Konferencja Bezpieczeństwo Pracy – edukacja i dobre praktyki

W dniu 29 września bieżącego roku, Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami, Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie organizuje jubileuszową konferencję naukowo-techniczną: Bezpieczeństwo Pracy – edukacja i dobre praktyki z okazji 25-lecia, prowadzonych na Wydziale, Studiów Podyplomowych - Bezpieczeństwo i Higiena Pracy.

Zostaliśmy najlepszym poradnikiem technicznym

W konkursie TECHNICUS organizowanym cyklicznie przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna, prace oceniane są w dwóch kategoriach – za najlepszą publikację techniczną i najlepszy poradnik. W tym roku nasze Wydawnictwo Tarbonus Sp. z.o.o, które jest także wydawcą Asystent BHP Portal, zdobyło nagrodę w drugiej kategorii, a zatem najlepszym poradnikiem technicznym została nasza publikacja – „Poradnik Służby BHP”.

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy – 28 kwietnia

W tym roku wiodącym hasłem Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy (28 kwietnia 2023 r.), wybranym przez Międzynarodową Organizację Pracy (MOP), jest: „Bezpieczna praca podstawowym prawem każdego pracownika”.

Eksperci: utrata pracowników, którzy nie zdążą z formalnościami, będzie bolesna dla gospodarki

Część obcokrajowców pracujących w Polsce może nie zdążyć z pozyskaniem nowych dokumentów pobytowych, jeśli stracą ochronę tzw. ustawy covidowej w związku z zakończeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Utrata tych pracowników będzie bolesna dla całej gospodarki - ocenili eksperci rynku pracy.

Największe Targi BHP na Śląsku w Katowicach już za nami

• Sukces Targów BHP w Katowicach • Ponad 80 wystawców z kraju i zagranicy oraz 3000 zwiedzających • 20 godzin bezpłatnych konferencji, wykładów i sympozjów • Konkurs na Innowacyjny produkt i usługę • Spotkania z ekspertami, prezentacja najnowszych rozwiązań z branży Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarowej.

Belgia/ Pracownicy firm prywatnych będą otrzymywać dodatek za dojazd do pracy rowerem: 27 centów za kilometr

Od 1 maja każdy pracownik prywatnej firmy będzie miał prawo ubiegać się o dodatek za dojazd do pracy rowerem - wynika z porozumienia związków zawodowych i organizacji pracodawców. Dodatek ma wynosić 27 centów za przejechany kilometr.

Będą zmiany w rozporządzeniu w sprawie bhp przy eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych

Ministerstwo Rozwoju i Technologii w porozumieniu z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministerstwem Zdrowia sporządziło projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych, które ma wejść w życie 1 stycznia 2023 r.

Katowickie Targi BHP i Ochrony Przeciwpożarowej

W dniach 8-9 marca 2023 r. w Katowicach odbędą się największe w południowej Polsce Targi branży BHP i Ppoż. Uczestnicy Targów będą mieli doskonałą okazję, aby zdobyć informacje o najnowszych technologiach i produktach oraz aktualnej sytuacji na rynku.

Psychospołeczne przyczyny wypadków przy pracy

Stres zawodowy związany z psychospołecznymi czynnikami ryzyka, uznawany jest aktualnie za główne wyzwanie dla bezpieczeństwa i higieny pracy.

Gorzów Wlkp./ Nielegalni pracownicy z Uzbekistanu w przetwórni elektroodpadów

Funkcjonariusze z Placówki SG w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili kontrolę w jednej z lubelskich agencji pracy tymczasowej, która kierowała do pracy cudzoziemców bez zezwoleń na jej wykonywanie w naszym kraju - poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.