Badanie: kobiety częściej niż mężczyźni angażują się w pracy

Blisko 8 na 10 zatrudnionych Polaków angażuje się w pracy - wynika z badania portalu Pracuj.pl. Dodano, że częściej tak pracują kobiety (83 proc.) niż mężczyźni (76 proc.).

Prawo do przerwy na karmienie w dniu wyjścia prywatnego pracownicy zatrudnionej na części etatu

Czy kobieta karmiąca dziecko piersią i korzystająca z przerw z tego tytułu może skorzystać w danym dniu z tzw. wyjścia prywatnego bez utraty prawa do przerwy na karmienie? 

Obowiązek odbycia badań kontrolnych po okresie korzystania z uprawnień związanych z rodzicielstwem

Czy po urlopach związanych z macierzyństwem pracownicę należy skierować na badania profilaktyczne?

Raport: Polki preferują hybrydowy model pracy

Prawie 87 proc. kobiet chciałoby znać wysokość wynagrodzenia na oferowanym stanowisku przed złożeniem aplikacji; ponad 75 proc. wybiera pracę w modelu hybrydowym - wynika z raportu "Czego Polki szukają na rynku pracy” opracowanego przez Her Impact i PwC Polska.

Nowe kompetencje i rozwój zawodowy kobiet – dołącz do programu partnerskiego Akademii Rozwoju

Bezpłatne warsztaty online z edycji stron internetowych, tworzenia chatbotów, programowania, działalności gospodarczej oraz myślenia projektowego, spotkania z ekspertkami i dodatkowe konsultacje z trenerami – tak prezentuje się oferta Akademii Rozwoju. Do pogramu stworzonego przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju dołączyło już ponad 1100 kobiet z całej Polski. Teraz do Programu zaproszono także instytucje wspierające rozwój zawodowy kobiet!

Walka z luką płacową

Zarobki za taką samą pracę, na takim samym stanowisku powinny być równe. Mimo tego od lat słyszy się o dyskryminacji zarobkowej ze względu na płeć. Jak różnice wynagrodzeń pomiędzy kobietami a mężczyznami prezentują się w Polsce? Czy są podejmowane jakieś kroki, aby przeciwdziałać temu zjawisku?

Konieczność wykonania badań profilaktycznych przed urlopem wypoczynkowym na zasadach art. 163 § 3 KP

Czy pracownica po urlopie rodzicielskim i udająca się na urlop wypoczynkowy ma obowiązek wykonać badania kontrolne?

Eksperci: likwidacja różnic w zarobkach menedżerów – kobiet i mężczyzn – może zająć 267 lat

Kobiety zarabiają średnio mniej niż mężczyźni na każdym etapie kariery zawodowej - stwierdzono w analizie Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Według ekspertów pandemia wydłużyła spodziewany okres likwidacji różnic na wyższych stanowiskach w wymiarze ekonomicznym do 267,6 lat.

Maląg: dla kobiet ważna jest możliwość łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym

Kobiety potrzebują instrumentów umożliwiających łączenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym, dlatego m.in. wprowadzamy pracę zdalną do Kodeksu pracy - powiedziała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas konferencji "Polka XXI w."

Deloitte: jedynie 10 proc. kobiet nie planuje zmiany pracy przez okres dłuższy niż pięć lat.

Tylko co dziesiąta kobieta nie zamierza zmieniać pracy przez okres dłuższy niż pięć lat. 53 proc. uważa, że ich poziom stresu wzrósł względem ubiegłego roku, a "niemal połowa odczuwa wypalenie zawodowe" - przekazał Deloitte.