Semeniuk-Patkowska: według naszych badań kobiety rządzą firmami krócej niż mężczyźni

badań zleconych przez resort rozwoju i technologii wynika, że kobiety rządza firmami stosunkowo krócej niż mężczyźni; to okres do dwóch, maksymalnie trzech lat – powiedziała w środę w Studiu PAP wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk-Patkowska.

Olga Semeniuk-Patkowska, Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw w środę w Studiu PAP była pytana o to, czy kobiety w Polsce potrzebują pomocy przy zakładaniu firm, w kontekście zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego odnośnie programu, w ramach którego rząd ma przeznaczyć 1 mld zł rocznie na działalność gospodarczą zakładaną przez kobiety.

„Proszę pamiętać, że nie ma dysproporcji pomiędzy możliwością założenia firmy przez mężczyznę i kobietę, ale są pewne wyniki badań, które również robiłam u nas w resorcie, i zlecałam takie badania, które pokazują, że kobiety rządzą stosunkowo krócej w danej firmie niż mężczyźni. Jest to okres do dwóch, maksymalnie trzech lat” – powiedziała.

Wiceminister pytana, dlaczego tak jest, odpowiedziała, że resort aktualnie bada te zależności. „Będziemy starali się na bieżąco na ten temat rozmawiać, ale też przygotowywać odpowiednie rozwiązania” – wskazała.

Semeniuk-Patkowska dopytywana o zapowiadany przez premiera program stwierdziła, że zostanie on skonkretyzowany w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

„Kobiety są bardzo bliskie sercu pana premiera. Tak jak już powiedziałam, ja sama też współpracując z premierem widzę ogromny szacunek, też i podejście, i zrozumienie wielu kwestii, nie tylko tych związanych z matkami, nie tylko tych związanych z kobietami, które decydują się na to, że zostają w domu, wychowują dzieci, ale przede wszystkim kobiet biznesu” – powiedziała.

Mateusz Morawiecki na początku marca podczas konferencji Polka XXI wieku zapowiedział przedstawienie programu rządowego, obejmującego przekazanie 1 mld zł rocznie dla kobiet zakładających działalność gospodarczą.

Cała rozmowa pod adresami: https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1554305,semeniuk-patkowska-mentzen-nie-moglby-byc-ministrem-finansow.html oraz https://wideo.pap.pl/.

Skomentuj