Za nami kolejna edycja Targów SAWO

W dnia 24-26 kwietnia w Poznaniu odbyły się największe w Polsce targi bezpieczeństwa i higieny pracy – SAWO 2018.

Największe Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa już za nami. Jak w każdej edycji wydarzenie to przyciągnęło wielu zwiedzających. Poza ekspozycją 260 wystawców z branży BHP, odwiedzający mogli liczyć na wiele atrakcji, w tym zawody Hydroball, ćwiczenia w symulatorze pożarów wewnętrznych oraz pokazy sprzętu Państwowej Straży Pożarnej.

Nie zabrakło także dużej dawki wiedzy. Tragi SAWO 2018 obfitowały w różne tematycznie konferencje oraz szkolenia, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Konferencje poświęcone były szerokiemu spectrum ochrony pracy.

Pierwszego dnia targów miała miejsce „III Konferencja panelowa Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Zagrożeń Zawodowych 2013-2020. Ograniczenie zagrożeń zawodowych w przemyśle spożywczym. Przetwórstwo owoców, warzyw i mięsa”. Organizatorami były: Państwowa Inspekcja Pracy, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Urząd Dozoru Technicznego. Tego dnia na MTP można było zaznajomić się również z tematyką „Przyszłość dla przyszłości – integracja wiedzy o wydarzeniach wypadkowych i oceny ryzyka na rzecz skutecznej prewencji wypadkowej przy obsłudze maszyn (i nie tylko). Konferencje wspólne organizowali miesięcznik ATEST – Ochrona Pracy, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP oraz firma ELOKON Polska.

W drugim dniu Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018 Centralny Instytut Pracy – Państwowy Instytut Badawczy przygotował konferencję na temat bezpieczeństwa na wysokości.

Jak w każdej edycji przyznano prestiżowe nagrody, w tym oczywiście GRAND PRIX SAWO, którymi nagradzani są laureaci Złotych Medali Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tej edycji nagroda ta przypadła:

  • w kategorii: Środki ochrony indywidualnej, zbiorowej – Zestaw odzieży ochronnej i bielizny o właściwościach termoregulacyjnych dla ratowników górniczych

ZOSP RP Wytwórnia Umundurowania Strażackiego, Brzeziny

  • w kategorii: Rozwiązania techniczno-organizacyjne z zakresu ergonomii, prewencji wypadkowej i  profilaktyki zdrowotnej oraz inne produkty związane z tematyką targów SAWO – Dachowe systemy asekuracyjne 3MTM DBI-SALA® RoffSafeTM 

3M Poland Sp. z.o.o., Nadarzyn 

  • w kategorii: Działalność edukacyjna, wydawnicza i doradcza w zakresie bezpieczeństwa  – Program do oceny ryzyka wystąpienia awarii w obiektach przemysłowych stwarzających zagrożenie poza swoim terenem-EVARIS

Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy, Józefów

  • w kategorii: Kształtowanie i promocja kultury bezpieczeństwa i higieny pracy – Multimedialne materiały edukacyjne do kształtowania kultury bezpieczeństwa wśród dzieci

Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB), Warszawa

Targi SAWIO to najlepsza forma prezentacji sprzętu, materiałów, rozwiązań służących ochronie pracy. Na to wydarzenie zjeżdżają się liderzy z kraju oraz zagranicy. My także tam byliśmy – serdecznie dziękujemy wszystkim klientom za odwiedzenie naszego stoiska.

Skomentuj