Nadzór górniczy w 2021 r. zatrzymał roboty lub urządzenia w kopalniach prawie tysiąc razy

Blisko tysiąc razy inspektorzy nadzoru górniczego zatrzymywali w ub. roku w kopalniach nieprawidłowo prowadzone roboty lub niesprawne maszyny i urządzenia. Ponad trzy czwarte nieprawidłowości dotyczyło kopalń węgla kamiennego - wynika z danych Wyższego Urzędu Górniczego (WUG) w Katowicach.

Bez skazania w procesie związanym ze śmiertelnym wypadkiem przy przebudowie ulicy

Uniewinnienie i warunkowe umorzenie postępowania karnego - taki wyrok zapadł w czwartek w procesie dwóch osób oskarżonych o niedopełnienie obowiązków związanych z zabezpieczeniem miejsca przebudowy ulicy Klepackiej w Białymstoku. W wykopie zasypanych zostało dwóch robotników; jeden z nich zmarł.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zatwierdził pakiet programów szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy

7 marca 2022 roku Komendant Główny PSP zatwierdził pakiet programów szkoleń wstępnych i okresowych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy dla strażaków.

PSP: Od początku roku siedem ofiar śmiertelnych w pożarach traw

Od początku roku siedem osób poniosło śmierć podczas pożarów traw, 37 zostało rannych – poinformował w środę PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Uprawnienia do wymiany źródeł światła

Jakie uprawnienia potrzebne są pracownikowi, aby mógł wymienić żarówkę w zakładzie pracy?

Kraków/ Śmiertleny wypadek na budowie osiedla badają śledczy, inspekcja budowlana i PIP

Policjanci z prokuratorem, inspekcja budowlana i Państwowa Inspekcja Pracy badają okoliczności wypadku żurawia wieżowego, do którego doszło w czwartek w Krakowie. Na miejscu trwają oględziny, przesłuchiwani są świadkowie. W wypadku zginęło dwóch budowlańców.