Nowe wymagania w eksploatacji urządzeń energetycznych

Nowe przepisy dotyczące bhp przy urządzeniach energetycznych początkowo miały wejść w życie 26 marca 2020 r., jednak ze względu na wybuch pandemii termin ten odroczono o 6 miesięcy. Z kolei pod koniec września termin ten wydłużono o kolejny jeden miesiąc. Zatem nowe przepisy weszły w życie 26 października 2020 r.

Nowe rozporządzenie Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych zastępuje dotychczas obowiązujące rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 28 marca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych. Wejście w życie nowych wymagań dotyczących eksploatacji urządzeń energetycznych początkowo planowane było na 26 marca 2020 r. ale w związku z zagrożeniami wynikającymi z rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 oraz ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, termin ten odroczono o 6 miesięcy.

25 września ukazało się rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych, które to ponownie zmieniło datę wejścia w życie (dokładnie o jeden miesiąc) nowych przepisów i zgodnie z zapisem nowe rozporządzenie z dnia 28 sierpnia 2019 r. zaczęły obowiązywać od 26 października 2020 r.

Aby zobaczyć cały artykuł, wykup abonament oraz zaloguj się.

Mam już konto - zaloguj się

Nie jesteś jeszcze Użytkownikiem Portalu Asystent BHP?

Już teraz poznaj Asystent BHP Portal i zacznij SLOW WORK – pracę we właściwym tempie

    • bez pośpiechu,
    • bez ciągłego błądzenia w gąszczu regulacji prawnych,
    • bez błędów w interpretacji przepisów,
    • bez obawy o aktualizację dokumentów i przekazywanych treści,

a zyskasz CZAS dla siebie i dla Tych, na których Ci zależy!

Nasze ceny

WYBIERZ NAJLEPSZĄ OPCJĘ

lll

MIESIĄC

75 ZŁ

mmm

KWARTAŁ

190 ZŁ

Bestseller

ROK

665 ZŁ

CO ZAWIERA PORTAL

Przydatne narzędzia

blank

Zawsze aktualne

blank

Baza wiedzySkomentuj