GIP zaprasza młodych do konkursu „Legitna praca w oku kamery”

Główny Inspektorat Pracy zachęca osoby w wieku 14-24 lata do udziału w konkursie „Legitna praca w oku kamery”, mającym popularyzować wiedzę o legalnym i bezpiecznym zatrudnianiu się. Zgłoszenia można wysyłać do 15 marca 2024 r.

Uczestnicy konkursu rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych: 14-15 lat, 16-19 lat i 20-24 lata. Aby wziąć w nim udział, należy nakręcić 90-sekundowy film zachęcający rówieśników do zatrudniania się zgodnie z prawem i w bezpiecznych warunkach. Zakres tematyczny obejmuje przepisy prawnej ochrony pracy, zagadnienia związane z podejmowaniem pracy wakacyjnej, sezonowej i z nauką zawodu.

Zwycięzcy w każdej z trzech kategorii wiekowych otrzymają bony o wartości 2 tys. zł, ufundowane przez Głównego Inspektora Pracy. Zgodnie z regulaminem uprawniają one do zakupu w sklepach Empiku książek, e-booków, filmów lub innych akcesoriów.

Najważniejsze informacje o konkursie i jego regulamin są na stronie Państwowej Inspekcji Pracy: https://www.pip.gov.pl/legitna-praca-w-oku-kamery.

Konkurs jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej „Legitna praca”, prowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy w latach 2022-2024.

Skomentuj