Thumb

Jednorazowy, niewielki przychód na podstawie umowy o dzieło a status bezrobotnego

Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy przedstawia m.in. kim jest osoba bezrobotna. Czy bezrobotny, który podjął kilkugodzinną pracę zarabiając przy tym niewielkie pieniądze powinien stracić status bezrobotnego? Takim przypadkiem zajął się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie.
Thumb

CBOS: W maju zmniejszyły się obawy o utratę pracy

W stosunku do kwietnia zmniejszyła się liczba osób pracujących, które biorą pod uwagę możliwość utraty obecnej pracy. Obawy pracowników przed utratą pracy są obecnie najmniejsze w całym okresie pandemii – poinformował w środę CBOS.
Thumb

28 kwietnia – Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

W 2003 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 28 kwietnia Dniem Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. W ten sposób postanowiono zwrócić uwagę na konieczność stałego, kompleksowego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracujących, a także uczcić pamięć współobywateli tracących życie w rezultacie wypadków przy pracy i chorób zawodowych.
Thumb

Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji

Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek złożył w gabinecie marszałek Sejmu Elżbiety Witek rezygnację ze sprawowanej funkcji - poinformował PAP w poniedziałek p.o. rzecznik prasowy GIP Tomasz Zalewski.
Thumb

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy

28 kwietnia to Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. W związku z pandemią koronawirusa tegoroczne hasło obchodów zostało zmienione na: „Stop pandemii. Bezpieczeństwo i higiena chroni i ratuje życie".
Thumb

Zarządzanie bhp zgodne z normą PN-ISO 45001:2018

Norma ISO 45001:2018 to jedna z najbardziej wyczekiwanych norm na świecie. Została ona opublikowana w marcu 2018 r. Natomiast 1 sierpnia 2019 r. została wydana w polskiej wersji językowej.
Thumb

Bhp i zarządzanie kryzysowe

Potencjalne sytuacje kryzysowe to dla firm straty zarówno finansowe, jak i wizerunkowe. Aby temu zapobiegać firmy powinny posiadać dobrze działające struktury, wyszkolonych ludzi oraz sprzęt i nowoczesne technologie.
Thumb

Bezpieczeństwo pracownika przyszłości

W zeszłym tygodniu w dniach 26-27 września br. w Warszawie odbyło się III Ogólnopolskie Forum Służby BHP organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP.
Thumb

Czy dojrzewamy do rynku pracownika 50+ ?

Forum Ekonomiczne w Krynicy (3-5 września) podejmie – tradycyjnie już – najważniejsze problemy gospodarcze, polityczne, związane z polityką międzynarodową, ale także socjalną.
Thumb

Program poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy

Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy” – V etap, okres realizacji: lata 2020- 2022.