Wypadki przy pracy w 2021 r. – ostateczne dane

W minionym roku osobą najczęściej poszkodowaną w wypadku przy pracy był mężczyzna, pracujący jako operator maszyn i urządzeń wydobywczych i przetwórczych, w wieku 30-49 lat ze stażem pracy krótszym niż 1 rok – wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego. Publikowanie tych danych ma przysłużyć się poprawie BHP w firmach.

Białystok/ Uniewinnienie ws. tragicznego wypadku przy pracy przy wycinaniu gałęzi

Sąd Rejonowy w Białymstoku uniewinnił w czwartek mężczyznę oskarżonego w związku z wypadkiem przy pracy na wysokości, w którym zginął jego kolega, a on sam doznał ciężkich obrażeń skutkujących inwalidztwem. Prokuratura chciała roku więzienia w zawieszeniu. Wyrok nie jest prawomocny.

Warmińsko-mazurskie/ Akt oskarżenia ws. śmierci dwóch pracowników, którzy zatruli się tlenkiem węgla

Prokuratura rejonowa w Bartoszycach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi J., który dopuścił do pracy dwóch nieprzeszkolonych pracowników - obaj śmiertelnie zatruli się tlenkiem węgla podczas wykonywania posadzki.

Wielkopolskie/ Nie żyje 28-latek przygnieciony przez ścianę na budowie w Złotowie

Zmarł mężczyzna, na którego w czwartek w Złotowie (Wielkopolskie) przewróciła się ściana stawianego budynku wielorodzinnego. 28-latek trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie.

Białystok/ Koniec procesu ws. tragicznego wypadku przy pracy przy wycinaniu gałęzi

Kary roku więzienia w zawieszeniu chce białostocka prokuratura dla mężczyzny oskarżonego w związku z wypadkiem przy pracy na wysokości, w którym zginął jego kolega, a on sam doznał ciężkich obrażeń skutkujących inwalidztwem.

Kraków/ Mężczyźni przysypani ziemią w trakcie robót ziemnych

Dwóch mężczyzn przysypała w wykopie ziemia podczas prac w rejonie ulicy Ciepłowniczej w Krakowie. Jeden z robotników wydostał się o własnych siłach, drugiego, który utknął w ziemi do połowy pasa, musieli wyciągnąć strażacy. Po reanimacji trafił do szpitala.

Łódzkie/ Śmiertelny wypadek w Elektrowni Bełchatów; 32-latek zginął po upadku z dużej wysokości

32-letni pracownik firmy zewnętrznej zginął w wypadku, do którego doszło we wtorek w Elektrowni Bełchatów (Łódzkie). Mężczyzna nie przeżył upadku z dużej wysokości.

Gdynia/ Wypadek w Stoczni Nauta; nie żyje 53-letni mężczyzna

W gdyńskiej Stoczni Nauta doszło do wypadku w którym zginął 53-letni mężczyzna. Na miejscu jest prokurator, policjanci, a także inspektor Państwowej Inspekcji Pracy – przekazała we wtorek oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni podkom. Jolanta Grunert.

Śląskie/ 55-latek zginął podczas prac w lesie

55-letni mężczyzna zginął w sobotę podczas prac prowadzonych w lesie w Mzykach w powiecie lublinieckim (Śląskie). Według wstępnych informacji, ofiara wypadku została uderzona w głowę przez upadające drzewo.

Dwaj górnicy poszkodowani wskutek wstrząsu w kopalni Marcel

Dwaj górnicy zostali poszkodowani wskutek wstrząsu, do jakiego doszło w nocy z piątku na sobotę w kopalni Marcel w Radlinie (Śląskie), będącej częścią połączonej kopalni ROW. Obrażenia górników są niegroźne, ich wypadki został zakwalifikowane jako lekkie.