Thumb

Dlaczego warto szukać pracy na Śląsku?

Jesteś aktualnie bezrobotny? A może nie jesteś zadowolony ze swojej obecnej pracy i chciałbyś ją zmienić? Czy myślałeś o tym, by przeprowadzić się do innego województwa, na przykład śląskiego i tam spróbować swoich sił? Pamiętaj, że szukanie nowej posady może być czasochłonne. Kiedy jednak już znajdziesz swoją pracę marzeń, warto pomyśleć nad tym, by podnieść nieco swoje kwalifikacje, aby Twoje CV wyglądało atrakcyjnie dla potencjalnego pracodawcy. Istnieją różne kursy, dzięki którym mógłbyś się podszkolić. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, podpowiemy Ci, dlaczego warto, abyś poszukał pracy na Śląsku.
Thumb

Umowa b2b – co to takiego?

Coraz częściej przeglądając oferty pracy natrafić możemy na propozycję umowy b2b. Co to takiego? Jakie warunki należy spełnić, aby móc zawrzeć taką umowę? Jakie są pozytywne i negatywne aspekty jej zawarcia?
Thumb

Limit umów na czas określony

Umowę o pracę, oprócz tych na czas nieokreślony, zawiera się na okres próbny albo na czas określony. Kodeks pracy ograniczając możliwość zawierania umów terminowych z jednym pracodawcą, chroni pracownika przed nadużywaniem umów na czas określony przez drugą stronę stosunku pracy.
Thumb

Jaki jest koszt zatrudnienia pracownika na umowę o pracę?

Pracodawca zatrudniając pracownika na pełnym etacie obowiązany jest do wypłaty wynagrodzenia oraz opłacenia części składek ZUS. Ile kosztuje przyjęcie pracownika do pracy na umowę o pracę?
Thumb

„DGP”: Stałe zatrudnienie bije rekordy, mimo wirusa i kryzysu

Mimo wirusa i kryzysu w okresie pandemii wzrosła liczba pracujących na czas nieokreślony, a jednocześnie ubyło osób z mniej stabilnymi, czasowymi umowami - pisze w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".
Thumb

Sygnaliści pod ochroną wejdą do wszystkich firm

Kto zgłosi nieprawidłowości, zachowa etat czy kontrakt, choćby wcześniej miał być zwolniony – pisze środowa „Rzeczpospolita”.
Thumb

Czy można rozwiązać umowy o pracę przed rozpoczęciem zatrudnienia?

Umowa o pracę nie musi być podpisana z dniem jej rozpoczęcia. Zdarza się, że data podpisania umowy i termin rozpoczęcia pracy są różne. Czy w okresie pomiędzy złożeniem podpisu na umowie o pracę, a rozpoczęciem pracy istnieje możliwość wypowiedzenia takiej umowy?
Thumb

Przedwstępna umowa o pracę

Przedwstępna umowa zawierana jest przez strony, aby docelowo nawiązać stosunek pracy, mający nastąpić w przyszłości. Stosuje się ją, kiedy nie jest możliwe zawarcie umowy ostatecznej w danym czasie. Co powinno zostać uwzględnione w takiej umowie? Co w przypadku niewywiązania się z umowy?
Thumb

Wypowiedzenie zmieniające warunki pracy i płacy

Na podstawie wypowiedzenia zmieniającego następuje zmiana warunków pracy po upływie okresu wypowiedzenia. Najczęściej ten rodzaj wypowiedzenia wpływa niekorzystnie na warunki zatrudnienia pracownika.
Thumb

Jednorazowy, niewielki przychód na podstawie umowy o dzieło a status bezrobotnego

Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy przedstawia m.in. kim jest osoba bezrobotna. Czy bezrobotny, który podjął kilkugodzinną pracę zarabiając przy tym niewielkie pieniądze powinien stracić status bezrobotnego? Takim przypadkiem zajął się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie.