Wielkopolskie/ Osiem osób poszkodowanych w katastrofie budowlanej w Gnieźnie

Osiem osób zostało poszkodowanych wskutek katastrofy budowlanej, do której doszło w piątek w Gnieźnie (Wielkopolskie). Podczas robót budowlanych na trenie miejskiego ośrodka kultury zawaliły się elementy konstrukcyjne.

Bez skazania w procesie związanym ze śmiertelnym wypadkiem przy przebudowie ulicy

Uniewinnienie i warunkowe umorzenie postępowania karnego - taki wyrok zapadł w czwartek w procesie dwóch osób oskarżonych o niedopełnienie obowiązków związanych z zabezpieczeniem miejsca przebudowy ulicy Klepackiej w Białymstoku. W wykopie zasypanych zostało dwóch robotników; jeden z nich zmarł.

GUS: 68 777 osób zostało poszkodowanych w wypadkach przy pracy w 2021 roku

W 2021 r. zgłoszono 68 777 osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy, o 9,6 proc. więcej niż w 2020 r. Zwiększył się również wskaźnik wypadkowości z 4,62 do 5,10 – poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny.

Zmiana kwot jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej

Końcem lutego ukazało się obwieszczenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w sprawie wysokości kwot jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej.

Kraków/ Śmiertleny wypadek na budowie osiedla badają śledczy, inspekcja budowlana i PIP

Policjanci z prokuratorem, inspekcja budowlana i Państwowa Inspekcja Pracy badają okoliczności wypadku żurawia wieżowego, do którego doszło w czwartek w Krakowie. Na miejscu trwają oględziny, przesłuchiwani są świadkowie. W wypadku zginęło dwóch budowlańców.

Czy konieczne są badania lekarskie pracownika podejmującego pracę po wypadku przy pracy?

Czy pracownik powracający do pracy po wypadku przy pracy musi poddać się badaniom lekarskim? Jeśli tak, to jakim?

Mazowieckie/ Wypadek w składzie złomu w Mławie – pracownik wszedł na prasę zgniatającą, doznał obrażeń nóg

W Mławie, w jednej z firm, gdzie składowany jest złom, 47-letni pracownik doznał poważnych obrażeń nóg, gdy wszedł na platformę prasy zgniatającej. Obsługujący ją 51-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez policję, która wyjaśnia okoliczności wypadku.

Warszawa/Pracownik poszkodowany w wypadku na budowie metra przebywa w szpitalu

Pracownik poszkodowany w wypadku, do którego doszło w poniedziałek na budowie metra wciąż przebywa w szpitalu. Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja powołana przez wykonawcę – poinformował PAP rzecznik prasowy firmy Gulermak Bartosz Sawicki.

Jak uchronić się przed wypadkami w pracy?

Wypadki w życiu codziennym zdarzają się stosunkowo często. Dotyczy to zarówno sfery prywatnej, jak i zawodowej. W wielu przypadkach można jednak uniknąć wypadków i ich przykrych konsekwencji. Wystarczy jedynie przestrzegać kilku prostych zasad BHP, a także kierować się zdrowym rozsądkiem. Nie bez znaczenia jest też kondycja fizyczna i psychiczna pracownika. Co zatem można zrobić, aby uchronić się przed wypadkami w pracy?

Kto najczęściej ulega wypadkom przy pracy?

Urząd Statystyczny przedstawił publikację „Wypadki przy pracy w 2020 r.”, która zawiera ocenę sytuacji w zakresie wypadków przy pracy, ich przyczyn i okoliczności. Publikacja ta może okazać się pomocna w prowadzeniu analiz z zakresu bezpieczeństwa w miejscu pracy, jak również w określaniu działań profilaktycznych.