PGNiG OD: MŚP będą mogły skorzystać z gwarancji stałej ceny gazu

W nowej ofercie małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły skorzystać z gwarancji stałej ceny gazu – poinformowała w środę spółka PGNiG Obrót Detaliczny. Dodała, że oferowana cena jest niższa o 33 proc. od ceny wynikającej z cennika dla klientów biznesowych i wynosi 525 złotych za megawatogodzinę.

PGNiG Obrót Detaliczny, spółka z Grupy Orlen poinformowała w środę w komunikacie, że wprowadziła nową ofertę, która pozwoli m.in. małym i średnim przedsiębiorstwom skorzystać z gwarancji stałej ceny gazu ziemnego. „Proponowana w ramach oferty cena jest obecnie niższa o 33 proc. od ceny bazowej, wynikającej z cennika dla klientów biznesowych i wynosi 525 złotych za megawatogodzinę” – podała spółka.

„Wprowadziliśmy kolejne rozwiązanie, które po styczniowej, czasowej obniżce cennika dla klientów biznesowych, będzie realnym wsparciem dla polskich przedsiębiorstw. W biznesie gwarancja stałej ceny paliwa w dłuższym okresie jest kluczowa, ponieważ ułatwia planowanie działalności i wpływa na stabilizację kosztów przedsiębiorstwa – powiedział cytowany w komunikacie prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha.

„Stała cena gazu może pozytywnie przełożyć się na ceny produktów oraz usług, oferowanych w szczególności przez małe i średnie firmy. Klienci, korzystający dotychczas z naszego cennika, poprzez wybór naszej nowej oferty, mogą sobie zapewnić do końca 2025 roku cenę niższą aż o jedną trzecią od aktualnej ceny bazowej” – podkreślił Mucha.

Zwrócono uwagę, że stała cena gazu zawarta w umowie, będzie zależała od momentu, w którym dany klient zdecyduje się na skorzystanie z oferty. „PGNiG Obrót Detaliczny będzie aktualizować ją co tydzień, aby była dostosowana do bieżącej sytuacji na rynku gazu” – wyjaśniono.

„W przypadku dalszego spadku notowań gazu, cena w kolejnych tygodniach może być jeszcze bardziej atrakcyjna niż obecnie. Może jednak również wzrosnąć, jeżeli gaz na giełdzie będzie drożeć. W tym tygodniu, w przypadku zawarcia umowy do końca 2025 roku cena, którą zagwarantuje sobie klient wyniesie 525 zł/MWh” – poinformowała spółka.

Wskazano, że oferta PGNiG Obrót Detaliczny jest skierowana do wszystkich klientów biznesowych, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, takich jak zakłady fryzjerskie, sklepy, restauracje czy małe obiekty sportowe, które rozliczały się dotąd w ramach cennika „Gaz dla Biznesu”, w jednej z grup taryfowych BW/BS/BZ 1-4.

PGNiG OD podkreśla, że „zaletą nowej oferty PGNiG Obrót Detaliczny jest przede wszystkim możliwość elastycznego kształtowania wysokości poboru gazu w stałej cenie”.

Zaznaczono, że aby skorzystać z oferty należy m.in. wyrazić zgodę na zmianę grupy taryfowej na 12T.

Skomentuj