Data ustania stosunku pracy wydłużonego do dnia porodu

Umowa pracownicy zatrudnionej na czas określony została wydłużona do dnia porodu zgodnie z przepisami kodeksu pracy. Pracownica jednak nie zgadza się z dniem ustania stosunku pracy, który jest także dniem porodu, wpisanym przez pracodawcę w świadectwie pracy. Jej zdaniem pracodawca popełnił błąd w świadectwie pracy i wymaga ono poprawy. Kto w tej kwestii ma rację?

Raport: kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, ale rozważniej zarządzają pieniędzmi

Raport: kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, ale rozważniej zarządzają pieniędzmi

Ciężka sytuacja matek (nie)pracujących

Praca zawodowa daje matkom poczucie niezależności finansowej i możliwość rozwoju osobistego. Według badań aż 94 procent kobiet planuje wrócić do pracy po urodzeniu dziecka. W rzeczywistości wciąż niewielu z nich udaje się łączyć aktywność zawodową z macierzyństwem. Dlaczego?

Analiza: co trzecie kluczowe stanowisko w firmach zarejestrowanych w Polsce zajmuje kobieta

Kobieta zajmuje co trzecie kluczowe stanowisko w firmach zarejestrowanych w Polsce - wynika z analizy opublikowanych we wtorek danych KRS. Najwyższy odsetek kobiet na stanowisku prezesa jest w firmach założonych w latach 1951-1975 - wskazano.

Prawa pracownic w ciąży i karmiących piersią oraz pracowników opiekujących się małymi dziećmi

26 maja obchodzimy dzień matki, ze względu na tę okoliczność przypominamy najważniejsze uprawnienia pracownic w ciąży i karmiących piersią oraz pracowników opiekujących się małymi dziećmi.

Radca prawny: wyzwaniem jest łączenie macierzyństwa z powrotem na rynek pracy

Mamy stawiane są przed wieloma wyzwaniami; dotyczy to zarówno samego macierzyństwa, ale także powrotu do pracy – powiedziała PAP radca prawny Monika Jurkiewicz. Z jednej strony obciąża je opieka nad dzieckiem, a z drugiej strony, wydłużające się okresy urlopów związanych z macierzyństwem powodują trudności z powrotem na rynek pracy - dodała.

Przerwanie urlopu wychowawczego przez pracodawcę

W jakim wymiarze świadczenie pracy w trakcie trwania urlopu wychowawczego może skutkować jego przerwaniem?

80 proc. matek uważa, że dłuższy urlop rodzicielski wesprze sprawiedliwy podział opieki nad dzieckiem

Nowelizacja Kodeksu pracy wprowadziła m.in. dodatkowy, 9-tygodniowy urlop rodzicielski dla ojców. Zdaniem 80 proc. matek dłuższy urlop rodzicielski ich partnerów wsparłby bardziej sprawiedliwy podział opieki nad dzieckiem – wynika z raportu Pracuj.pl.

Semeniuk-Patkowska: według naszych badań kobiety rządzą firmami krócej niż mężczyźni

Z badań zleconych przez resort rozwoju i technologii wynika, że kobiety rządza firmami stosunkowo krócej niż mężczyźni; to okres do dwóch, maksymalnie trzech lat - powiedziała w środę w Studiu PAP wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk-Patkowska.

Włochy/ La donna e’ mobile – seminarium na temat pracy i kariery zawodowej Polek

"La donna e' mobile" - ten tytuł arii z opery "Rigoletto" Giuseppe Verdiego był hasłem seminarium na temat pracy i kariery zawodowej Polek we Włoszech. W ten sposób podkreślono mobilność zawodową kobiet. Spotkanie zostało zorganizowane w środę przez Instytut Polski oraz Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Rzymie.