Higiena w biurze latem

Latem problem higieny (lub jej braku) wśród współpracowników staje się bardziej odczuwalny. Ale nieprzestrzeganie zasad higieny ma konsekwencje dużo poważniejsze, niż wrażenia estetyczne, a badania pokazują, że ….

nadal mamy problemy nawet z tak prozaiczną czynnością, jak mycie rąk.

 Z ankiet przeprowadzonych w ubiegłym roku na zlecenie marki Tork zajmującej się rozwiązaniami do utrzymania higieny, wynika np., że używanie mydła do mycia rąk nie zawsze jest rutynową czynnością. Ankiety przeprowadzono w rozwiniętych cywilizacyjnie krajach: Polsce, Rosji, Niemczech, Holandii, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i USA, a mimo to wyniki pokazały, że w niektórych sytuacjach nawet 60% respondentów jest zmuszonych korzystać z łazienek, w których nie ma mydła. 

 Kwestia higieny osobistej to delikatna sprawa, o której czasem trudno rozmawiać ze współpracownikami. Niektóre firmy obchodzą ten problem zamieszczając stosowne informacje i instrukcje dotyczące poprawnego mycia rąk w najbardziej newralgicznych miejscach w biurze, czyli łazienkach i kuchniach. Napominania nie będą jednak skuteczne, jeśli w firmie nie będzie dostępu do ciepłej wody, mydła, z którego można skorzystać w higieniczny sposób i ręczników papierowych, które są najskuteczniejszą metodą na osuszenie skóry dłoni.

 Najważniejsze zasady przestrzegania higieny w biurze:

 1. Zwróć uwagę, aby Twoje biurko, klawiatura, myszka do komputera były regularnie czyszczone.

2. Po przyjściu do pracy, po wyjściu z toalety, przed spożyciem posiłku umyj dłonie ciepłą wodą i mydłem, pocierając dłońmi o siebie przez około 20-30 sekund, następnie opłucz je i wysusz jednorazowym ręcznikiem papierowym.

3. Zwracaj uwagę na to, czego dotykają Twoje dłonie, unikaj dotykania twarzy, okolic ust, oczu.

4. Używaj własnego kubka do kawy lub herbaty.

5. Upewnij się, że klimatyzacja została wyczyszczona po zimie. Unikaj bezpośredniej ekspozycji na schłodzone powietrze.

6. Kwestia higieny w biurze to kwestia Twojego zdrowia. Jeśli uważasz, że w Twojej firmie nie są spełniane standardy, rozważ zgłoszenie tego problemu np. w dziale HR.

Kontakt dla prasy:

Dane osoby kontaktowej z SCA 

Wojciech Nizio

SCA HYGIENE PRODUCTS Sp. Z o.o.

 ul. Puławska 435 A

Warszawa                                           

Tel.: +48  22 543 76 38

E-Mail: wojciech.nizio@sca.com  

Svenska Cellulosa Aktiebolaget SCA

SCA jest międzynarodowym koncernem działającym w branży higienicznej i leśnej, wytwarzającym artykuły higieniczne oraz produkty pochodzenia drzewnego. Artykuły SCA są sprzedawane w ponad 100 krajach. SCA oferuje produkty wielu znanych marek, w tym marki globalne Tena i Tork. Dochód uzyskany ze sprzedaży naszych produktów w 2012 wyniósł 85 miliardów SEK (9,8 mld EUR).  SCA zatrudnia 37 000 pracowników. Więcej informacji na www.sca.com.

Skomentuj