Gorzów Wlkp./ Nielegalni pracownicy z Uzbekistanu w przetwórni elektroodpadów

Funkcjonariusze z Placówki SG w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili kontrolę w jednej z lubelskich agencji pracy tymczasowej, która kierowała do pracy cudzoziemców bez zezwoleń na jej wykonywanie w naszym kraju - poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Dolnośląskie/ W tartaku nielegalnie pracowało 50 cudzoziemców

W tartaku pod Oleśnicą na Dolnym Śląsku 50 cudzoziemców było zatrudnionych nielegalnie. Niektórzy nie mieli umów o pracę, inni nie mieli zezwoleń na pracę. Pracodawcy grozi wysoka grzywna, a nielegalnie zatrudnionym nakaz opuszczenia Polski.

Ruszył proces związany ze śmiercią pracownika przysypanego otrębami w silosie

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku rozpoczął się w środę proces dyrektora firmy, na terenie której blisko dwa lata temu doszło do śmiertelnego wypadku podczas prac w wysokim silosie. 33-letniemu oskarżonemu zarzucono umyślne narażenie życia pracownika, który zginął przysypany otrębami.

W MSWiA uroczyste powołanie 16 wojewódzkich koordynatorów ds. OSP

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik i komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak wręczyli w środę szesnastu strażakom powołania na wojewódzkich koordynatorów do spraw Ochotniczych Straży Pożarnych. Współpraca pomiędzy PSP i OSP to wielka sprawa - podkreślił Wąsik.

Wielkopolskie/ Osiem osób poszkodowanych w katastrofie budowlanej w Gnieźnie

Osiem osób zostało poszkodowanych wskutek katastrofy budowlanej, do której doszło w piątek w Gnieźnie (Wielkopolskie). Podczas robót budowlanych na trenie miejskiego ośrodka kultury zawaliły się elementy konstrukcyjne.

Raport: rynek pracy w stanie przesilenia

Rynek pracy jest w stanie przesilenia; nastroje firm szybko się pogarszają, dlatego pracodawcy będą bardziej asertywne w negocjacjach płacowych - wskazują analitycy Pekao. Ich zdaniem dynamika płac osiągnie szczyt w połowie roku, potem zacznie opadać.

25 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem po raz pierwszy był obchodzony w 1995 roku, a ustanowiła go Liga Niedosłyszących. Polskie obchody zainicjowało Towarzystwo Higieny Akustycznej w 2000 roku.  Celem obchodów tego dnia jest nagłośnienie problemu hałasu w codziennym życiu ludzi, a także zwiększenie świadomości dotyczącej negatywnego wpływu hałasu na zdrowie.

Konfederacja Lewiatan: MRiPS zapowiada uproszczenie procedury zatrudnienia Ukraińców

Uproszczenie procedury zatrudnienia pracowników ukraińskich zapowiedziała podczas nadzwyczajnego posiedzenia prezydium Rady Dialogu Społecznego szefowa resortu rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg - przekazała w poniedziałkowej informacji prasowej Konfederacja Lewiatan.

Wiedza i narzędzia w jednym miejscu!

Trwająca pandemia udowodniła, że w świecie wirtualnym, a zwłaszcza na social mediach, pojawia się coraz więcej dezinformacji i fake newsów. Mogą one przyczynić się m.in. do nieprzestrzegania przepisów, co w konsekwencji może nieść ze sobą dodatkowe koszty lub co najgorsze niebezpieczeństwo dla ludzi.

Rząd pozytywnie o weryfikacji covidowej w zakładach pracy

18 stycznia 2022 r. rząd zajął stanowisko wobec poselskiego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19