Pomorskie/ Milion złotych kary dla firmy, która wylewała chemikalia do gruntu

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku nałożył na podmiot prowadzący działalność w gminie Luzino (woj. pomorskie) karę w wysokości miliona złotych - dowiedziała się w piątek PAP. W ubiegłym roku w sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy do wykopanego wcześniej dołu wlewali rozpuszczalniki.

Mława/ Substancja promieniotwórcza w szkole – postępowanie wszczęła policja

Substancję promieniotwórczą Cez 137 zwierał pojemnik, który w środę znaleziono na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Mławie (Mazowieckie). O sprawie powiadomiono Państwową Agencję Atomistyki i Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Postępowanie wszczęła policja.

Prezydent podpisał ustawę wdrażającą dyrektywy dotyczące metod pomiaru hałasu

Prezydent podpisał nowelizację Prawa ochrony środowiska wdrażającą dyrektywy dotyczące wspólnych metod oceny hałasu - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta RP. Ustawa przedłuża też niektórym OZE termin obowiązywania warunków przyłączenia do sieci.

Rząd przyjął projekt nowelizacji Prawa ochrony środowiska ws. hałasu

Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął projekt nowelizacji Prawa ochrony środowiska, który odnosi się m.in. do kwestii ochrony przed hałasem - poinformowano na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

PSP: Od początku roku siedem ofiar śmiertelnych w pożarach traw

Od początku roku siedem osób poniosło śmierć podczas pożarów traw, 37 zostało rannych – poinformował w środę PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Strażacy apelują o niewypalanie traw

O niewypalanie traw, szczególnie w tym trudnym czasie, kiedy siły skoncentrowane są na pomocy uchodźcom - zaapelowali we wtorek małopolscy strażacy. Tylko od początku marca byli oni wzywani ponad pół tysiąca razy do pożarów łąk, traw i nieużytków.

Nowe rozporządzenie w sprawie programu ochrony środowiska przed hałasem

Nowe rozporządzenie określa szczegółowy zakres programu ochrony środowiska przed hałasem oraz sposób ustalania harmonogramu planowanych działań ograniczających poziom hałasu w środowisku.

„Rzeczpospolita”: Czy koronawirus może być w workach z odpadami?

Śmieci z kwarantanny oraz od zakażonych Covid-19 wywozi się wraz ze wszystkimi innymi - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Ochrona przeciwpożarowa w gospodarce odpadami

Systematycznie wzrastająca liczba pożarów na składowiskach odpadów wymogła na krajowych ustawodawcach zdefiniowanie pojęć, klasyfikację oraz zwiększenie środków z zakresu ochrony ppoż. dla systemu gospodarowania odpadami

Wytyczne, jak postępować z odpadami w czasie epidemii

Minister klimatu i GIS opracowali wytyczne w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19.