Za nami Targi BHP-BUD

W miniony weekend w dniach 1-2 kwietnia 2017 r. nasza firma Tarbonus Sp.z.o.o wzięła udział w Targach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Budownictwie BHP-BUD.

Targi BHP-BUD oraz konferencja „BHP to się opłaca” to wydarzenia, które miały na celu promowanie bezpiecznej pracy na budowie. W tym roku odbyły się one w dniach 1-2 kwietnia 2017 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku.

Tragi BHP-BUD nie mają tylko i wyłącznie charakteru wystawienniczego, pełnią także rolę biznesową, edukacyjną oraz kooperacyjną. Jest to profesjonalne oraz specjalistyczne  przedsięwzięcie, dzięki któremu możliwe jest budowanie trwałych relacji pomiędzy wystawcą a zwiedzającym. Wydarzenie to daje możliwość wymiany doświadczeń, prezentacji nowych produktów w określonym miejscu i czasie oraz pozwala odbiorcom i zwiedzającym uczestniczyć w tworzeniu oferty. Targi to przede wszystkim nieograniczona możliwość prezentacji własnych produktów oraz usług.

Budownictwo to branża charakteryzująca się wysokim ryzykiem zawodowym. Priorytetowe staje się więc rozpoznanie, ocena oraz analiza zagrożeń na każdym etapie prowadzenia prac budowlanych. Celem targów jest stworzenie platformy, która ma służyć wymianie informacji i komunikacji. Dzięki temu możliwa stanie się poprawa warunków środowiska pracy oraz wzrost poziomu bezpieczeństwa pracowników w sektorze budowlanym. 

Targi Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Budownictwie BHP-BUD odbyły się równolegle z Targami GRYF-BUD 2017 (budownictwo, instalacja i wyposażenie wnętrz) oraz Targi TEO 2017 (energia odnawialna).

Targom towarzyszyły liczne prezentacje, sympozja i szkolenia prowadzone przez fachowców z zakresu BHP i budownictwa. Targi zostały uatrakcyjnione m.in.: pokazami mistrzów dekarstwa, pokazami rusztowań, pokazami ratownictwa. Odbyło się również Grand Prix Targów, budowa domu „na żywo”, próbne jazdy samochodem elektrycznym, konkursy z nagrodami. Możliwy był także łatwy dostęp do stref porad branżowych. Prowadzącym targi był Dominik Strzelec, znany z programu „Usterka” i „Odlotowy Ogród”.

Ważnym wydarzeniem targów była konferencja zatytułowana „BHP to się opłaca”. Konferencja miała na celu przedstawienie korzyści jakie płyną z inwestowania w BHP oraz propagowanie najnowszych rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy warunków środowiska pracy, a przede wszystkim wpłynąć na wzrost poziomu bezpieczeństwa pracowników sektora budowlanego. Konferencja adresowana była do naukowców i praktyków z branży BHP, przedsiębiorców, pracodawców oraz pracowników związanych z sektorem budowlanym. Zakres tematyczny konferencji utworzony został przez prezesów, dyrektorów oraz przedstawicieli czołowych podmiotów działających w branży. Tematami poruszonymi na konferencji były m.in.: rusztowania, wymogi dotyczące badań lekarskich, rola służby BHP oraz korzyści jakie mogą osiągnąć pracodawcy z tytułu przestrzegania zasad i przepisów BHP w zakładzie pracy.

Skomentuj