska in Ochrona ppoż. Organizacja ochrony ppoż. Państwowa Straż Pożarna Wypadki i zdarzenia
Od początku 2015 r. do 12 marca br. strażacy wyjeżdżali już do prawie 11 000 pożarów traw, łąk i nieużytków.

Na pytania „Przyjaciela przy Pracy” odpowiadali: Tadeusz Chwałka, przewodniczący Forum Związków Zawodowych, Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ i Jerzy Wielgus, wiceprzewodniczący KK NSZZ „Solidarność”