Gorzów Wlkp./ Nielegalni pracownicy z Uzbekistanu w przetwórni elektroodpadów

Funkcjonariusze z Placówki SG w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili kontrolę w jednej z lubelskich agencji pracy tymczasowej, która kierowała do pracy cudzoziemców bez zezwoleń na jej wykonywanie w naszym kraju – poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Sprawa miała swój początek na przełomie sierpnia i września br., kiedy to funkcjonariusze skontrolowali zatrudnienie sześciu obywateli Uzbekistanu, których do pracy na terenie woj. lubuskiego skierowała agencja pracy tymczasowej z woj. lubelskiego.

Weryfikacja dokumentów wykazała, że pięciu spośród skontrolowanych cudzoziemców pracowało nielegalnie. Zostali oni skierowani do pracy w lubuskiej firmie zajmującej się przetwarzaniem elektroodpadów. Obcokrajowcy zajmowali się przede wszystkim demontażem urządzeń elektronicznych.

Wobec nierzetelnej agencji pracy tymczasowej zostanie wniesiony do sądu wniosek o ukaranie. Jej właścicielom grozi kara grzywny do 30 tys. zł. Natomiast obywatele Uzbekistanu zostali ukarani mandatami oraz otrzymali decyzje, na podstawie których muszą wyjechać z Polski. 

Skomentuj