Minister Buda o danych GUS: po raz pierwszy liczba etatów przekroczyła 6,5 mln

Po raz pierwszy liczba etatów przekroczyła 6,5 mln; mimo sygnałów o zmniejszaniu chęci do zatrudniania w firmach rynek pracy pozostaje w dobrej kondycji – stwierdził minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, odnosząc się do piątkowych danych GUS.

Jak poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny, przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w lipcu 2022 r. wyniosło 6.778,63 zł, co oznacza wzrost o 15,8 proc. rdr. Zatrudnienie w tym sektorze rdr wzrosło o 2,3 proc. i wyniosło 6 mln 508 tys.

„Pomimo sygnałów o zmniejszaniu chęci do zatrudniania w firmach dzisiejsze dane pokazują, że rynek pracy pozostaje w dobrej kondycji” – ocenił w piątkowym wpisie na Twitterze szef resortu rozwoju i technologii.

Buda zwrócił uwagę, że przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło wobec lipca 2021 r. o 2,3 proc. „Po raz pierwszy liczba etatów przekroczyła 6,5 mln” – wskazał.

Według ministra „pozytywnie zaskoczył wzrost wynagrodzeń” – średnio 15,8 proc. (rdr). „Oznacza to, że wynagrodzenia rosły szybciej niż inflacja” – dodał.

Skomentuj