ZUS: 5155 wniosków w konkursie na poprawę BHP, w puli 100 mln zł

5155 wniosków wpłynęło w konkursie dla płatników składek na projekty poprawiające bezpieczeństwo i higienę pracy. ZUS przeznaczy na realizację wybranych pomysłów 100 mln zł.

Prawa pracownic w ciąży i karmiących piersią oraz pracowników opiekujących się małymi dziećmi

26 maja obchodzimy dzień matki, ze względu na tę okoliczność przypominamy najważniejsze uprawnienia pracownic w ciąży i karmiących piersią oraz pracowników opiekujących się małymi dziećmi.

Radca prawny: wyzwaniem jest łączenie macierzyństwa z powrotem na rynek pracy

Mamy stawiane są przed wieloma wyzwaniami; dotyczy to zarówno samego macierzyństwa, ale także powrotu do pracy – powiedziała PAP radca prawny Monika Jurkiewicz. Z jednej strony obciąża je opieka nad dzieckiem, a z drugiej strony, wydłużające się okresy urlopów związanych z macierzyństwem powodują trudności z powrotem na rynek pracy - dodała.

MRiPS zaprasza do udziału w 49. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy

Do 10 lipca 2023 r. można składać wnioski w 49. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy, którego celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa pracy i ochrona zdrowia pracowników. W konkursie mogą wziąć udział pracownicy i pracodawcy reprezentujący każdy rodzaj przedsiębiorstwa, a także organizacje, uczelnie i instytuty naukowe.

Przerwanie urlopu wychowawczego przez pracodawcę

W jakim wymiarze świadczenie pracy w trakcie trwania urlopu wychowawczego może skutkować jego przerwaniem?

Ostatni moment na złożenie rocznego rozliczenia składki zdrowotnej do ZUS

Poniedziałek, 22 maja, to ostatni dzień na złożenie rocznego rozliczenia składki zdrowotnej za 2022 rok. Rozliczenie to trzeba przekazać w dokumencie za kwiecień 2023 r. - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Do kiedy należy wykorzystać zaległy urlop na żądanie?

W każdym roku kalendarzowym pracownikowi przysługuje nie więcej niż 4 dni urlopu na żądanie. Co w przypadku kiedy pracownik nie wykorzysta tego urlopu w danym roku?

Ryczałt dużym problemem przy pracy zdalnej

Eksperci przyznają, że kłopot przy wdrażaniu nowych przepisów Kodeksu pracy powoduje głównie zwrot kosztów - podaje w środę "Rzeczpospolita".

Nowy wzór świadectwa pracy

W Dzienniku Ustaw w poniedziałek tj. 15 maja 2023 r. opublikowano rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 11 maja 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectwa pracy. Rozporządzenie wprowadza zmiany dotyczące świadectwa pracy.

Eksperci: Pracownicy chcą mieć możliwość pracy zdalnej

70 proc. kandydatów poszukuje pracy zdalnej, a praca hybrydowa może być złotym konsensusem - przekazał Executive Director, kierujący warszawskim biurem PageGroup Paweł Wierzbicki, Prezes ZPP Cezary Kaźmierczak zaznaczył zaś, że będzie ona dostępna dla nielicznych.