Targi SAWO 2024 zwiększają powierzchnię ekspozycyjną!

Targi SAWO od lat są w czołówce wydarzeń dedykowanych branży BHP i PPOŻ na polskim rynku. Ekspozycja nadchodzącej edycji 2024 zapowiada się rekordowo – zapełnione są już wszystkie miejsca w dwóch pawilonach 3 i 3A, a chętnych firm, które chcą zaprezentować w Poznaniu swoje najnowsze rozwiązania wciąż przybywa. Ten niesamowity sukces skłonił organizatorów do uruchomienia dodatkowego pawilonu nr 4! Wszystko wskazuje na to, że kwietniowa odsłona SAWO 2024 będzie największą wystawą w historii!

Gorące tematy branży ochrony pracy, pokazy w specjalnie wydzielonych strefach, największa w tej części Europy ekspozycja innowacji z obszaru bezpieczeństwa, a także sprawdzone punkty programu konferencyjnego – to tylko część atrakcji najbliższej edycji targów SAWO 2024. Wprowadzanie coraz nowszych technologii, jak
i zmieniające się przepisy mają znaczący wpływ na ogromne zainteresowanie wystawców udziałem
w kwietniowym wydarzeniu.

– Rozmowy z naszymi wystawcami napawają nas optymizmem i dają dużo energii do pracy nad najbliższą edycją. Plany mamy ambitne, a nasi wystawcy w dużym stopniu partycypują w tworzeniu i dostosowywaniu standardów bezpieczeństwa pracy do aktualnych potrzeb rynku. Dlatego rozwijamy mocno wszechstronną ofertę targów SAWO i zwiększamy powierzchnię ekspozycyjną w obszarze m.in. odzieży ochronnej i roboczej, środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, środków i sprzętu do udzielania pierwszej pomocy, sprzętu do gaszenia pożarów, urządzeń pomiarowych i kontrolnych, usług związanych z przeglądami i certyfikacją sprzętu BHP czy produktów i usług mających na celu identyfikację i eliminację potencjalnych zagrożeń. Chcemy, aby nasze kwietniowe wydarzenie było miejscem, gdzie biznes spotyka się z kreatywnością, a pomysły zamieniają się w konkretne działania.  – podkreśla Dagmara Suprun, dyrektor targów SAWO. – Już dziś możemy z dumą ogłosić, że udział w SAWO 2024 zapowiedzieli liderzy tacy jak m.in.: ALFA I OMEGA, ARMATEK, ARTRA, ASATEX AG, ASD, ATG LANKA, ATLAS, CANIS SAFETY, CLIMAX, COFRA, CRISBOT, DRAEGER, EJENDALS, ELMAR, ELMETAL, ELTEN, EVNE, FALK AND ROSS, FARAONE, F. ENGEL, GALILEE GMBH, GFG POLSKA, GTV, GUIDE, HORUS, HULTAFORS GROUP POLAND, IMPEL, INDUSTRIAL STARTER, IRMATIK, IRUDEK, KEGEL-BŁAŻUSIAK, LEBON, LEMAITRE, LYRECO, MALFINI, MASCOT, MEWA, MILWAUKEE, ORK, OXYLINE, PLUM SAFETY, POLSKA GRUPA TEKSTYLNA, PORTWEST, PPO, PROCERA, PROFIBUT,  PROMOEFEKT, PROTEKT, PW KRYSTIAN, RAMOS STS, SAFETY FIRST, SAFETY JOGGER, SARA, SECUREMEN, SIR SAFETY, STALCO, TIAJO, UNIGLOVES, U-POWER, URGENT, UVEX, VELILLA, VM FOOTWEAR, WARSON, YORK, ZEPHYR – dodaje Dyrektor Suprun.

Większa ekspozycja to większe bezpieczeństwo

Rozwiązania z zakresu BHP i PPOŻ są dziś integralną częścią praktycznie wszystkich gałęzi gospodarki i w dużej mierze decydują o rozwoju przedsiębiorstw. Jest to obszar, który stale się rozwija, reagując na zmieniające się przepisy i normy dotyczące bezpieczeństwa w miejscu pracy. Badania i innowacje są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu ekonomicznego i zapewnienia odpowiednich procedur bezpieczeństwa przez pracodawców. Wysokie ryzyko występowania wypadków przy pracy i chorób zawodowych w wielu przedsiębiorstwach czyni tematykę ochrony pracowników i kultury bezpieczeństwa stale aktualną. Inwestowanie w wiedzę,  poprawę bezpieczeństwa i standardów pracy powinny być kwestią kluczową dla wielu firm. A targi SAWO 2024 to idealne miejsce do zapoznania się z ofertą szerokiego grona zarówno polskich, jak i zagranicznych liderów rynku w branży BHP. Nowa, powiększona powierzchnia ekspozycyjna umożliwi gościom Grupy MTP lepszą prezentację innowacyjnych produktów, nowatorskich rozwiązań oraz inspirujących projektów.

Zachęcam wszystkich zainteresowanych bezpieczeństwem w miejscu pracy do aktywnego uczestnictwa w targach SAWO. To wyjątkowe wydarzenie, które pozwala nie tylko na podniesienie kwalifikacji zawodowych, ale także na tworzenie silnej społeczności zrzeszającej profesjonalistów z całej branży ochrony pracy. Udział w SAWO to również okazja do zaangażowania się w dialog dotyczący wspólnych wyzwań branżowych. – zachęca dyrektor targów SAWO.

Najmocniejszego wydarzenia wiosny 2024

Zaufanie i wsparcie branżowych organów i instytucji centralnych oraz państwowych instytutów badawczych i przedstawicieli mediów, przekłada się przede wszystkim na wspólne budowanie bezpieczeństwa osób i mienia w naszym kraju. Efektem dobrej współpracy jest atrakcyjny program wydarzeń, jak również delegowanie ekspertów do komisji konkursowych. Dzięki fachowości i wysokiemu poziomowi merytorycznemu, każda kolejna edycja SAWO odwiedzana jest przez coraz szersze grono profesjonalistów: szefów i pracowników służby BHP i ochrony przeciwpożarowej, dystrybutorów i handlowców, przedstawicieli zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, pracodawców i cieszy się rosnącą popularnością wśród wydarzeń dedykowanych branży pożarniczej, ratowniczej oraz bezpieczeństwa i ochrony pracy, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Zwiedzający w Poznaniu mogą liczyć na udział w widowiskowych pokazach i rzeczowych konferencjach organizowanych przez takich partnerów jak: Państwowa Inspekcja Pracy (PIP), Centralny Instytut Ochrony Pracy (CIOP), Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP, Państwową Straż Pożarną, Stowarzyszenie Inżynierów Techników Pożarnictwa (SITP), ekspertów rynkowych oraz media branżowe. Niezwykle istotne dla zespołu projektowego i Grupy MTP jako organizatora kluczowych dla tego sektora targów jest to, że może czerpać ze zbudowanych przez lata partnerskich relacji, ciągle je wzmacniając i wzajemnie się inspirując. 

Dodatkowym atutem tegorocznej odsłony targów SAWO jest ich organizacja podczas najmocniejszego wydarzenia wiosny 2024 – cała branża bezpieczeństwa i higieny pracy, OZE, instalacyjna, energetyczna i grzewcza spotyka się w jednym miejscu i czasie! Międzynarodowym Targom Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX, Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE,  Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREEN POWER, Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER oraz Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND.

Targi SAWO już w kwietniu w Poznaniu!

Przed nami 26 edycja Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO. Zachęcamy do spotkań na stoiskach i udziału w wydarzeniach towarzyszącym ekspozycji. Wszystkie niezbędne informacje zamieszczane są na bieżąco na stronie internetowej https://targisawo.pl, sporo aktualności można znaleźć także na portalu Facebook https://www.facebook.com/events/353979597025729/ oraz profilu LinkedIn https://www.linkedin.com/showcase/targisawo/. Do zobaczenia na targach SAWO już w dniach 23-25 kwietnia 2024 w Poznaniu!

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Aleksandra Pawlina-Janyga

Koordynator ds. komunikacji i PR

tel. kom: +48 539 096 513

aleksandra.janyga@grupamtp.pl

Skomentuj