Pracownik tymczasowy jako członek służby BHP  

Czy pracownik tymczasowy może zostać członkiem służby BHP?

Czy w służbie BHP mogą być zatrudnieni dwaj główni specjaliści?

Czy stanowisko głównego specjalisty w dziale BHP mogą piastować jednocześnie dwaj pracownicy?

UOKiK: u 53 proc. skontrolowanych przedsiębiorców stwierdzono nieprawidłowości

U 53 proc. przedsiębiorców spośród 868 skontrolowanych placówek detalicznych, usługowych i gastronomicznych, Inspekcja Handlowa stwierdziła nieprawidłowości dot. m.in. oznaczenia towarów. Były wśród nich 24 placówki sieci Biedronka, 10 sieci Kaufland, po 7 sieci Lidl i Aldi - poinformował UOKiK.

Komisja WUG: prognoza zagrożeń, profilaktyka i sposób wykonywania robót w Zofiówce – prawidłowe

W jastrzębskiej kopalni Zofiówka, gdzie w kwietniu tego roku zginęło 10 górników, prognoza zagrożeń, stosowana profilaktyka i sposób wykonywania robót były prawidłowe – uznała komisja Wyższego Urzędu Górniczego (WUG), która w czwartek zakończyła trwające blisko pół roku prace.

Katowice/ Kończy pracę komisja wyjaśniająca okoliczności tragedii w Zofiówce

W czwartek w Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach po raz kolejny zbierze się specjalna komisja, wyjaśniająca przyczyny i okoliczności kwietniowej katastrofy w kopalni Zofiówka, gdzie w wyniku silnego wstrząsu i wypływu metanu zginęło 10 górników. Prace komisji dobiegają końca.

Lubuskie/ Kolumbijczycy i Meksykanin byli zatrudnieni „na czarno”

Funkcjonariusze SG w jednej z firm na terenie pow. żagańskiego (Lubuskie) wylegitymowali 40 cudzoziemców. Okazało się, że dziewięcioro z nich – obywateli Kolumbii i Meksyku - pracowało tam nielegalnie – poinformowała w czwartek rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży SG Joanna Konieczniak.

Opole/ Niemal co drugi śmiertelny wypadek w pracy dotyczy budownictwa

Zaniedbania zasad bezpieczeństwa pracy są głównym powodem poważnych wypadków przy pracy w Polsce. Jak poinformowano podczas wtorkowej konferencji na Politechnice Opolskiej, około 40 proc. wszystkich wypadków śmiertelnych badanych przez PIP dotyczy placów budowy.

PIP: w ramach kontroli robót budowlanych 715 osób ukaranych mandatami karnymi na łączną kwotę 894 450 zł

W ramach kontroli robót budowlanych Państwowa Inspekcja Pracy wydała 728 decyzji wstrzymania prac, 663 decyzje wstrzymania eksploatacji maszyn, 3321 decyzji z rygorem natychmiastowej wykonalności decyzji, 715 osób ukaranych mandatami karnymi na łączną kwotę 894 450 zł - poinformowano w czwartek.

PIP: problemy z wdrożeniem przepisów związanych z bezpieczeństwem przeciwwybuchowym

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy wskazuje, że w dużej części skontrolowanych podmiotów nadal występują problemy z wdrożeniem przepisów związanych z bezpieczeństwem przeciwwybuchowym - poinformował Główny Inspektorat Pracy.

Państwowa Inspekcja Pracy: w maju i w czerwcu kilkanaście tragicznych wypadków przy pracy

Kilkanaście tragicznych wypadków przy pracy, w tym śmiertelnych, wydarzyło się w dwóch miesiącach poprzedzających wakacje: maju i czerwcu - poinformowała Państwowa Inspekcja Pracy.