Thumb

Ekspert o rynku pracy w Polsce: wyraźnie spadło bezrobocie, wzrosły wynagrodzenia

Ostatnie lata to wyraźna zmiana na polskim rynku pracy: spadek bezrobocia i wzrost wynagrodzeń. W okresie 2006-2019 płace w ujęciu realnym wzrosły o 46 proc. – mówiła prof. SGH Iga Magda na wtorkowym seminarium "Rynek pracy a ubezpieczenia społeczne".
Thumb

Analitycy: najwięcej pozwoleń na pracę dla cudzoziemców wydano m.in. dla kierowców

W pierwszej połowie br. wydano o 34 tys. więcej zezwoleń na pracę dla cudzoziemców niż w analogicznym okresie w pandemicznym 2020 r. - przekazała w poniedziałek firma Personnel Service. Według analityków najwięcej pozwoleń dot. kierowców i pracowników przemysłu.
Thumb

Nowe rozporządzenie w sprawie sposobu prowadzenia dzienników budowy, montażu i rozbiórki

Z dniem 19 września 2021 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii określające sposób prowadzenia dzienników budowy, montażu i rozbiórki.
Thumb

Jakość powietrza w biurze może wpływać na produktywność pracowników

Jakość powietrza w pomieszczeniach może mieć znaczący wpływ na funkcje poznawcze pracowników biurowych – w tym czas reakcji i zdolność koncentracji, a także na ich wydajność - informuje internetowa wersja pisma “Environmental Research Letters”.
Thumb

Nowe przepisy chroniące sygnalistów pomogą też samym firmom

Nowe przepisy, które od 17 grudnia br. otoczą sygnalistów większą ochroną, wiążą się z obowiązkami dla firm, ale przyniosą im również korzyści, bo przyczynią się do ujawniania nieprawidłowości - powiedział PAP Paweł Ellerik z LexDigital.
Thumb

Badanie: ok. połowa europejskich pracodawców postrzega stres za kluczowy problem w ich firmach

Blisko połowa ankietowanych pracodawców w Europie uważa stres za kluczowy problem w firmach, a 65 proc. potwierdza, że zdrowie i dobre samopoczucie pracowników stały się priorytetem - wynika z badania przytoczonego z okazji przypadającego na 8 września Światowego Dnia Wellbeingu.
Thumb

Badanie: dziewięciu na dziesięciu pracowników korzysta z pozapłacowych benefitów w pracy

Prawie dziewięciu na dziesięciu pracowników korzysta z pozapłacowych benefitów w pracy. Najpopularniejszymi są bony podarunkowe i okolicznościowe (44 proc.), grupowe ubezpieczenie na życie (42 proc.) oraz szkolenia (39 proc.) - wynika z badania IBRIS.
Thumb

Zespół powypadkowy

Jakie są zadania zespołu powypadkowego? Kto wchodzi w jego skład? Kto i w jakim celu go powołuje?
Thumb

MCKPRM: Cyberbezpieczna firma – mamy poradnik! 

Cyberbezpieczne działanie w świecie cyfrowym to klucz do sukcesu każdego MŚP. Sprawdźcie, jak skutecznie dbać o bezpieczeństwo firmy w sieci.
Thumb

PARP: do 21 września trwa nabór do konkursu „Najlepsze programy rozwoju inicjatyw pracowniczych”

Do 21 września trwa nabór projektów do konkursu „Najlepsze programy rozwoju inicjatyw pracowniczych”, w którym łączna pula nagród to 550 tys. zł - poinformowała we wtorek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. PARP. Konkurs finansowany jest z Programu Inteligentny Rozwój.