Impact’22: narasta problem wypalenia zawodowego wśród Polaków

W Polsce rośnie liczba osób, które dotknęło wypalenie zawodowe. Niektóre dane wskazują, że ich odsetek może sięgać nawet 70 proc. Nad przyczyną tego zjawiska zastanawiali się uczestnicy panelu „Wypalenie zawodowe wśród różnych grup społecznych”, który odbył się podczas kongresu Impact’22 w Poznaniu.

Sejm/ Projekt przepisów dot. ochrony przed hałasem – wraca do komisji

W związku ze złożeniem poprawek projekt noweli Prawa ochrony środowiska, który odnosi się do kwestii ochrony przed hałasem został skierowany ponownie do komisji. Posłowie chcą m.in. by minister klimatu miał obowiązek przygotować odpowiednie rozporządzenie dot. lokalizacji nowych zakładów przemysłowych.

Rząd przyjął projekt nowelizacji Prawa ochrony środowiska ws. hałasu

Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął projekt nowelizacji Prawa ochrony środowiska, który odnosi się m.in. do kwestii ochrony przed hałasem - poinformowano na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Praca przy komputerze a BHP. Najważniejsze zasady ergonomii w pracy za biurkiem

Praca siedząca wymaga zachowania odpowiednich zasad BHP. Długie godziny spędzone za biurkiem mogą przynieść wiele negatywnych skutków zdrowotnych i niekorzystnie wpłynąć na ogólne samopoczucie. Niezwykle ważna jest więc odpowiednia organizacja pracy oraz dbanie o ergonomię swojego stanowiska. Jak sprawić, by praca przy komputerze nie wywoływała dyskomfortu? Jakie są najważniejsze zasady biurowego BHP?

UE zaostrza normy dotyczące pracy z niebezpiecznymi substancjami

Przepisy Unii Europejskiej dotyczące ograniczania narażenia pracowników na działanie substancji rakotwórczych, mutagennych lub zagrażających płodności zostały poparte przez Parlament Europejski. Ponad 12,5 mln pracowników w Europie jest potencjalnie narażonych na kontakt z niebezpiecznymi produktami leczniczymi.  

PSP: 29 ofiar czadu od początku sezonu grzewczego

29 osób poniosło śmierć w wyniku zatrucia czadem od początku sezonu grzewczego – poinformowała we wtorek Państwowa Straż Pożarna.

Uwaga! Ostatni moment na złożenie informacji o substancjach chemicznych

Z dniem 15 stycznia 2022 r. upływa termin przekazania pisemnej „informacji o substancjach chemicznych, ich mieszaninach, czynnikach lub procesach technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym”. Dane za ubiegły rok powinny być przekazane pocztą tradycyjną, ewentualnie pocztą elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektroniczny).

Strażacy: czujki dymu i czadu idealnym prezentem mikołajkowym

Czujki dymu i czadu to idealny prezent mikołajkowy – przekonują wielkopolscy strażacy. Rzecznik wielkopolskiej PSP bryg. Sławomir Brandt podkreślił, że to znakomity wyraz naszej troski o bliskich.

Praca na mrozie

Pracownik wykonujący swoje obowiązki zimą na zewnątrz w niskiej temperaturze narażony jest na wychłodzenie organizmu oraz niebezpieczne odmrożenia.

Do 20 listopada niektóre firmy muszą uaktualnić ocenę ryzyka zawodowego

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 11 grudnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szkodliwych czynników biologicznych dla zdrowia w środowisku pracy oraz ochrony zdrowia pracowników zawodowo narażonych na te czynniki nakłada na część firm obowiązek zaktualizowania oceny ryzyka zawodowego oraz środków i stopni hermetyczności z uwzględnieniem określonych szkodliwych czynników biologicznych. Wprowadzone zmiany dotyczą pracodawców zatrudniających pracowników w warunkach narażenia na działanie tych czynników.