Szefowa MRiPS: każdego dnia w wyniku wypadku przy pracy ginie jeden człowiek

Każdego dnia w wyniku wypadku przy pracy ginie jeden człowiek, dlatego musimy prowadzić szerokie kampanie edukacyjne. Bezpieczeństwo i higiena pracy jest dla nas priorytetowa - powiedziała w czwartek w Sejmie szefowa MRiPS Marlena Maląg podczas uroczystego posiedzenia Rady Ochrony Pracy.

Lublin/ 42-latek zginął przygnieciony przez betonową płytę

Pracownik lubelskiej firmy został we wtorek rano przygnieciony przez betonową płytę i zginął na miejscu; policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku - podała mł. asp. Małgorzata Skowrońska z zespołu prasowego KWP w Lublinie.

Zmiana kwot jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej

W Monitorze Polskim opublikowano obwieszczenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w sprawie wysokości kwot jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej.

Dolnośląskie/ Trzydniowa żałoba po śmierci pracownika KGHM

Po śmierci pracownika w Zakładach Górniczych Polkowice–Sieroszowice ogłoszono trzydniową żałobę we wszystkich oddziałach KGHM Polska Miedź. Wypadkowi uległ pracownik na stanowisku ślusarz. Mimo szybkiej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować mężczyzny.

Białystok/ Uchylony wyrok ws. śmiertelnego wypadku w wykopie, sprawa wraca do pierwszej instancji

Sąd rejonowy musi jeszcze raz zająć się sprawą dwóch zasypanych w wykopie robotników i śmiercią jednego z nich- zdecydował w poniedziałek miejscowy sąd okręgowy. Uchylił uniewinnienie i warunkowe umorzenie postępowania.

Chiny/ Zawaliła się kopalnia węgla; dwie osoby zabite, ponad 50 zaginionych

Co najmniej dwie osoby zginęły, a około 50 jest zaginionych po zawaleniu się odkrywkowej kopalni węgla w regionie Mongolia Wewnętrzna na północy Chin – poinformowała w środę państwowa chińska telewizja CCTV.

OIP w Katowicach: 394 osoby poszkodowane w wypadkach przy pracy

394 osoby zostały w ub. roku poszkodowane w wypadkach przy pracy w woj. śląskim – wynika z informacji przekazanych w środę przez Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach Piotra Kalbrona. 53 zginęło podczas pracy.

Znaczenie urazu przy wypadku w drodze do pracy lub z pracy

W artykule odpowiadamy na pytania dotyczące wypadku w drodze do pracy lub z pracy. Czy następstwem tego zdarzenia musi być uraz, aby poszkodowany mógł mieć prawo do jakichkolwiek świadczeń?

Wielkopolskie/ Mężczyzna spadł z wysokości na budowie, trafił do szpitala

Do szpitala trafił mężczyzna, który w trakcie prac na dachu budowanego budynku spadł z wysokości. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek we wsi Bródki w powiecie nowotomyskim (Wielkopolskie).

JSW: dotarcie do zaginionych w Pniówku zajmie nawet pół roku; początek akcji w sobotę

Dotarcie do siedmiu górników i ratowników górniczych, zaginionych pod ziemią po ubiegłorocznej katastrofie w kopalni Pniówek, zajmie nawet około pół roku. Akcja ratownicza będzie wznowiona w sobotę, jednak nie będzie to jeszcze etap, w którym ratownicy dojdą do poszukiwanych – wynika z informacji JSW.