Bytom/ Minęło sto lat od jednej z największych katastrof górniczych

W Bytomiu uczczono we wtorek pamięć ofiar katastrofy w kopalni Heinitz, po wojnie działającej pod nazwą Rozbark. Sto lat temu wybuch pyłu węglowego, pożar i fala niezdatnego do oddychania powietrza zabiły tam 145 górników i ratowników. Była to największa tragedia w górnictwie na Śląsku.

Białystok/ Proces apelacyjny ws. zasypania w głębokim wykopie dwóch robotników

Konieczne jest uzupełnienie postępowania dowodowego o akta innej sprawy związanej z wypadkiem - uznał w piątek Sąd Okręgowy w Białymstoku w procesie apelacyjnym dotyczącym zasypania dwóch robotników w wykopie; jeden z nich zmarł.

WUG: w ubiegłym roku ponad 2 tys. wypadków w górnictwie

W 2022 r. w polskim górnictwie doszło do 2085 wypadków przy pracy. 1819 to wypadki w kopalniach węgla kamiennego – wynika z danych Wyższego Urzędu Górniczego. Zginęło 37 górników, choć 7 z nich wciąż nie jest uwzględnianych w oficjalnych statystykach – to górnicy poszukiwani w kopalni Pniówek.

Świdnica/ Pracownik budowlany ranny w wyniku wybuchu grantu hukowego

Pracownik budowlany został ranny w wyniku wybuchu grantu hukowego, który został znaleziony podczas prac remontowych w jednym z budynków w Świdnicy (Dolnośląskie).

Białystok/ Proces ws. śmiertelnego wypadku w wysokim silosie z otrębami

Biegłego z zakresu bhp przesłuchał w środę białostocki sąd w procesie dotyczącym śmiertelnego wypadku, do którego doszło 2,5 roku temu w wysokim silosie w jednej z miejscowych firm. Sąd zdecydował, że potrzebuje jeszcze opinii psychiatrycznej dotyczącej oskarżonego.

Wrocław/ Pracownik firmy budowlanej zginął podczas prac remontowych

45-letni pracownik firmy budowlanej zginął w środę podczas prac remontowych w jednym z budynków przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

Warszawa/ Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmiertelnego wypadku w sortowni śmieci na Żeraniu

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła śledztwo w sprawie wypadku w sortowni śmieci na Żeraniu. Zginął w nim 27-letni pracownik, którego wciągnęła maszyna do rozdrabniania odpadów. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna próbował ją ręcznie odblokować, kiedy nagle ruszyła.

Kraków/ Tragiczny wypadek na budowie; robotnik spadł z czwartego piętra

Młody mężczyzna zginął po upadku z czwartego piętra budynku, w którym trwają prace budowlane - przekazała PAP krakowska policja. Do zdarzenia doszło w czwartek w pobliżu skrzyżowania al. Pokoju i ul. Nowohuckiej.

Warszawa/ Pracownik sortowni wpadł do maszyny rozdrabniającej odpady

W sortowni śmieci przy ul. Zarzecze na Żeraniu doszło do tragicznego wypadku. 25-letni pracownik został wciągnięty przez maszynę do rozdrabniania odpadów. Zginął na miejscu.

Koksownia Przyjaźń odtworzyła infrastrukturę po tragicznym wypadku

Ok. 3,5 miesiąca po wypadku w przemiałowni węgla, w wyniku którego jeden pracownik zmarł, a czterech trafiło do szpitali, Koksownia Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej odtworzyła zniszczoną wówczas infrastrukturę, uruchamiając nowe taśmociągi - wynika z informacji spółki JSW Koks, do której należy zakład.