Dieta w delegacji krajowej wzrośnie do 38 zł

38 zł będzie wynosiła dieta za dobę podróży służbowej w kraju – wynika z opublikowanego w środę projektu rozporządzenia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Wcześniej stawka ta wynosiła 30 zł.

Badanie: Pensje studentów takie same jak przed rokiem

Większość pracujących studentów zarabia między 2 a 3 tys. zł netto, czyli tyle samo co przed rokiem – wynika z badania "Student w pracy", przeprowadzonego przez pracownię SW Research w ramach programu "Kariera Polskiej Rady Biznesu".

Maląg: w 2023 r. płaca minimalna zostanie zwaloryzowana dwukrotnie

W 2023 r. płaca minimalna zostanie zwaloryzowana dwukrotnie - poinformowała w czwartek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

DGP: Płaca minimalna wzrośnie o ponad 400 zł

Wszystko wskazuje na to, że przyszłoroczne najniższe wynagrodzenie będzie wynosiło co najmniej 3 416,30 zł, czyli o 406,30 zł więcej niż obecnie – podaje czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

PIE o danych GUS: wzrost wynagrodzeń spowolni w kolejnych miesiącach

Wzrost wynagrodzeń mocno przyspieszył w lutym, ponownie jednak spowolni w kolejnych miesiącach – ocenili w piątkowym komentarzu analitycy PIE do danych GUS.

Badanie: prawie 40 proc. Polek uważa, że zarabia mniej niż mężczyźni na takich samych stanowiskach

Niemal 40 proc. Polek uważa, że zarabia mniej niż mężczyźni pracujący na takich samych stanowiskach - wynika z badania sondażowego przekazanego PAP. Tyle samo ma inne zdanie w tej sprawie, a co piąta respondentka nie ma wiedzy na ten temat.

Wynagrodzenie za częściowo przepracowany dzień objęty zwolnieniem lekarskim

Czy pracownikowi, który przez część dnia pracował, a następnie na ten dzień otrzymał zwolnienie lekarskie, należy się wynagrodzenie za pracę czy świadczenie chorobowe?

GUS: w październiku 2020 r. mediana wynagrodzeń w gosp. narodowej wyniosła 4702,66 zł

W październiku 2020 r. połowa zatrudnionych w podmiotach gospodarki narodowej o liczbie pracujących 10 i więcej osób otrzymała wynagrodzenie poniżej mediany, która wyniosła 4702,66 zł - poinformował w poniedziałek GUS.

MRiPS: Stabilny rok 2021 na rynku pracy

Rok 2021 w światowej gospodarce był czasem łagodzenia negatywnych skutków pandemii koronawirusa. Po niemal dwóch latach od jej wybuchu widać, że nasza gospodarka i rynek pracy wykazały się większą odpornością niż wiele innych krajów Unii Europejskiej. Sytuacja na rynku pracy jest stabilna – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minimalna krajowa w górę – czy konieczny jest aneks do umowy?

Z dniem 1 stycznia 2022 r. wzrośnie płaca minimalna. Czy pracownicy, którzy otrzymują niższe wynagrodzenie niż określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 14 września 2021 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. muszą otrzymać aneks do umowy?