MSWiA i KG PSP opublikowały listę jednostek OSP, do których trafią nowe wozy strażackie

MSWiA i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej opublikowały w czwartek listę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają 675 nowych pojazdów strażackich.

W środę wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2023 roku otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 675 nowych pojazdów. Do jednostek OSP trafi 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich.

Z opublikowanego na stronie MSWiA i Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej wykazu wynika, że 46 pojazdów trafi do jednostek OSP w województwie dolnośląskim, 31 do jednostek w woj. kujawsko-pomorskim, 62 do jednostek w woj. lubelskim, 20 do jednostek w woj. lubuskim, 48 do jednostek w woj. łódzkim, 62 do jednostek w woj. małopolskim, 71 samochodów do jednostek w woj. mazowieckim, 24 do jednostek w woj. opolskim, 52 do jednostek w woj. podkarpackim, 28 do jednostek w woj. podlaskim, 26 do jednostek w woj. pomorskim, 57 do jednostek w woj. śląskim, 32 pojazdy do jednostek w woj. świętokrzyskim, 31 do jednostek w woj. warmińsko-mazurskim, 61 do jednostek w woj. wielkopolskim oraz 24 do jednostek w woj. zachodniopomorskim.

Od 2016 roku do strażaków trafiło 2951 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Ochotnicze Straże Pożarne w tym roku zostaną także wyposażone w inny sprzęt strażacki. Na ten cel przeznaczone zostanie ponad 236 milionów złotych. Pozwoli to na zakup m.in. środków ochrony osobistej (mundury, hełmy, buty ochronne), sprzętu łączności, uzbrojenia (pilarki do drewna i metalu), czy sprzętu ratowniczo-gaśniczego (pompy, węże).

Skomentuj