Podstawy BHP, czyli odpowiedni ubiór: jak wybrać spodnie i kurtki robocze do trudnych warunków pracy?

Pracować powinniśmy nie tylko solidnie i wydajnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy zależy nie tylko od panujących tam warunków, lecz także od naszego zachowania, czyli przestrzegania norm i procedur BHP. Zalicza się do nich korzystanie z odpowiedniej odzieży roboczej.

Odzież robocza pełni większą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikowi, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Zależy od niej nie tylko wygoda, swoboda ruchów oraz praktyczność, lecz także to, na ile dobrze osłania nas ona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, czy jesteśmy z daleka widoczni, itd.

Przyjrzymy się, jak wybrać dobrej jakości, spełniające normy bezpieczeństwa spodnie i kurtki robocze.

Spodnie robocze do pasa – wygoda i bezpieczeństwo

Nieodłącznym i nader istotnym elementem odzieży roboczej są spodnie BHP. Zapewnić one muszą doskonałą ochronę przed przetarciami i innymi uszkodzeniami ciała, a także osłaniać przed gorącem, zimnem, wilgocią, szkodliwymi substancjami. Gwarantować również powinny komfort, swobodę ruchów oraz praktyczność.

Spodnie robocze do pasa w sklepie internetowym dawpol-bhp.pl przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak też kobiet. Spełniają oczekiwania pracowników różnych branż, takich jak na przykład: przemysł ciężki, budownictwo i prace wykończeniowe, przemysł drzewny i leśny, przemysł transportowy, rolnictwo i ogrodnictwo, przemysł energetyczny i wydobywczy, sektor spożywczy i gastronomiczny. Wszystkie rodzaje spodni roboczych wykonane zostały z pełną dbałością o szczegóły, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

Co bardzo ważne, spodnie spełniają rozliczne normy, w tym EN ISO 13688:2013, która określa wymagania dotyczące materiałów, konstrukcji, oznakowania i instrukcji użytkowania odzieży ochronnej. Dodatkowo, niektóre produkty posiadają certyfikaty jakości, takie jak CE. Świadczy on o tym, że spodnie wpisują się w wymagania dyrektyw Unii Europejskiej dotyczących bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska.

Oferta jest bardzo szeroka. Wszystkie rodzaje spodni roboczych łatwo dopasować do naszej sylwetki, wyposażone mogą też one być w dodatki podnoszące funkcjonalność, takie jak: liczne kieszenie, taśmy odblaskowe oraz elastyczne wstawki. Zapewniają możliwość wygodnej, a przede wszystkim bezpiecznej pracy w każdych warunkach.

Kurtki robocze – osłona i wygoda

Wprawdzie kurtki robocze są elementem odzieży ochronnej, który wykorzystywany jest głównie zimą, jednak sprawdzić się one mogą także latem. W ciepłych miesiącach do pracy wkładamy głównie kurtki przeciwdeszczowe, które umożliwiają wykonywanie obowiązków zawodowych na zewnątrz przy złej pogodzie.

Dobrej klasy kurtki BHP chronią przed drobnymi urazami, jak również otarciami czy zranieniami. Stosowane są przede wszystkim przez pracowników budowlanych, a także osoby zatrudnione w firmach produkcyjnych, ale z powodzeniem spełnią oczekiwania wszystkich osób pracujących na zewnątrz, np. kierowców, magazynierów na rampach i wielu innych. Czym muszą się odznaczać, aby spełniły swoje zadanie? Przede wszystkim powinny zapewniać odpowiednią ochronę przed niskimi temperaturami, wiatrem oraz wilgocią. Istotne jest także ich dopasowanie do specyfiki pracy na danym stanowisku – chodzi tu przykładowo o odblaski bądź odpowiedni krój zapewniający właściwy komfort.

blank
 

Kurtki robocze w sklepie internetowym dawpol-bhp.pl spełnią wymagania bodajże wszystkich branż. W ofercie znajdziemy między innymi takie ich rodzaje: ostrzegawcze, ocieplane oraz przeciwdeszczowe. Niektóre modela wykonane są z trójwarstwowego, wodoodpornego materiału typu Softshell. Zapinanie na zamek, liczne kieszenie, łatwość dopasowania do sylwetki oraz inne zalety sprawiają, że kurtki sprawdzą się podczas pracy w każdych warunkach.

Skomentuj