Wielkopolskie/ Osiem osób poszkodowanych w katastrofie budowlanej w Gnieźnie

Osiem osób zostało poszkodowanych wskutek katastrofy budowlanej, do której doszło w piątek w Gnieźnie (Wielkopolskie). Podczas robót budowlanych na trenie miejskiego ośrodka kultury zawaliły się elementy konstrukcyjne.

Rządowy program poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów opublikowano informacje dotyczące projektu uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pn. Rządowy Program Poprawy Bezpieczeństwa i Warunków Pracy - VI etap, okres realizacji: lata 2023-2025. Planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to IV kwartał 2022 r.

Bez skazania w procesie związanym ze śmiertelnym wypadkiem przy przebudowie ulicy

Uniewinnienie i warunkowe umorzenie postępowania karnego - taki wyrok zapadł w czwartek w procesie dwóch osób oskarżonych o niedopełnienie obowiązków związanych z zabezpieczeniem miejsca przebudowy ulicy Klepackiej w Białymstoku. W wykopie zasypanych zostało dwóch robotników; jeden z nich zmarł.

Projekt: nowy wzór statystycznej karty wypadku przy pracy

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie statystycznej karty wypadku przy pracy. W projekcie określono nowy wzór statystycznej karty wypadku przy pracy. Jego celem jest ułatwienie wypełniania statystycznej karty wypadku oraz przetwarzania tych danych na poziomie europejskim.

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy: Kultura bezpieczeństwa – wspólna sprawa

28 kwietnia obchodzimy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, który w 2003 r. ustalił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Celem obchodów tego dnia jest uczczenie pamięci osób, którzy stracili życie w rezultacie wypadków przy pracy i chorób zawodowych, a także zwrócenie uwagi na potrzebę stałego i kompleksowego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracujących.

Metan jest najczęstszą przyczyną katastrof górniczych

Wybuchy metanu i pożary spowodowane zapaleniem się tego gazu, to - obok tąpnięć i wybuchów pyłu węglowego - najczęstsze naturalne przyczyny górniczych katastrof na świecie. Zagrożenie metanowe wzrasta wraz z eksploatacją coraz niższych pokładów.

GUS: 68 777 osób zostało poszkodowanych w wypadkach przy pracy w 2021 roku

W 2021 r. zgłoszono 68 777 osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy, o 9,6 proc. więcej niż w 2020 r. Zwiększył się również wskaźnik wypadkowości z 4,62 do 5,10 – poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny.

Opolskie/Ponad milion złotych odszkodowań za wypadki w pracy

W ostatnim kwartale ub. roku opolski ZUS wypłacił 1,2 mln złotych odszkodowań za wypadki przy pracy - poinformował we wtorek Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny ZUS w Opolu. W skali kraju było to blisko 77 mln złotych.

Proces ws. śmierci dwóch strażaków w akcji – sąd przesłuchał ekspertów komendy głównej PSP

Białostocki sąd przesłuchał we wtorek ekspertów, którzy brali udział w wewnętrznym postępowaniu Komendy Głównej PSP i analizie działań ratowniczo-gaśniczych, przy gaszeniu prawie 5 lat temu pożaru hali magazynowej w mieście. W akcji zginęło wówczas dwóch strażaków. Przed sądem odpowiada jej dowódca.

Zmiana kwot jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej

Końcem lutego ukazało się obwieszczenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w sprawie wysokości kwot jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej.