Ile kosztuje sygnalizator świetlny?

Zakupem sygnalizatorów świetlnych mogą być zainteresowani nie tylko zarządcy dróg. Podmioty odpowiedzialne za reorganizację ruchu na remontowanych odcinkach jezdni również mogą potrzebować sygnalizatorów świetlnych, chociażby w celu zapewnienia bezpieczeństwa pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Dowiedz się, jaka jest średnia cena sygnalizatora świetlnego i gdzie można go kupić.

Czym jest sygnalizacja świetlna? Przepisy w Polsce

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 3 lipca 2003 roku w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla sygnałów drogowych i warunki ich umieszczenia na drogach sygnalizacja świetlna jest zestawem narzędzi do sterowania ruchem.[1]

W skład zestawu sygnalizacji świetlnej wchodzi: urządzenie sterujące, sygnalizatory z konstrukcją wsporczą i okablowaniem, urządzenia detekcyjne oraz informacyjne wyświetlacze prędkości. Nowoczesne sygnalizatory świetle są także wyposażone w urządzenia do transmisji danych, a także sygnały akustyczne dla osób z niepełnosprawnościami.

Jeśli interesuje Cię bezprzewodowa sygnalizacja świetlna, koniecznie przejrzyj ofertę dostępną na stronie sklepu online: https://znakidrogowe24.pl/pl/c/Bezprzewodowa-Sygnalizacja-Swietlna/630.

Cena sygnalizatora świetlnego – ile kosztuje i gdzie można go kupić?

Chcesz dowiedzieć się , ile kosztuje sygnalizator świetlny? Średnie ceny sygnalizacji świetlnej 2 i 3-komorowej to wydatek na poziomie od kilku tysięcy z górę. Im więcej funkcjonalności urządzenia i emitowanych sygnałów, tym wyższa cena sprzętu.

To urządzenie przeznaczone do użytku wyłącznie przez zarządców dróg oraz firmy zajmujące się realizację remontów i robót budowlanych na odcinkach jezdni publicznych. Inwestycja w takie oznakowanie drogi jest niezbędna, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa w miejscu przeprowadzania prac remontowo-budowlanych na drodze.

Profesjonalne sygnalizatory świetlne można zamówić przez internet. Wystarczy, że przejrzysz ofertę sklepu online ze znakami drogowymi i akcesoriami dla podmiotów zarządzających oznakowaniem dróg publicznych. Najlepsze i certyfikowane urządzenia, które można legalnie ustawić na drogach publicznych, kupisz na stronie: https://znakidrogowe24.pl/.

W jaki sposób można wykorzystać sygnalizatory świetlne?

Jest wiele sposobów wykorzystania dodatkowej sygnalizacji świetlnej. Najczęściej stosuje się ją w miejscach, gdzie realizowane są prace remontowo-budowlane na powierzchni jezdni. Inne sposoby wykorzystania sygnalizatorów to: oznakowanie wyjazdu z parkingu podziemnego i chwilowa reorganizacja ruchu, np. w razie organizacji wydarzeń publicznych.

Zasada działania sygnalizatorów jest prosta: światło zielone zezwala na przejazd, światło żółte zakazuje wjazdu za sygnalizator, chyba że zatrzymanie pojazdu spowodowałoby niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Czarna barwa światła całkowicie zakazuje wjazdu za sygnalizator.

[1] https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=wdu20032202181

Skomentuj