Thumb

Raport: dla ok. 40 proc. pracowników praca zdalna bardziej męcząca niż w biurze

Dla 40 proc. pracowników praca zdalna wiąże się z większym zmęczeniem, a 37 proc. narzeka na zachwianą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym – to niektóre wnioski z opublikowanego w czwartek raportu CBRE "Praca z domu czy z biura?".
Thumb

Ekspert: duże zapotrzebowanie na pracowników w sektorze SSC/BPO przy małej liczbie kandydatów

Mnogość i szybkość powstawania nowych miejsc pracy w sektorze SSC/BPO (usług wspólnych) zdecydowanie przewyższa liczbę kandydatów dostępnych na rynku - oceniła Angelika Grzyb z HRK. Aby pozyskać pracowników, firmy proponują podwyżki wynagrodzeń do 15 proc. i premie uznaniowe w postaci trzynastek.
Thumb

MRiT: do 31 stycznia przedsiębiorcy mogą zgłosić chęć korzystania z Małego ZUS Plus

31 stycznia 2022 roku mija termin składania wniosków o opłacanie Małego ZUS Plus - poinformowało w czwartek Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
Thumb

Prezes ZUS: specjalny kalkulator pomoże przedsiębiorcom obliczyć składkę zdrowotną

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił specjalny kalkulator, który ułatwi przedsiębiorcom ustalenie podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz obliczenie należności – poinformowała w sobotę prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
Thumb

KGP: pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych

Rozpoczęły się ferie zimowe. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Jednak ten czas niesie ze sobą wiele zagrożeń, o których trzeba pamiętać i ich unikać, aby spędzić bezpiecznie wolny, zimowy czas - powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.
Thumb

Badanie: coraz mniej kobiet w biznesie

Mężczyźni zajmują 80 proc. stanowisk prezesów i 75 proc. stanowisk członków zarządu w polskich firmach, a liczba kobiet na tych stanowiskach spada - wynika z opublikowanego badania za 2021 r. Ruszyła druga odsłona kampanii Wiedza Nie Ma Płci - dodano.
Thumb

Mazowieckie/ Wypadek w składzie złomu w Mławie – pracownik wszedł na prasę zgniatającą, doznał obrażeń nóg

W Mławie, w jednej z firm, gdzie składowany jest złom, 47-letni pracownik doznał poważnych obrażeń nóg, gdy wszedł na platformę prasy zgniatającej. Obsługujący ją 51-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez policję, która wyjaśnia okoliczności wypadku.
Thumb

PIE: zwiększanie marży jednym głównych działań firm planowanych w 2022 r.

W 2022 r. firmy chcą przede wszystkim zacieśniać relacje z klientami i zwiększać marże - wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Na dalszych miejscach wymieniono m.in. inwestycje w rozpoznawalność marki czy wydatki na marketing.
Thumb

Badanie: największą barierą w rozwoju MŚP jest opóźnianie płatności przez kontrahentów

Największą przeszkodą finansową w rozwoju przedsiębiorstw są faktury płacone po terminie przez kontrahentów; wskazuje na to 56,3 proc. właścicieli firm z sektora MŚP - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej i NFG.
Thumb

GUS: w grudniu o 5,6 proc. więcej nowo zarejestrowanych firm w REGON

O 5,6 proc. wzrosła w grudniu 2021 r. w porównaniu do listopada liczba podmiotów nowo zarejestrowanych w rejestrze REGON; wyrejestrowano o 32,7 proc. firm więcej niż przed miesiącem - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.