GUS: w 2021 r. wydano w Polsce o 24 proc. więcej zezwoleń na pracę cudzoziemców niż w 2020 r.

W 2021 r. w Polsce wydano 504,2 tys. zezwoleń na pracę cudzoziemców. Było to o 24 proc. więcej niż w 2020 r. – podał GUS w piątkowym komunikacie.

Kwestia rekompensowania pracy w godzinach nadliczbowych osób niepełnosprawnych

Do Minister Rodziny i Polityki Społecznej skierowano zapytanie dotyczące wprowadzenia regulacji w kwestii rekompensowania pracy w godzinach nadliczbowych pracownikom niepełnosprawnym, tak aby pracodawcy nie nadużywali możliwości udzielania czasu wolnego zamiast wypłaty dodatkowego wynagrodzenia.

Impact’22/ Pfeffer: pracodawcy nie mają żadnych korzyści ze złych warunków pracy

Pracodawcy nie czerpią żadnych korzyści ze złych warunków pracy. Należy dbać o zdrowie i poziom stresu swoich pracowników, gdyż wpływają na wszystkie obszary zarządzania, w tym na liczbę absencji i zaangażowanie w pracę - mówił w czwartek Jeffrey Pfeffer z Uniwersytetu Stanforda na kongresie Impact'22.

Senat przyjął bez poprawek ustawę ułatwiającą kontakty uchodźców z Ukrainy z pracodawcami

Senat przyjął w środę jednogłośnie nowelizację zakładającą utworzenie i zapewnienie funkcjonowania systemu teleinformatycznego służącego do ułatwienia nawiązywania kontaktów między pracodawcami a poszukującymi pracy obywatelami Ukrainy.

Regulamin pracy u pracodawcy zatrudniającego poniżej 50 pracowników

W zakładzie pracy pracowników mogą obowiązywać różne akty prawa wewnętrznego. Jednym z takich jest regulamin pracy. Przy jakiej liczbie pracowników, pracodawca ma obowiązek go wprowadzić?

Wdówik: będzie dalszy rozwój zakładów aktywności zawodowej

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Paweł Wdówik zapowiedział, że nastąpi dalszy rozwój programu zakładów aktywności zawodowej, zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami. Rząd przeznaczył na ten cel dodatkowe 100 mln zł.

Badanie: w kwietniu wolniejszy wzrost liczby ofert pracy

W kwietniu pracodawcy opublikowali ponad 308 tys. nowych ogłoszeń o pracę, o 9 proc. więcej niż przed rokiem - wynika z danych firmy Element dla Grant Thornton. Jak podkreślono, widoczne są jednak pierwsze sygnały spowolnienia – dynamika roczna wyhamowała z 30 proc. w marcu.

Badanie: ze względu na inflację 44 proc. Polaków myśli o zmianie pracy na lepiej płatną

44 proc. Polaków jest obecnie bardziej skłonnych do zmiany pracy na lepiej płatną ze względu na inflację; podobny odsetek ankietowanych starał się w ciągu ostatniego roku o podwyżkę z powodu wzrostu cen - wynika z badania Pracuj.pl.

Czy pracownik musi płacić za uszkodzenie samochodu służbowego?

Powierzenie auta pracownikowi może stanowić komfortowe rozwiązanie zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Co jednak w przypadku, kiedy pracownik przypadkowo lub celowo uszkodzi służbowe auto? Odpowiedzialność pracownika zależna jest od stopnia jego winy. Szerzej temu tematowi przyjrzymy się w poniższym tekście.

Badanie: nowej pracy aktywnie szuka 36 proc. Polaków

36 proc. Polaków aktywnie poszukuje nowej pracy, najważniejszą motywacją są wyższe zarobki – wynika z opublikowanego we wtorek badania Pracuj.pl. 83 proc. ankietowanych jest otwartych na otrzymanie nowej propozycji zatrudnienia.