Szkolenie BHP przeprowadzone przez członka służby BHP

Czy pracownik służby bhp lub osoba wykonująca zadanie tej służby może prowadzić szkolenia okresowe dla pracowników zakładu, w którym jest zatrudniony?

Pytanie:

Jestem zatrudniony na stanowisku specjalisty do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy w dwuosobowej komórce organizacyjnej służby BHP.

Kierownictwo zakładu pracy zleca nam, czyli członkom służby BHP, przeprowadzanie szkoleń BHP dla załogi. Chodzi nie tylko o prowadzenie instruktażu ogólnego w ramach szkoleń wstępnych, ale również i szkoleń okresowych.

Czy tego typu działania są zgodne z rozporządzeniem w/s służby BHP i przewidzianym w nim zakazem powierzania służbie BHP dodatkowych zadań spoza katalogu z § 2 tego rozporządzenia?

Szczegółowe zasady związane z organizacją i przeprowadzaniem szkoleń w dziedzinie BHP reguluje rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27.07.2004 r. w sprawie szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2004 r. poz. 1860 ze zm.), dalej: SzkolBhpR. Szkolenie to jest prowadzone jako szkolenie wstępne i szkolenie okresowe.

Aby zobaczyć cały artykuł, wykup abonament oraz zaloguj się.

Mam już konto - zaloguj się

Nie jesteś jeszcze Użytkownikiem Portalu Asystent BHP?

Już teraz poznaj Asystent BHP Portal i zacznij SLOW WORK – pracę we właściwym tempie

    • bez pośpiechu,
    • bez ciągłego błądzenia w gąszczu regulacji prawnych,
    • bez błędów w interpretacji przepisów,
    • bez obawy o aktualizację dokumentów i przekazywanych treści,

a zyskasz CZAS dla siebie i dla Tych, na których Ci zależy!

Nasze ceny

WYBIERZ NAJLEPSZĄ OPCJĘ

lll

MIESIĄC

40 ZŁ

mmm

KWARTAŁ

110 ZŁ

Bestseller

ROK

365 ZŁ

CO ZAWIERA PORTAL

blank

Przydatne narzędzia

blank

Zawsze aktualne

blank

Baza wiedzy

Skomentuj