JSW: dotarcie do zaginionych w Pniówku zajmie nawet pół roku; początek akcji w sobotę

Dotarcie do siedmiu górników i ratowników górniczych, zaginionych pod ziemią po ubiegłorocznej katastrofie w kopalni Pniówek, zajmie nawet około pół roku. Akcja ratownicza będzie wznowiona w sobotę, jednak nie będzie to jeszcze etap, w którym ratownicy dojdą do poszukiwanych – wynika z informacji JSW.

Świdnica/ Pracownik budowlany ranny w wyniku wybuchu grantu hukowego

Pracownik budowlany został ranny w wyniku wybuchu grantu hukowego, który został znaleziony podczas prac remontowych w jednym z budynków w Świdnicy (Dolnośląskie).

Dyrektor GIG: metan to dominujące zagrożenie, ale i cenne źródło energii

Metan to dominujące zagrożenie w polskich kopalniach, ale i cenne źródło energii – mówił w poniedziałek na konferencji Śląski Ład w Chorzowie dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach prof. Stanisław Prusek.

Skarżysko-Kamienna/ Do prokuratury trafiła opinia biegłych po śmiertelnym wypadku w Mesko

Do Prokuratury Rejonowej w Skarżysku-Kamiennej wpłynęła opinia biegłych po śmiertelnym wypadku w zakładzie zbrojeniowym Mesko, do którego doszło we wrześniu ubiegłego roku – poinformował w piątek PAP szef skarżyskiej prokuratury Tomasz Rurarz.

Metan jest najczęstszą przyczyną katastrof górniczych

Wybuchy metanu i pożary spowodowane zapaleniem się tego gazu, to - obok tąpnięć i wybuchów pyłu węglowego - najczęstsze naturalne przyczyny górniczych katastrof na świecie. Zagrożenie metanowe wzrasta wraz z eksploatacją coraz niższych pokładów.