Czy dofinansowanie kształcenia pracowników młodocianych podlega waloryzacji?

Na jakiej wysokości dofinansowanie mogą liczyć pracodawcy, którzy zawarli z młodocianymi pracownikami umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego? Czy ze względu na inflacje tego typu dofinasowanie podlega waloryzacji?

Badanie: 69 proc. specjalistów uważa, że młodym pracownikom brakuje kompetencji

69 proc. specjalistów uważa, że młodym pracownikom brakuje umiejętności niezbędnych do skutecznego wejścia na rynek pracy - wynika z opublikowanego w piątek badania firmy Hays. Wskazano, że negatywny wpływ na rozwój młodych miała pandemia.

Upał w pracy? Sprawdź co powinien zrobić twój pracodawca

Sierpniowy okres wakacyjny przynosi ze sobą wyjątkowe upalne dni. Skok temperatury może sprawić, że wydajność w pracy może zmaleć. Co zrobić, aby temu zapobiec? Jakie w związku z tym dodatkowe obowiązki spoczywają na pracodawcach? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w przepisach prawa pracy.

Światowy Dzień Przeciwko Pracy Dzieci

12 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Przeciw Pracy Dzieci. Tegoroczne hasło tego Dnia brzmi - Powszechna ochrona socjalna w celu zakończenia pracy dzieci. Jest to dzień, kiedy Międzynarodowa Organizacja Pracy wzywa do zwiększenia działań mogących wpłynąć na ochronę dzieci przed ich wykorzystywaniem w pracy.

Bezpieczna praca młodzieży na wakacjach

Długo oczekiwany czas wakacji jest coraz bliżej. Chcąc wykorzystać go w pełni dobrze i zgodnie ze swoimi oczekiwaniami warto wcześniej sprecyzować swoje cele na ten okres.  W czasie wakacji wielu uczniów i studentów oprócz wypoczynku postanawia podjąć pracę zarobkową. Gdzie bezpiecznie szukać ofert pracy? Jakie warunki należy spełnić, aby zatrudnić młodocianego? Co powinna zawierać umowa o pomocy przy zbiorach? 

Młodociani w pracy

Przy okazji dnia dziecka przypominamy najważniejsze aspekty dotyczące pracy młodocianych. Kim jest młodociany, jakie warunki należy spełnić, aby go zatrudnić, jakie prace są zabronione młodocianym, jaki jest wymiar urlopu młodocianego? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

Zmiany w wykazie prac wzbronionych młodocianym – projekt

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawiła się informacja nt. trwających prac nad projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wykazu prac wzbronionych młodocianym i warunków ich zatrudniania przy niektórych z tych prac. Organem odpowiedzialnym za opracowanie projektu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Badanie: Pensje studentów takie same jak przed rokiem

Większość pracujących studentów zarabia między 2 a 3 tys. zł netto, czyli tyle samo co przed rokiem – wynika z badania "Student w pracy", przeprowadzonego przez pracownię SW Research w ramach programu "Kariera Polskiej Rady Biznesu".

Rada ds. Młodzieży: Chcemy, żeby młodzi zarabiali lepiej

Chcemy, żeby młodzi zarabiali lepiej i żeby ta praca była godniejsza - powiedział w czwartek po posiedzeniu prezydenckiej Rady ds. Młodzieży Łukasz Rzepecki, doradca prezydenta RP.

MFiPR: 13 mln zł z funduszy europejskich na aktywizację zawodową młodych

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje: 13 mln zł zostanie zainwestowanych w realizację programu „Kariera Jutra” na aktywizację zawodową oraz poprawę sytuacji osób młodych na rynku pracy. W konferencji prasowej projektu „Kariera Jutra” realizowanego przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy (NASK) w partnerstwie edukacyjnym z Google Polska i SGH wziął udział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.