Znamy złotych medalistów Targów SAWO 2024!

Tradycyjnie, jeszcze przed rozpoczęciem targów SAWO, które odbędą się 23-25 kwietnia 2024 r. poznajemy laureatów jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagród targowych w naszym kraju – Złotego Medalu Grupy MTP. W konkursie doceniana jest innowacyjność, pomysłowość, nowoczesność. Zobaczcie jakie rozwiązania będą wyznaczać trendy w pożarnictwie, ratownictwie i branży BHP w 2024 roku!

Targi SAWO 2024 zwiększają powierzchnię ekspozycyjną!

Targi SAWO od lat są w czołówce wydarzeń dedykowanych branży BHP i PPOŻ na polskim rynku. Ekspozycja nadchodzącej edycji 2024 zapowiada się rekordowo – zapełnione są już wszystkie miejsca w dwóch pawilonach 3 i 3A, a chętnych firm, które chcą zaprezentować w Poznaniu swoje najnowsze rozwiązania wciąż przybywa. Ten niesamowity sukces skłonił organizatorów do uruchomienia dodatkowego pawilonu nr 4! Wszystko wskazuje na to, że kwietniowa odsłona SAWO 2024 będzie największą wystawą w historii!

Wręczono nagrody 49. edycji konkursu poprawy warunków pracy

Wdrażanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych to szansa na skuteczniejszą ochronę zdrowia i życia - powiedziała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Dorota Bojemska podczas gali 49. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy.

SAWO 2024: Bezpieczeństwo kluczem do sukcesu!

Już ponad 150 wystawców zadeklarowało udział w przyszłorocznych Międzynarodowych Targach Ochrony Pracy, Pożarnictwa i n ratownictwa SAWO. Edycja 2024 zapowiada się znakomicie – w Poznaniu w ramach niezwykle bogatej ekspozycji wyznaczane będą trendy w branży BHP, a spora część wystawców targów zaprezentuje wiele nowości, premier rynkowych i innowacyjnych rozwiązań przyszłości.

Relacja z Konferencji „Bezpieczeństwo pracy – edukacja i dobre praktyki”

W piątek, 29 września w Centrum Dydaktyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się Konferencja pt. „Bezpieczeństwo pracy – edukacja i dobre praktyki”. Wydarzenie, miało miejsce także z okazji 25-lecia kształcenia na Studiach Podyplomowych Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Organizatorami byli: Katedra Inżynierii Górniczej i Bezpieczeństwa Pracy na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie.

Innowacyjne targi sprzętu, produktów i technik dla bezpieczeństwa pracy. Zapraszamy na Forum BHP

Forum BHP to innowacyjne wydarzenie branżowe organizowane w Ptak Warsaw Expo. Łączy ze sobą korzyści eventu targowego i wartości edukacyjne przekazywane przez liderów sektora. Odbędzie się w dniach 6-8 lutego 2024 roku.

Konferencja Bezpieczeństwo Pracy – edukacja i dobre praktyki

W dniu 29 września bieżącego roku, Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami, Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie organizuje jubileuszową konferencję naukowo-techniczną: Bezpieczeństwo Pracy – edukacja i dobre praktyki z okazji 25-lecia, prowadzonych na Wydziale, Studiów Podyplomowych - Bezpieczeństwo i Higiena Pracy.

Zostaliśmy najlepszym poradnikiem technicznym

W konkursie TECHNICUS organizowanym cyklicznie przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna, prace oceniane są w dwóch kategoriach – za najlepszą publikację techniczną i najlepszy poradnik. W tym roku nasze Wydawnictwo Tarbonus Sp. z.o.o, które jest także wydawcą Asystent BHP Portal, zdobyło nagrodę w drugiej kategorii, a zatem najlepszym poradnikiem technicznym została nasza publikacja – „Poradnik Służby BHP”.

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy – 28 kwietnia

W tym roku wiodącym hasłem Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy (28 kwietnia 2023 r.), wybranym przez Międzynarodową Organizację Pracy (MOP), jest: „Bezpieczna praca podstawowym prawem każdego pracownika”.

Eksperci: utrata pracowników, którzy nie zdążą z formalnościami, będzie bolesna dla gospodarki

Część obcokrajowców pracujących w Polsce może nie zdążyć z pozyskaniem nowych dokumentów pobytowych, jeśli stracą ochronę tzw. ustawy covidowej w związku z zakończeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Utrata tych pracowników będzie bolesna dla całej gospodarki - ocenili eksperci rynku pracy.