Przedłużenie umowy o pracę do dnia porodu a limit 3/33

Jednym z kluczowych elementów ochrony pracownic w ciąży jest mechanizm przedłużenia umowy do dnia porodu. Oznacza to, że jeżeli pracownica zatrudniona na umowie terminowej zajdzie w ciążę, jej umowa nie może zostać rozwiązana przed porodem. Czy zastosowanie tego rodzaju ochrony nie grozi naruszeniem limitów zatrudniania na czas określony, nawet jeżeli w wyniku przedłużenia umowy dojdzie do ich przekroczenia?

Dłuższy urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków coraz bliżej. Omówienie zmian

W Parlamencie procedowany jest projekt ustawy, która wydłuża wymiar urlopu macierzyńskiego w przypadku, gdy dziecko urodzi się jako wcześniak lub będzie wymagało dłuższego pobytu w szpitalu.

Rząd przyjął projekt ustawy wydłużającej urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków

Znaleźliśmy pomysł, jak ulżyć rodzicom wcześniaków. Chodzi o urlop macierzyński, który w przypadku rodziców wcześniaków był siłą rzeczy krótszy – poinformował we wtorek po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk.

„DGP”: Niskie emerytury zabolą przede wszystkim kobiety

Perspektywy systemu emerytalnego nie są tragiczne. Palącym problemem są jednak niskie świadczenia pań i rosnąca przepaść względem panów - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

Mikroklimat gorący w miejscu pracy

Mikroklimat gorący należy do czynników szkodliwych w miejscu pracy. Może on powodować przegrzanie i naruszenie równowagi cieplnej organizmu.

Data ustania stosunku pracy wydłużonego do dnia porodu

Umowa pracownicy zatrudnionej na czas określony została wydłużona do dnia porodu zgodnie z przepisami kodeksu pracy. Pracownica jednak nie zgadza się z dniem ustania stosunku pracy, który jest także dniem porodu, wpisanym przez pracodawcę w świadectwie pracy. Jej zdaniem pracodawca popełnił błąd w świadectwie pracy i wymaga ono poprawy. Kto w tej kwestii ma rację?

Raport: kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, ale rozważniej zarządzają pieniędzmi

Raport: kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, ale rozważniej zarządzają pieniędzmi

Ciężka sytuacja matek (nie)pracujących

Praca zawodowa daje matkom poczucie niezależności finansowej i możliwość rozwoju osobistego. Według badań aż 94 procent kobiet planuje wrócić do pracy po urodzeniu dziecka. W rzeczywistości wciąż niewielu z nich udaje się łączyć aktywność zawodową z macierzyństwem. Dlaczego?

Analiza: co trzecie kluczowe stanowisko w firmach zarejestrowanych w Polsce zajmuje kobieta

Kobieta zajmuje co trzecie kluczowe stanowisko w firmach zarejestrowanych w Polsce - wynika z analizy opublikowanych we wtorek danych KRS. Najwyższy odsetek kobiet na stanowisku prezesa jest w firmach założonych w latach 1951-1975 - wskazano.

Prawa pracownic w ciąży i karmiących piersią oraz pracowników opiekujących się małymi dziećmi

26 maja obchodzimy dzień matki, ze względu na tę okoliczność przypominamy najważniejsze uprawnienia pracownic w ciąży i karmiących piersią oraz pracowników opiekujących się małymi dziećmi.