Pracujemy nad zmianą przepisów regulujących pracę w czasie upałów – poinformowała we wtorek (tj. 31.07.2024 r.) szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Przekazała, że wśród proponowanych rozwiązań są m.in. zainstalowanie klimatyzacji, skrócenie czasu pracy lub przerwy na schłodzenie się.
Rozporządzenie REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals) stanowi fundament europejskiej polityki dotyczącej substancji chemicznych. Jest to kompleksowy system regulacyjny, który ma na celu ochronę zdrowia ludzi i środowiska poprzez kontrolę stosowania substancji chemicznych na rynku europejskim. W ramach REACH istnieją dwa ważne mechanizmy, które dążą do ograniczania stosowania lub całkowitego wyeliminowania niektórych substancji z rynku. Mechanizmy te to procedura uzyskiwania zezwolenia oraz nakładane w ramach REACH ograniczenia.
Ministra rodziny pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zleciła prace przygotowawcze, których celem jest uregulowanie pracy w wysokich temperaturach oraz ochrona pracownic i pracowników przed upałami - poinformowało MRPiPS.
Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji publicznych cztery projekty rozporządzeń dotyczących warunków w środowisku pracy. Dotyczą one m.in. rozszerzenia ochrony na pracowników pracujących w narażeniu na działanie substancji o działaniu reprotoksycznym.
Charakterystyka czynników Czynniki zagrożenia Kobiety Młodociani Pomieszczenia pracy Pracodawca Pracownik Środki przeciwdziałania Stanowiska pracy
Mikroklimat gorący należy do czynników szkodliwych w miejscu pracy. Może on powodować przegrzanie i naruszenie równowagi cieplnej organizmu.
MRPiPS poinformowało, że rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy. Wdraża on dyrektywę UE ws. ochrony pracowników przed działaniem czynników rakotwórczych lub mutagenów. Dyrektywa rozszerza ich wykaz o substancje reprotoksyczne, czyli szkodliwe m.in. dla płodności i funkcji seksualnych.
We wtorek, 16 kwietnia, rząd zajmie się projektem nowelizacji Kodeksu pracy w celu ochrony przed substancjami reprotoksycznymi. Ma ona wdrożyć dyrektywę w sprawie ochrony pracowników przed działaniem czynników rakotwórczych lub mutagenów, rozszerzoną o substancje reprotokstyczne.
MRPiPS przekazało do Komitetu Stałego Rady Ministrów projekt nowelizacji Kodeksu pracy, wdrażający dyrektywę w sprawie ochrony pracowników przed działaniem czynników rakotwórczych lub mutagenów, rozszerzoną o substancje reprotokstyczne.
Uszkodzenia drabin mogą stanowić poważne zagrożenie. Dowiedz się, jak szybko je rozpoznać i naprawić, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas pracy na wysokości. Oto najważniejsze informacje, które mogą ci się przydać!
Większość pytanych odpowie: „Oczywiście, jak najbardziej!”, tylko jeśli spojrzymy na naszą rzeczywistość, to praktyka tego nie potwierdza. I tu powstaje pytanie: Dlaczego? W tym krótkim artykule chciałbym wrócić do tematu znanego od lat – wpływu hałasu na słuch, bo każdy z nas słyszał, że hałas szkodzi.