Wielkopolskie/ Osiem osób poszkodowanych w katastrofie budowlanej w Gnieźnie

Osiem osób zostało poszkodowanych wskutek katastrofy budowlanej, do której doszło w piątek w Gnieźnie (Wielkopolskie). Podczas robót budowlanych na trenie miejskiego ośrodka kultury zawaliły się elementy konstrukcyjne.

Raport: rynek pracy w stanie przesilenia

Rynek pracy jest w stanie przesilenia; nastroje firm szybko się pogarszają, dlatego pracodawcy będą bardziej asertywne w negocjacjach płacowych - wskazują analitycy Pekao. Ich zdaniem dynamika płac osiągnie szczyt w połowie roku, potem zacznie opadać.

25 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem po raz pierwszy był obchodzony w 1995 roku, a ustanowiła go Liga Niedosłyszących. Polskie obchody zainicjowało Towarzystwo Higieny Akustycznej w 2000 roku.  Celem obchodów tego dnia jest nagłośnienie problemu hałasu w codziennym życiu ludzi, a także zwiększenie świadomości dotyczącej negatywnego wpływu hałasu na zdrowie.

Konfederacja Lewiatan: MRiPS zapowiada uproszczenie procedury zatrudnienia Ukraińców

Uproszczenie procedury zatrudnienia pracowników ukraińskich zapowiedziała podczas nadzwyczajnego posiedzenia prezydium Rady Dialogu Społecznego szefowa resortu rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg - przekazała w poniedziałkowej informacji prasowej Konfederacja Lewiatan.

Wiedza i narzędzia w jednym miejscu!

Trwająca pandemia udowodniła, że w świecie wirtualnym, a zwłaszcza na social mediach, pojawia się coraz więcej dezinformacji i fake newsów. Mogą one przyczynić się m.in. do nieprzestrzegania przepisów, co w konsekwencji może nieść ze sobą dodatkowe koszty lub co najgorsze niebezpieczeństwo dla ludzi.

Rząd pozytywnie o weryfikacji covidowej w zakładach pracy

18 stycznia 2022 r. rząd zajął stanowisko wobec poselskiego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19

Mazowieckie/ Wypadek w składzie złomu w Mławie – pracownik wszedł na prasę zgniatającą, doznał obrażeń nóg

W Mławie, w jednej z firm, gdzie składowany jest złom, 47-letni pracownik doznał poważnych obrażeń nóg, gdy wszedł na platformę prasy zgniatającej. Obsługujący ją 51-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez policję, która wyjaśnia okoliczności wypadku.

Warszawa/Pracownik poszkodowany w wypadku na budowie metra przebywa w szpitalu

Pracownik poszkodowany w wypadku, do którego doszło w poniedziałek na budowie metra wciąż przebywa w szpitalu. Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja powołana przez wykonawcę – poinformował PAP rzecznik prasowy firmy Gulermak Bartosz Sawicki.

Badanie: połowa firm z bankowości, finansów i nieruchomości planuje rekrutacje

Co druga firma z sektora bankowości, finansów, ubezpieczeń i nieruchomości chce w I kw. 2022 roku zatrudniać nowych pracowników - wynika z badania ManpowerGroup. Redukcje etatów przewiduje 14 proc. organizacji, natomiast 36 proc. chce pozostawić liczbę pracowników na niezmienionym po1ziomie.

ZUS zakwestionował zwolnienia chorobowe na 1,9 mln zł

W trzecim kwartale 2021 roku ZUS po kontrolach zakwestionował zasiłki chorobowe na 1,9 mln złotych. Jak powiedział PAP Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny ZUS w Opolu, w skali regionu było to odpowiednio 37,6 tys. zł.