Dolnośląskie/ W tartaku nielegalnie pracowało 50 cudzoziemców

W tartaku pod Oleśnicą na Dolnym Śląsku 50 cudzoziemców było zatrudnionych nielegalnie. Niektórzy nie mieli umów o pracę, inni nie mieli zezwoleń na pracę. Pracodawcy grozi wysoka grzywna, a nielegalnie zatrudnionym nakaz opuszczenia Polski.

Rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała w piątek, że funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach skontrolowali w powiecie oleśnickim jeden z działających tam tartaków.

„Zweryfikowali dokumenty 53 cudzoziemców m.in. obywateli Kolumbii, Boliwii, Meksyku, Filipin, Gruzji oraz Ukrainy. Wobec 50 cudzoziemców stwierdzili nielegalne powierzenie i wykonywanie pracy. Ujawnili także wiele przypadków, gdzie praca przez cudzoziemców wykonywana była bez dokumentów uprawniających do podjęcia zatrudnienia – takich jak umowy o pracę lub umowy cywilnoprawne oraz zezwolenia na pracę uprawniające do świadczenia pracy na rzecz tego podmiotu” – powiedziała rzecznik.

Wobec cudzoziemców wykonujących nielegalnie pracę zostaną wszczęte postępowania administracyjne w celu zobowiązania ich do opuszczenia Polski. Natomiast nierzetelnemu pracodawcy grozi wysoka grzywna.

Skomentuj